مخوف‌ترین ماهی اقیانوس آرام با ۵۵۰ دندان

۳
0
زمان مطالعه: 2 دقیقه
در عمق اقیانوس آرام نوعی ماهی با ظاهری بسیار وحشتناک زندگی می‌‌کند که دارای بیش از ۵۵۰ دندان است.
وحشتناک ترین ماهی

در قلب اقیانوس آرام مخوف‌ترین ماهی به نام «Lingcod» زندگی می‌کند که بیش از ۵۵۰ دندان دارد و خیلی سریع رشد می‌کند. به گزارش روزنامه انگلیسی دیلی استار، این ماهی وحشتناک ترین ماهی اقیانوس آرام محسوب می‌شود و دارای دندان‌هایی است که همگی مانند تیغ هستند.

وحشتناک ترین ماهی اقیانوس آرام

“روغن ماهی دراز”(Ophiodon elongatus) از پر دندان‌ترین حیوانات در طبیعت است.

۵۵۵ دندان آرواره‌های این نوع ماهی را پوشانده است اما اکنون مطالعات جدید نشان می‌دهد که دندان‌های این ماهی‌ها با همان سرعتی که رشد می‌کند، می‌افتند.( روزانه حدود ۲۰ دندان این ماهی می‌افتند.)

“کارلی کوهن”(Karly Cohen)، نویسنده اصلی این مقاله از دانشگاه واشنگتن می‌گوید: تمام استخوان‌های درون دهان این ماهی‌ با دندان پوشیده شده است.

روغن‌ ماهی دراز

“روغن‌ ماهی دراز”(Lingcod) یک ماهی درنده است که در شمال اقیانوس آرام زندگی می‌کند. طول این ماهی‌ها هنگام بلوغ به ۵۰ سانتی‌متر می‌رسد و برخی از آن‌ها از این محدوده فراتر می‌روند و تا ۱.۵ متر قد می‌کشند.

این ماهی‌ها به جای دندان پیشین، آسیا و نیش، صدها دندان تیز و میکروسکوپی روی آرواره‌های خود دارند. کام آن‌ها نیز با صدها ریزدندان تیز پوشیده شده است.

پشت یک ردیف از آرواره‌های آن‌ها ردیف دیگری از آرواره‌های حلقی وجود دارد که این ماهی برای جویدن غذا از آن‌ها استفاده می‌کند.

اگرچه این نوع دهان و دندان در دنیای پستانداران عجیب به نظر می‌رسد اما دهان روغن ماهی دراز در میان ماهی‌های استخوان تقریبا عادی است و آن را تبدیل به گونه‌ای خاص برای مطالعه می‌کند.

او می‌گوید: از آن جا که دندان‌های افتاده زیادی یافت می‌شود مشخص است که این ماهی دندان‌ریزی زیادی دارد. اما ما میزان آن را نمی‌دانستیم.

کوهن و “امیلی کار”(Emily Carr) نویسنده اصلی مطالعه و دانشجوی کارشناسی زیست‌شناسی از دانشگاه فلوریدا جنوبی برای به دست آوردن تعداد دندان‌هایی که روزانه از دست می‌روند ۲۰ ماهی را درون مخزن آب نگهداری کردند. دندان‌های این ماهی‌ها بسیار کوچک است و بنابراین فهمیدن سرعت از دست رفتن دندان‌ها کار آسانی نبود. آن دو نمی‌توانستند به راحتی دندان‌ها را از کف مخزن جمع‌آوری کنند. بنابراین محققان ماهی‌ها را درون مخزنی از رنگ قرمز رقیق قرار دادند تا دندان‌های آن‌ها رنگی شود.

وحشتناک ترین ماهی

پیشنهاد مطالعه: برای مطالعه بیشتر مطالب دانستنی مطلب ۴ راه ساده برای اینکه صبح راحت از رختخواب بیرون بیایید را بخوانید.

دانلود اپلیکیشن
بیشتر ببینید در دانستنی ها

همچنین بخوانید

عینکی از جنس استخوان با کاربردی عجیب!

به گزارش مجله دلتا، یک عینک خاص و هدفمند در آلاسکا، توسط ساکنان بومی این منطقه ساخته می‌شد…