مرگ دردناک زن جوان به خاطر جاماندن گاز استریل در شکم!

۶
0
زمان مطالعه: 2 دقیقه
گاهی خطا، سرنوشت یک نفر را تغییر می‌دهد، گاهی سرنوشت یک خانواده را و گاهی یک جامعه را.
مرگ دردناک زن جوان

زن جوان ۳ سال بود که با درد شدید شکم زندگی می‌کرد و این درد امانش را بریده بود تا اینکه چند روز قبل وقتی پزشکان او را جراحی کردند، معلوم شد که در جریان عمل سزارینی که ۳ سال قبل روی این زن انجام شده بود یک گاز استریل در شکمش جا مانده و همین سهل‌انگاری، به مرگ دردناک زن جوان منجر شد. با مجله دلتا همراه باشید.

مرگ دردناک زن جوان

فاطمه زنی باردار بود که چند سال پس از به دنیا آمدن نخستین فرزندش، قرار بود به بیمارستان برود تا دختر دومش را نیز به دنیا بیاورد. طبق گفته پزشک معالجش، فرزند او باید از طریق جراحی سزارین به دنیا می‌آمد و فاطمه روزی که پزشکش تعیین کرده بود، به همراه همسرش به بیمارستانی در تهران رفت. آن روز عمل سزارین انجام شد و فرزند دوم فاطمه به دنیا آمد. زن جوان یک روز بعد از جراحی از بیمارستان مرخص شد و به خانه‌اش بازگشت. اما همان روز درد عجیبی را در شکمش احساس و گمان می‌کرد که ناشی از عمل جراحی است اما هرچه می‌گذشت این درد بیشتر می‌شد.

جا ماندن گاز استریل در شکمش پس از عمل سزارین

گرچه زن جوان تلاش می‌کرد با دردش مدارا کند اما یک هفته که گذشت درد شدید امانش را برید و راهی بیمارستان شد. در آن زمان سونوگرافی نیز انجام شد اما هیچ‌کس نتوانست منشا درد را کشف کند. فاطمه به خانه برگشت و ۳ سال با این درد شدید زندگی کرد. تا اینکه چند روز قبل به‌شدت بد حال شد و وقتی به بیمارستان انتقال یافت، معلوم شد درد سه ساله وی، ناشی از جا ماندن گاز استریل در شکمش پس از عمل سزارین بوده است. هر چند پزشکان در جریان یک عمل جراحی گاز استریل را خارج کردند اما دیگر دیر شده بود. زن جوان چند روز بعد جانش را از دست داد.

خطاهای پزشکی

در ادامه تنها به چند مورد از عجیب‌ترین خطاها اشاره خواهیم کرد.

تیغ خطاکار

هنگام عمل سزارین، تیغ جراحی به‌ صورت نوزاد برخورد می‌کند و صورتش آسیب می‌بیند. وزارت بهداشت در این‌باره اینگونه واکنش نشان داد: «حادثه در یک بیمارستان خصوصی رخ داده و تعیین تکلیف پزشک به‌عهده خانواده نوزاد است که بخواهند از پزشک جراح شکایت کنند یا نه؟».

خطای کلیه‌ای

دختر جوانی برای خارج کردن کیست از شکمش به یکی از متخصصان زنان و زایمان مراجعه کرد و تحت عمل جراحی قرار گرفت. اما بعد متوجه شد که پزشک جراح به اشتباه، کلیه او را خارج کرده است. موضوع دردناک آنجاست که دختر به‌دلیل مشکلات ژنتیک، تنها یک کلیه داشت و از آن به بعد فقط با دیالیز زنده خواهد بود.

پیچ خطاکار

بیماری که به‌دلیل جراحی لگن در یک بیمارستان بستری شده بود، پس از مدتی تحمل درد، متوجه جاماندن پیچ ۷‌سانتی‌متری در بدن خود می‌شود. پس از گذشت ۴۴ روز و بهتر نشدن وضعیت بیمار و انجام مجدد سی تی اسکن، اعلام می‌شود که یکی از پیچ‌های پلاتین‌های استفاده‌شده در لگن شل شده است! در حالی‌ که پیچ ۷سانتی‌متری پلاتین در بدن بیمار جا مانده بود. این خطا به عصب پای بیمار آسیب رسانده و بیمار توان حرکت دادن مچ پای خود را ندارد و از درد شدید رنج می‌برد.

پیشنهاد مطالعه: برای مطالعه بیشتر مطالب دانستنی مطلب تولد نوزاد عجیبی که دم دارد! را بخوانید.

بیشتر ببینید در دانستنی ها

همچنین بخوانید

۵ حادثه‌ای که می‌تواند زمین را نابود کند

تقریبا هر روزی که زنده بیدار می‌شویم، یک معجزه است که باید بابت آن سپاسگزار باشیم. این حوا…