این عادت‌های خطرناک عمرتان را کم می‌کند

۶
1
زمان مطالعه: 1 دقیقه
شما خوب غذا می‌خورید. ورزش می‌کنید و تمام تلاش خود را می‌کنید تا از سلامت خود مراقبت کنید، اما آیا این‌ها برای داشتن عمری طولانی کافی است؟
عادت های خطرناکی که عمر را کم می کند

اگر می‌خواهید یک زندگی و عمر طولانی و پربار داشته باشید باید به برخی نکات مهم توجه کنید. با مجله دلتا همراه باشید تا با عادت های خطرناکی که عمر را کم می کند آشنا شوید.

عادت های خطرناکی که عمر را کم می کند

نوشیدنی‌های شیرین و پرقند

آیا از طعم نوشابه خنک لذت می‌برید؟ متاسفانه، نوشیدن نوشیدنی‌های شیرین و قنددار می‌تواند یکی از بدترین عادت‌های بد برای سلامتی شما باشد. تحقیقات انجمن نفرولوژی آمریکا نشان می‌دهد که نوشابه و نوشیدنی‌های شیرین می‌تواند با افزایش خطر ابتلا به بیماری کلیوی مرتبط باشد.

خوب نخوابیدن

آیا به نظر شما هر شب خوابیدن سخت است؟ وقتی استراحت کافی ندارید، کم‌خوابی می‌تواند بر سلامت شما تاثیر جدی بگذارد. بر اساس تحقیقات منتشرشده در European Heart Journal، خواب ضعیف با افزایش مرگ و میر ناشی از قلب مرتبط است. اگر به دنبال راهی برای داشتن شیوه زندگی سالم‌تر هستید، خواب بیشتر را در اولویت قرار دهید.

تنقلات شبانه

وقتی شب می‌شود و در حال استراحت هستید، ممکن است وسوسه شوید که به سراغ یخچال بروید و یک میان‌وعده بخورید. در حالی که ممکن است دیر غذا خوردن یک مشکل بزرگ به نظر نرسد اما تحقیقات گروه علوم بهداشتی دانشگاه آریزونا نشان می‌دهد که می‌تواند در طولانی مدت منجر به افزایش وزن و دیابت شود. سعی کنید بعد از صرف شام اصلی از خوردن غذا اجتناب کنید.

 

عدم تحرک و ورزش نکردن

ورزش باید هسته اصلی روال سلامتی شما باشد. یکی از عادت‌های بدی که در نهایت باید از آن دوری کنید، داشتن یک سبک زندگی بی‌تحرک است. یک مطالعه جدید در دانشگاه هاروارد نشان داد که ورزش کردن می‌تواند قلب شما را جوان‌تر کند. فعال شدن بیشتر در برنامه روزانه شما فقط می‌تواند سلامت شما را بهبود بخشد.

پیشنهاد مطالعه: برای مطالعه بیشتر مطلب رازهای طول عمر بیشتر که احتمالا نمی‌دانید را بخوانید.

بیشتر ببینید در دانستنی ها

همچنین بخوانید

۵ حادثه‌ای که می‌تواند زمین را نابود کند

تقریبا هر روزی که زنده بیدار می‌شویم، یک معجزه است که باید بابت آن سپاسگزار باشیم. این حوا…