گلی که شما را مجبور به خودکشی می‌کند

۱۲
0
زمان مطالعه: 2 دقیقه
برخی از گیاهان در جهان به اندازه‌ای سمی هستند که حتی می‌توانند حیوانات و انسان‌ها را با مواد شیمیایی خطرناک خود بکشند.
14990404 478 گلی که شما را مجبور به خودکشی می‌کند

در نگاه اول ممکن است تمامی گیاهان زیبا و بی‌خطر به نظر برسند، اما باید بدانید بسیاری از آن‌ها می‌توانند کشنده‌ترین سموم جهان را تولید کنند. برخی از گیاهان حتی می‌توانند حیوانات و انسان‌ها را با مواد شیمیایی خطرناک خود بکشند. از کشتن سقراط با سم شوکران زهرآلود گرفته تا مصرف تصادفی این میوه‌ها و گیاهان مرگبار توسط جوانان، این گیاهان خطرناک هزاران سال است که باعث مرگ انسان می‌شوند. در اینجا با چندین گیاه خطرناک و مرگبار آشنا می‌شوید که در برخی موارد به راحتی در محیط اطراف ما یافت می‌شوند. با مجله دلتا همراه باشید.

گیاه خطرناک و مرگبار

گیاه خودکشی

یکی دیگر از گیاهان خطرناک جهان، گیاه خودکشی است. برگ های این گیاه به دلیل ظاهر مبهم و نرمی که دارند جذاب به نظر می‌رسند. با این حال این موضوع از باطن اصلی آن‌ها را به دور است. این گیاه می‌تواند باعث خودکشی انسان شود. فقط لمس کوتاه برگ‌های این گیاه کافی‌ست تا دردی غیر قابل تحمل به جان قربانی بیفتد. این گیاه تعداد زیادی از مردم را مجبور به خودکشی کرده و به همین خاطر گیاه خودکشی نامیده می‌شود. هیچ پادزهری برای این گیاه وجود ندارد و التیام این درد غیر قابل تصور ماه‌ها یا حتی سال‌ها طول می‌کشد. این گیاه در جنگل‌های بارانی شمال شرقی استرالیا و برخی از مناطق اندونزی یافت می‌شود.

گیاه خطرناک و مرگبار

خرزهره

خرزهره در بین خطرناک‌ترین گیاهان جهان قرار دارد و هر قسمت از این گیاه مملو از سموم است. دو مورد از کشنده‌ترین مواد شیمیایی جهان که اولاندرین و نرین هستند توسط این گیاه آزاد می‌شوند. سم این گیاه به قدری مضر است که حتی مصرف عسلی که از شهد این گیاه به دست آمده نیز می‌تواند شما را مسوم کند. گاهی از گیاه برای مقاصد تزئینی نیز استفاده می‌شود و عطر آن نیز بسیار جذاب است.

شوکران آبی

یکی دیگر از گیاهان خطرناک جهان، شوکران آبی است که در مناطق باتلاقی قاره آمریکا وجود دارد. این گیاه حاوی یک سم کشنده به نام «سیکوتوکسین» است که به وفور در ریشه‌های آن وجود دارد. یک ترکیب شیمیایی مهلک که می‌تواند باعث تشنج شدید، لرزش عضلات و حالت تهوع شود. کسانی که از این سم جان سالم به در می‌برند، دچار بیماری‌های طولانی مدت مانند فراموشی می‌شوند. حتی مصرف کمی از این گیاه می‌تواند پرخطر باشد.

گیاه خطرناک و مرگبار

بیشتر بخوانید: مطلب خواب رفتن دست و پا را جدی بگیرید را بخوانید.

بیشتر ببینید در دانستنی ها

همچنین بخوانید

این موجودات نامیرا رویای بشر را زندگی می‌کنند

در جهان موجوداتی وجود دارند که هیچوقت نمی‌میرند و موجودات دیگری که فرآیند پیری و مرگ در آن…