زندگی تنهاترین مرد جهان در جنگل های آمازون!

۱۷
0
زمان مطالعه: 2 دقیقه
یک سازمان دولتی در برزیل برای نخستین بار ویدئویی را از آخرین بازمانده یک قبیله بدوی آمازون در جنگل‌های انبوه این کشور منتشر کرد.
تنها ترین مرد جهان

این عضو قبیله بدوی آمازون که تنها ترین مرد جهان لقب گرفته است در دهه پنجم زندگی خود به سر می‌برد و هیچ ربطی به قبایل آدمخواران ندارد. با مجله دلتا همراه باشید.

تنها ترین مرد جهان

اعتقاد بر این است که او آخرین بازمانده از اعضای یک گروه شش نفره از قبیله بدوی آمازون است که در سال ۱۹۹۵ دوستان خود را در جریان حمله کشاورزان برزیلی از دست داد و از آن پس به تنهایی در جنگل‌های انبوه این منطقه گذران عمر کرده است.

در حال حاضر، نام و نشان دقیقی از او در دست نیست اما مردم محلی او را «مرد گودال» می‌نامند. به گفته محلی‌ها، او برای حفاظت از خود، گودال‌های پنهان جنگل را با چوب‌های تیز پر می‌کند و همیشه در گودال‌ها و حفره‌ها به صورت ناگهانی پنهان می‌شود. تنها‌ترین مرد جهان در کلبه‌ای که خودش بالای درختان ساخته است زندگی می‌کند. با تیر و کمانی که ساخته دست خودش است گراز جنگلی، پرندگان و میمون‌ها را شکار می‌کند و میوه و سبزیجات مورد نیاز خودش را پرورش می‌دهد.

سازمان دولتی برزیلی و شناسایی این مرد

«فونای»، یک سازمان دولتی برزیلی است که برای نخستین بار تنها ترین مرد جهان را در جنگل‌های انبوه این کشور شناسایی کرد. این سازمان وظیفه ردیابی و نظارت بر قبایل بومی برزیل را دارد.

در ویدئویی که فونای منتشر کرده است تنها‌ترین مرد جهان در حالی مشاهده می‌شود که با تبر مشغول شکستن ساقه درختان است. آن‌ها پیش از این وجود اعضای قبیله بدوی در جنگل‌های آمازون برزیل را پیش بینی کرده بودند به همین منظور گاهی اوقات تبر، ساطور و حتی دانه‌های گیاهان را در نقاط مشخصی از جنگل قرار می‌دادند تا از این طریق به دست اعضای باقی مانده احتمالی قبایل بدوی برسد و آن‌ها را در مسیر ارتباط با جامعه مدرن قرار دهند.

این در حالی است که تنها ترین مرد جهان به رغم استفاده از ابزارآلاتی که فونای در اختیارش گذاشته، به هیچ عنوان تمایلی به ارتباط با جامعه مدرن ندارد.

رئیس سازمان فونای در این خصوص توضیح داد: او در برابر زندگی مدرن مقاومت نشان می‌دهد. او شکارچی قابلی است و حتی در حفظ گیاهان پاپایا و ذرت فعال است. این مرد از سلامتی فوق العاده ای برخوردار است و فیزیک قدرتمندی دارد.

وی افزود: این مرد که همچنان برای ما ناشناخته است، همه چیز از جمله خانواده، قبیله و فرهنگش را از دست داده است. اما قانون بقا را با تنهایی زندگی کردن در جنگل ثابت کرده است.

پیشنهاد مطالعه: مطلب آشنایی با وحشی‌ترین قاتلین آدمخوار! را بخوانید.

منبعخبرگزاری برنا

۱۷ دیدگاه

 1. ناشناس

  ۶ آبان ۱۴۰۰ در ۱:۱۰ ق٫ظ

 2. ناشناس

  ۱۱ مهر ۱۴۰۰ در ۱۱:۵۰ ق٫ظ

 3. ناشناس

  ۱۱ مهر ۱۴۰۰ در ۱۱:۴۳ ق٫ظ

 4. ناشناس

  ۱۰ مهر ۱۴۰۰ در ۸:۵۸ ب٫ظ

 5. ناشناس

  ۱۰ مهر ۱۴۰۰ در ۳:۲۶ ب٫ظ

 6. ناشناس

  ۱۰ مهر ۱۴۰۰ در ۳:۰۶ ب٫ظ

 7. حسین

  ۱۰ مهر ۱۴۰۰ در ۲:۲۹ ب٫ظ

 8. ناشناس

  ۱۰ مهر ۱۴۰۰ در ۲:۱۱ ب٫ظ

  برنامه ی بسیار جالبی هست

  پاسخ

  • فاطمه یزدیان

   ۱۷ مهر ۱۴۰۰ در ۱:۳۳ ب٫ظ

   ممنونم از همراهی شما

   پاسخ

 9. ناشناس

  ۱۰ مهر ۱۴۰۰ در ۱:۲۵ ب٫ظ

 10. ناشناس

  ۱۰ مهر ۱۴۰۰ در ۱:۱۷ ب٫ظ

 11. ناشناس

  ۱۰ مهر ۱۴۰۰ در ۱۱:۳۱ ق٫ظ

 12. ناشناس

  ۱۰ مهر ۱۴۰۰ در ۱۱:۱۶ ق٫ظ

 13. عبدالحمید

  ۱۰ مهر ۱۴۰۰ در ۱۱:۰۴ ق٫ظ

  جالب بود

  پاسخ

  • فاطمه یزدیان

   ۱۷ مهر ۱۴۰۰ در ۱:۳۳ ب٫ظ

   ممنونم از شما

   پاسخ

 14. 👋👋👋👋👋

  ۱۰ مهر ۱۴۰۰ در ۱۱:۰۱ ق٫ظ

  عالیع🌹🌹🌹🌹🌹

  پاسخ

  • فاطمه یزدیان

   ۱۷ مهر ۱۴۰۰ در ۱:۳۴ ب٫ظ

   سپاس

   پاسخ

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بیشتر ببینید در دانستنی ها

همچنین بخوانید

فلسفه هفت سین نوروز چیست؟+ویدیو

از مشهورترین مراسم نوروزی ایرانیان، گستردن سفره هفت سین است. با فلسفه سفره هفت سین در این …