حشراتی که با دیدنشان کابوس به سراغتان می‌آید!

۱۳
0
زمان مطالعه: 2 دقیقه
وحشتناک ترین خزنده ها

اگر مبتلا به انتوموفوبیا (ترس از حشرات) هستید، ممکن است با خواندن این خبر عصبی شوید. تقریبا ۹۵۰ هزار گونه حشره روی کره زمین وجود دارد که تعدادی از آن‌ها را حشرات و خزنده‌های وحشتناک به خودشان اختصاص داده اند! در ادامه این مطلب چند خزنده که می‌توان به آن‌ها لقب وحشتناک ترین خزنده ها روی کره زمین را داد معرفی شده اند. با مجله دلتا همراه باشید.

حشره Titan Beetle

این سوسک عظیم‌الجثه می‌تواند به طول ۶.۵ اینچ برسد و دارای فک پایینی قدرتمندی است که می‌تواند مداد را از وسط بشکند. این حشرات یکی دیگر از ساکنان وحشتناک جنگل‌های بارانی هستند و هنگام احساس خطر به انسان حمله می‌کنند.

کرم Brahmin Moth Caterpillar

این کرم خاص کاملا عجیب است و مشابه دیگری ندارد. شاخک‌های آن مانند دوک‌ از شکمش بالا آمده‌اند و به عنوان یک مکانیسم دفاعی عمل می‌کنند.

وحشتناک ترین خزنده ها

حشره Camel Spider

وحشتناک ترین خزنده ها

این حشره نه عقرب واقعی و نه عنکبوت واقعی است. طول این حشره گاهی می‌تواند به ۶ اینچ نیز برسد. در حالی که افسانه‌های شهری زیادی در مورد خطر آن‌ها برای انسان وجود دارد، ولی آن‌ها سمی و تهاجمی نیستند.

حشره Puss Moth Caterpillar

گفته می‌شود که لارو‌های کرم خروس شباهت زیادی به یک نوع گربه ایرانی دارند و همین موضوع باعث شده نام گربه هم به اسم این حشره اضافه شود. این حشره با ظاهر ناخوشایندش، یکی از سمی‌ترین کرم‌های خروس در آمریکای شمالی است.

رتیل Goliath Birdeater

اسم گویای همه چیز است. این رتیل غول پیکر آنقدر بزرگ است که گفته شده می‌تواند یک پرنده را بخورد. این ساکنان جنگل‌های بارانی می‌توانند پایی به طول ۱۱ اینچ داشته باشند و طول عمرشان نیز تا ۲۵ سال تخمین زده شده و در صورت احساس خطر برای دفاع از خودشان گاز می‌گیرند که جزو وحشتناک ترین خزنده ها است.

وحشتناک ترین خزنده ها کره زمین

پیشنهاد مطالعه: مطلب ویروس کرونا توسط چه کسی ساخته شد؟ را مطالعه کنید.

دانلود اپلیکیشن
بیشتر ببینید در دانستنی ها

همچنین بخوانید

۹ حقیقت عجیب و جالب تاریخی!

لیست‌های عجیب‌وغریب همیشه محبوب هستند. بنابراین مجله دلتا در این مطلب شما را با ۹ حقیقت عج…