در این قبیله فقط شکم‌گنده‌ها ازدواج می‌کنند!

۱۳
1
زمان مطالعه: 2 دقیقه
شاید بتوان گفت که آفریقا بکر‌ترین و دست نخورده‌ترین مکان دنیا از نظر آداب و رسوم است و هنوز هم آداب و رسوم زیادی در آن یافت می‌شود که از قرن‌ها پیش اجرا می‌شود.
مسابقه چاقی

در قاره‌ شگفت‌انگیز آفریقا هنوز هم قبایلی وجود دارند که به دور از هیاهوی دنیای مدرن اطرافشان، همان سنت‌های قدیمی خود را انجام می‌دهند که از نظر انسان امروزی غیرقابل باور خواهد بود. قبیله‌ای در اتیوپی مسابقه چاقی مرد قبیله را برگزار می‌کند. با مجله دلتا همراه باشید تا با قبیله بودی در اتیوپی آشنا شوید.

 مسابقه چاقی در اتیوپی

شرایط مسابقه

هر سال در ماه ژوئن یا جولای در اتیوپی یک مسابقه خاص برگزار می‌شود.
در این مسابقه مردانی جوان از هر روستای این قبیله داوطلب می‌شوند و در ماه‌های منتهی به سال، مردان قبیله ۶ ماه در قرنطینه به سر می‌برند و برای چاق شدن مخلوطی از شیر و خون گاو می‌نوشند تا شکمشان باد کرده و چاق شوند. سپس هر قبیله، مرد ازدواج نکرده‌ای را به‌عنوان نماینده خود انتخاب می‌کند و در مسابقه چاق‌ترین مرد شرکت می‌دهد.

روز مسابقه

در روز مسابقه، مردان جوان بدن‌های خود را به رنگ سفید تغییر می‌دهند. مرد جوانی که در این مدت ۶ ماه بتواند بزرگ‌ترین شکم را داشته باشد، از سوی داوران به عنوان پیروز مسابقه انتخاب می‌شود.

اگر به این دست مطالب علاقه‌مند هستید حتما مطلب پاهایی که برای زیبایی شکسته می‌شوند! را بخوانید.

 مسابقه چاق شدن مردان در اتیوپی

بدین‌ترتیب کسی که برنده شود افتخار زیادی کسب کرده و می‌تواند همسر خوبی برای خود انتخاب نماید. نکته قابل توجه این است که بعد از تمام شدن مسابقه چاقی، در عرض چند هفته به شرایط پیش از چاق شدن برمی‌گردند و وزنشان کاهش پیدا می‌کند. این مسابقات بین مردان جوان قبیله بودی در دره‌ای به نام اومو برگزار می‌شود.

پیشنهاد مطالعه: برای مطالعه بیشتر مطالب دانستنی، مطلب عجیب‌‌ترین انسان‌های جهان +عکس را بخوانید.
بیشتر ببینید در دانستنی ها

همچنین بخوانید

رمز و راز رفتار گربه ها در مواجهه با انسان

در ضمن، آموزش و تمرین مکرر می‌تواند توانایی گربه در تقلید رفتارها را افزایش دهد. با ارائه …