رسوم عجیب، درباره افتادن دندان در کشورهای مختلف

۴
1
زمان مطالعه: 2 دقیقه
در این مطلب، سنت‌های مختلف درباره افتادن دندان را در کشورهای مختلف بررسی می‌کنیم.
افتادن دندان

سنت‌های بسیاری در رابطه با افتادن دندان کودک در سراسر جهان وجود دارند و بسیاری از مردم این اتفاق را با روش‌های گوناگونی جشن می‌گیرند. با مجله دلتا همراه باشید تا با تعدادی از این جشن‌های عجیب آشنا شوید.

مردم حبشه قدیم

در زمان‌های قدیم در حبشه، کودکان بعد از افتادن دندان‌ آن را به سمت کفتار پرت می‌کردند و از او دندان‌های محکم‌تری می‌خواستند.

نیجریه

 در نیجریه اگر شما یک پسر باشید، دندان خود را با ۸ سنگ در مشت خود نگه می‌دارید، و اگر دختر باشید، باید  دندان را با ۶ سنگ در مشت خود حفظ کنید. سپس چشمان خود را می‌بندید و با نجوا کردن نام خود سنگ‌هایی که در مشت دارید را می‌شمارید. سپس می‌گویید: اوه، من می‌خواهم که دندانم بازگردد. سپس هر آنچه در مشت خود دارید را به سمت آسمان پرت کرده و با سرعت به سمتی دیگر می‌دوید.

سریلانکا

کودکان در سریلانکا در بیرون از منزل می‌ایستند و با چشمانی بسته می‌گویند: سنجاب، سنجاب، این دندان را بگیر و یک دندان نو به من بده. سپس دندان خود را به بالای پشت‌بام پرت کرده و به داخل خانه می‌روند. سپس چشمان خود را می‌گشایند.

ترکیه

والدین کودکان ترک معتقدند که افتادن دندان کودک، آینده آن‌ها را با خود حمل می‌کند. اگر بخواهند فرزندشان در آینده دانشمندی بزرگ شود، دندان کودک را در باغ یک کتابخانه یا دانشگاه دفن می‌کنند.

اگر بخواهند که کودک یک فوتبالیست بزرگ شود، آن‌ها دندان را در یک زمین فوتبال دفن می‌کنند. در برخی فرهنگ‌ها دندان را به امید رشد دفن می‌کنند.

افتادن دندان

تاجیکستان

کودکان در تاجیکستان دندان خود را داخل زمین می‌کارند، به این امید که دندان در داخل دهان یک جنگجو بروید.

کره

کودکان در کره دندان‌های خود را روی سقف خانه پرت کرده و این آواز را می‌خوانند: پرنده سیاه، پرنده سیاه، این دندان قدیمی من برای تو، برای من یک دندان جدید بیاور.

ژاپن

کودکان در ژاپن دندان‌های بالایی خود را روی خاک پرت کرده و دندان پایینی خود را روی سقف می‌اندازند. اعتقادی که در ورای این باور وجود دارد این است که دندان‌های جدید آن‌ها با افزایش سن همچنان صاف خواهد ماند.

اندونزی

کودکان اندونزیایی دندان‌های خود را به پشت سر خود یا بالای پشت‌بام خانه‌ها پرت می‌کنند. اگر دندان را به‌صورت صاف پرت کنند در آینده دندان‌های دائمی صافی خواهند داشت و اگر آن را کج پرت کنند، دندان دائمی آن‌ها کج رشد می‌کند.

افتادن دندان

جامائیکا

کودکان در جامائیکا معتقدند که وقتی دندان‌‍‌های آن‌ها می‌افتد، یک گوساله آمده و دندان آن‌ها را برداشته است. برای حفاظت از دندان در برابر گوساله، آن‌ها دندان را داخل یک قوطی قرار داده و به‌گونه‌ای آن را تکان می‌دهند که گوساله بترسد.

پیشنهاد مطالعه: مطلب شکستن پا‌ها، رسمی عجیب برای زیبایی بخوانید.

۴ دیدگاه

 1. ناشناس

  ۱۶ مرداد ۱۴۰۰ در ۱۲:۳۲ ب٫ظ

  رسم های عجیب غریب😂😂

  پاسخ

 2. ناشناس

  ۱۶ مرداد ۱۴۰۰ در ۱۱:۵۵ ق٫ظ

 3. ناشناس

  ۱۶ مرداد ۱۴۰۰ در ۱۱:۴۵ ق٫ظ

 4. ناشناس

  ۱۶ مرداد ۱۴۰۰ در ۱۱:۲۱ ق٫ظ

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بیشتر ببینید در دانستنی ها

همچنین بخوانید

چگونه سرعت اینترنت گوشی اندروید خود را افزایش دهیم؟

سرعت اینترنت گوشی دغدغه بسیاری از افراد است و به دنبال راهکارهای مختلفی برای افزایش آن هست…