روستایی که ساکنان آن فقط یک کلیه دارند!

۸
0
زمان مطالعه: 2 دقیقه
روستای هوکسه در نپال به دره کلیه معروف است، چون تقریبا تمام کسانی که آن‌جا زندگی می‌کنند، یکی از کلیه‌های خود را فروخته‌اند.
مردمان یک کلیه‌ای

هوکسه، روستایی کوچک واقع در شرق کاتماندو، پایتخت کشور نپال است که به خانه‌های خشتی موجود در آن معروف است. اما این روستای کوچک علاوه بر ظاهر معمولی، یک حقیقت ناراحت‌کننده و تاریک در خود دارد. با مجله دلتا همراه باشید تا از روستای مردمان یک کلیه‌ای بیش‌تر بدانید.

هجوم قاچاقچیان

داستان از آن جایی شروع شد که قاچاقچیان اعضای بدن، طی یک دهه بطور معمول به روستاهای کوچکی مانند هوکسه سر می‌زدند.

آن‌ها سعی داشتند ساکنان فقیر و بی‌سواد را فریب داده و برای سرقت اعضای بدن، آن‌ها را به جنوب هند بفرستند. یکی از ترفندهای آن‌ها این بود که از سادگی این مردم سوء‌استفاده کنند و به آن‌ها بگویند جای کلیه برداشته شده، دوباره کلیه‌ای رشد خواهد کرد.

بعضی از این روستائیان نیز که از خطرات از دست دادن عضو آگاه بودند به‌خاطر بدست آوردن یک قطعه زمین و ساخت خانه خوب در آن به این کار روی آوردند.

مردمان یک کلیه‌ای باید وضعیت بدن و کارکرد کلیه خود را بطور منظم معاینه کنند اما احتمالا ساکنان روستای هوکسه این کار را هم بخاطر عدم دانش در حوزه پزشکی و سلامت و هزینه‌های آن انجام نمی‌دهند.

متاسفانه تنها افرادی که توانستند از این راه پول حسابی به جیب بزنند دلال‌ها و واسطه‌هایی بودند که از اعضای بدن مردم نپال نهایت بهره را بردند.

مردمان یک کلیه‌ای

افزایش قاچاق کلیه

اما این داستان ناراحت کننده همین‌جا به پایان نمی‌رسد. زلزله‌ ۷.۹ ریشتری در سال ۲۰۱۵ و در حدود ۲۹ کیلومتری جنوب شرقی لامجونگ نپال و در عمق ۱۵ کیلومتری سطح زمین رخ داد و حتی باعث سقوط بهمن در کوه اورست شد.

این بزرگ‌ترین زلزله پس از زلزله سال ۱۹۳۴ در نپال بود. حادثه رخ داده تلفات بسیار زیادی داشت که علاوه بر کشور نپال، شامل آن‌سوی مرزها یعنی هند و چین هم می‌شد. به هر طریق این زلزله بزرگ صدمات بسیار زیادی به خانه‌ها و ساختمان‌ها، مخصوصا از نوع قدیمی آن‌ها زد. خیل عظیمی از مردمان این روستا نیز از این بابت مجبور به فروش کلیه خود شدند تا بتوانند ضرر مالی مانند از دست دادن خانه و زندگی خود در سال ۲۰۱۵ را جبران کنند.

مردمان یک کلیه‌ای

پیشنهاد مطالعه: مطلب معیارهای عجیب زیبایی زنان در طول تاریخ! بخوانید.

دانلود اپلیکیشن
بیشتر ببینید در دانستنی ها

همچنین بخوانید

عواملی که باعث کوچک شدن مغز می‌شوند!

این شاهد دیگری بر فواید ورزش برای سلامتی ماست. اگر زندگی شما فاقد فعالیت بدنی متوسط ​​مانن…