تشخیص سریع سرطان با میکروسکوپ گوگل

۰
0
زمان مطالعه: 2 دقیقه
بررسی‌های انجام شده نشان می‌دهند که حدود %۵ از تشخیص‌های پزشکی در رابطه با شناسایی بیماری سرطان بصورت اشتباه انجام می‌شود.
میکروسکوپ

گوگل قصد دارد تا با توسعه‌ هوش مصنوعی به پزشکان کمک کند تا سلول‌های سرطانی را در عکس‌های گرفته شده به‌وسیله‌ میکروسکوپ با دقت بیش‌تری تشخیص دهند. با مجله دلتا همراه باشید تا با این فناوری جدید آشنا شوید.

هوش مصنوعی به کمک تشخیص سرطان می‌رود

مهندسان این شرکت تاکنون با استفاده از پلتفرم Google Cloud Healthcare شبکه عصبی را برای انجام این کار توسعه داده‌اند. شبکه عصبی توسعه داده شده، می‌تواند به شناسایی اطلاعات لازم در منابع اطلاعاتی و تقسیم بندی آن‌ها بپردازد.

هوش مصنوعی توسعه داده شده توسط گوگل بطور کامل آموزش دیده و آماده‌ استفاده شده است. این محققان با ساخت میکروسکوپ مخصوص و استفاده از فناوری‌ واقعیت افزوده (Augmenter Reality) از این هوش مصنوعی استفاده خواهند کرد تا به پزشکان در تشخیص بهتر سلول‌های سرطانی کمک کنند.

رئیس بخش جهانی Google Cloud در رابطه با این هوش مصنوعی می‌گوید، همکاری‌های صورت گرفته شده با بخش نوآوری وزارت دفاع باعث شده است تا بتوانیم از فناوری‌های جدید مانند یادگیری ماشینی(Machine Learning) و هوش مصنوعی برای کمک به پزشکان جهت تشخیص بیماری استفاده کنیم.

بررسی‌های انجام شده نشان می‌دهند که هر چه بیماری سرطان به سرعت و در مراحل اولیه‌ آن تشخیص داده شود، با افزایش بازدهی درمان، شانس بیمار برای بهبودی کامل افزایش می‌یابد.

گوگل امیدوار است که با استفاده از این تکنولوژی جدید بتواند بصورت راحت‌تر و با استفاده از اطلاعات کم‌تر به تشخیص پزشکی پرداخت. استفاده از اطلاعات کم‌تر و تشخیص بر اساس آن‌ها، باعث می‌شود که علاوه ‌بر کاهش هزینه‌های درمانی، این کار با سرعت بیش‌تری انجام بگیرد که در نهایت به‌نفع بیماران خواهد بود.

میکروسکوپ

اصلی‌ترین کاربرد میکروسکوپ گوگل

نمونه‌های اولیه ساخته شده از این میکروسکوپ دارای هوش مصنوعی، به وزارت دفاع و برای کاربرد‌های تحقیقاتی تحویل خواهند شد. بعد از انجام تحقیقات، گوگل قصد دارد که از این میکروسکوپ‌های جدید در سیستم درمانی نظامیان آمریکا و همچنین بیمارستان‌هایی که به ارائه خدمات پزشکی به نظامیان این کشور می‌پردازند، استفاده کند.

وزارت دفاع آمریکا، سالانه در حدود ۱٫۷ میلیارد دلار بر روی تحقیقات مرتبط با سرطان سرمایه‌گذاری می‌کند. پیش‌بینی می‌شود که رقم سرمایه‌گذاری سالانه‌ این سازمان، برای انجام تحقیقات بیش‌تر در زمینه‌‌ استفاده از هوش مصنوعی در کاربردهای پزشکی، افزایش پیدا کند.

گوگل توانسته است که قراردادی را با بخش نو‌آوری وزارت دفاع در رابطه با این میکروسکوپ جدید و همچنین استفاده از فناوری‌های جدید جهت افزایش دقت در تشخیص سرطان منعقد کند.

پیشنهاد مطالعه: مطلب اندازه‌گیری قند خون بدون نیاز به خون! بخوانید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بیشتر ببینید در دانستنی ها

همچنین بخوانید

چگونه سرعت اینترنت گوشی اندروید خود را افزایش دهیم؟

سرعت اینترنت گوشی دغدغه بسیاری از افراد است و به دنبال راهکارهای مختلفی برای افزایش آن هست…