روی دستان خدا راه بروید!

۷
0
زمان مطالعه: 2 دقیقه
مردم ویتنام بعد از بهره‌برداری از پل طلایی احساس خود را این گونه بیان کردند: «وقتی از پل عبور می‌کنیم، حس می‌کنیم که از میان دستان خدا عبور می‌کنیم و خداوند نگهدار ماست.» و همین امر موجب شد که نام پل دست خدا روی این پل معروف ویتنامی گذارده شود.
پل دستان خدا

طی چند سال اخیر پل‌های منحصر به فردی در سراسر دنیا ساخته شده‌اند که باعث هیجان بیشتر برای گردشگران و افراد محلی شده است. به این مجموعه پل‌های جالب می‌توان پل کائو وانگ یا پل طلایی ویتنام را اضافه کرد که در کوهستان قرار دارد و به نظر می‌رسد دو دست سنگی بزرگ آن را نگه‌ داشته‌اند. به همین علت این پل، به پل دستان خدا هم معروف شده است. در این مقاله از مجله دلتا در مورد پل طلایی ویتنام بیشتر بخوانید.

تاریخچه پل دستان خدا

پل دستان خدا یا پل طلایی که در دانانگ واقع شده است، در سال ۱۹۱۹ ساخته شد. این پل که قسمتی از یک مجموعه تفریحی در ویتنام است، مراجعه‌کنندگان را با عبور از روی پل، به سمت یک مجموعه تفریحی هیجان‌انگیز هدایت می‌کند.

با این که این پل برای مجموعه تفریحی ساخته شد اما در کمتر از چند سال، به نمادی از شهر دانانگ ویتنام تبدیل شد. این پل بیش از ۲ میلیارد دلار، هزینه برداشته است. به نظر می‌رسد که این هزینه کاملا ارزش داشت چرا که سالانه بیش از ۱.۵ میلیون بازدید‌کننده، از روی این پل عبور می‌کنند.

پل طلایی ویتنام

جنس پل از سنگ نیست!

یکی از نماینده‌های شرکت سازنده گفته است که بر خلاف تصور عمومی که گمان می‌شود جنس دست‌ها از سنگ تراشیده شده است، این دست‌ها ابتدا به صورت اسکلت درآمده وسپس روی آن، با کمک فلزهای مناسب، پوشیده شده است.

در نهایت با فایبرگلاس، این پروژه به پایان رسیده است. زمان ساخت این پل، حدود یک سال به طول انجامید.

جاذبه گردشگری ویتنام

چشم انداز پل

پل طلایی ویتنام با ارتفاع ۱۴۰۰ متر و طول ۱۵۰ متر، چشم‌انداز پانوراما از مناظر با‌شکوه و مناطق اطراف شهر را به نمایش می‌گذارد. در طول مسیر ۸ محل مناسب برای استراحت و لذت بردن مردم از این مناظر، تعبیه شده است.

مردم تصور می‌کنند که این پل، توسط این دو‌دست نگهداری می‌شود در صورتی که این دو‌دست کاملا نمادین هستند و هیچ نقشی در نگهداری این پل ندارند. علاوه بر مناظر معرکه کوهستان، گل‌های بنفش کاشته شده در طرفین پل نیز باعث تحسین بازدیدکنندگان می‌شود.

پل کائو وانگ

این پل ویتنامی امروزه یکی از بهترین مکان ها برای فیلمبرداری عروس و داماد است. تقریبا می‌توان گفت که بیشتر مردم ویتنام، برای فیلمبرداری عروسی خود، به این پل زیبا می‌روند.

مسیر رسیدن به پل طلایی استفاده از تله کابین است. زمانی که سوار تله کابین شوید، چشم‌اندازی از جنگل‌های بی‌نظیر و کوه‌های پوشیده از درختان را خواهید دید.

پیشنهاد مطالعه: مطلب آیا تا به حال ساحل سرخ دیده‌اید را بخوانید.

دانلود اپلیکیشن
 • عجیب ترین حمام های جهان

  عجیب‌ترین حمام‌های جهان

  حمام‌های عجیب در سراسر دنیا یکی از جاذبه‌های گردشگری به شمار می‌روند که شاید کمتر اسم آن‌ه…
 • جاهای دیدنی شهر نور

  برترین جاهای دیدنی شهر نور

  شهر دیدنی و جذاب نور از دیگر جاذبه‌های پرطرفدار و گردشگری در ایران محسوب می‌شود. شهرهای شم…
 • کوچک ترین کشورهای جهان

  کوچک‌ترین کشورهای جهان کدام‌اند؟

  کشورهایی در دنیا وجود دارند که بسیار کوچک هستند. همچنین این کشورها موقعیت‌های جغرافیایی خا…
بیشتر ببینید در گردشگری

همچنین بخوانید

عجیب‌ترین حمام‌های جهان

حمام‌های عجیب در سراسر دنیا یکی از جاذبه‌های گردشگری به شمار می‌روند که شاید کمتر اسم آن‌ه…