چگونه مثبت فکر کنیم؟

۲
0
زمان مطالعه: 2 دقیقه
برخلاف تصور اکثر مردم، مثبت اندیشی و لذت بردن از زندگی ارتباط چندانی با عوامل محیطی و مادیات ندارد.
روش‌ های موثر برای مثبت اندیشیدن

مثبت اندیشیدن این روزها به یک عبارت کلیشه‌ای تبدیل شده است. همه جا حرف از مثبت اندیشd هست اما فقط در حد حرف است. هیچکس روش آن‌را نمی‌‌گوید. در این مطلب از مجله دلتا درباره روش‌ های موثر برای مثبت اندیشیدن صحبت خواهیم کرد.

روش‌ های موثر برای مثبت اندیشیدن

در آغاز روز، به خودتان جملات مثبت هدیه بدهید

اینکه روز خود را چگونه آغاز کنید، نشان دهنده این خواهد بود که بقیه روزتان چگونه خواهد شد. اگر با افکار هراسان از خواب بیدار شوید، حتی اگر اتفاق خوشایندی هم رخ دهد اما مدل ذهنی شما مانع از دیدن آن رویداد خوشایند خواهد شد.

به جای اینکه وارد این منفی نگری بشوید، روز خود را با جملات مثبت آغاز کنید.

 دربدترین موقعیت‌ها، یک طنز پیدا کنید

دربدترین موقعیت‌های زندگی به دنبال یک طنز باشید. به خودتان یادآوری کنید این اتفاق ناخوشایند، انتهای خوبی خواهد داشت. سعی کنید مثل یک لطیفه‌ خنده‌دار به آن بخندید. آن روی مضحک چیزهای را جدی نگاه کنید نه آن روی تاریکش را. با خندیدن، ذهن شما رها می‌شود. با یک ذهن باز، بهتر می‌توانید فکر کنید.

 هر شکستی را به یک درس تبدیل کنید

ما انسان‌ها، کامل نیستیم. قرار است مرتبا اشتباه کنیم و قرار است از همین اشتباهاتمان درس بگیریم و تجربیات جدید کسب نماییم. چه در حرف‌ها و افکارمان، چه در شغل و و یا در روابط‌مان بهتر است از پی هر شکستی به دنبال یک درس باشیم. روی این موضوع تمرکز کنید که چرا من شکست خوردم. وقتی دلیلش را پیدا کردید به این فکر کنید که دفعه بعد چگونه باید عمل کنید. این همان روش تبدیل شکست به موفقیت است.

راهکارهایی برای خوش بینی و مثبت اندیشی

با آدم‌های مثبت نشست و برخاست داشته باشید

دوستان خود را از بین آدم‌های بدبین و منفی نگر، انتخاب نکنید. در واقع حق انتخاب با شماست که با دوستان و همکاران مثبت اندیش گفت و شنید داشته باشید یا با منفی‌ها.

وقتی خودتان را در معرض افکار مثبت دیگران قرار دهید آن‌ها تاثیرات بسیار مثبتی روی شما خواهند گذاشت. آدم‌هایی که افکار و کلمات مثبت دارند، فضای زندگی شما را بهتر خواهند ساخت. این افراد روی نحوه فکر کردن شما و حتی نحوه رفتارهای شما نیز تاثیر خواهند گذاشت. شما همخو و همانند آن‌ها خواهید شد.

 

پیشنهاد مطالعه: مطلب خنده چه تاثیراتی بر ما دارد را بخوانید.

۲ دیدگاه

  1. ناشناس

    ۲۶ اردیبهشت ۱۴۰۰ در ۴:۵۲ ب٫ظ

  2. ناشناس

    ۲۶ اردیبهشت ۱۴۰۰ در ۱۲:۴۶ ب٫ظ

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بیشتر ببینید در دانستنی ها

همچنین بخوانید

چگونه سرعت اینترنت گوشی اندروید خود را افزایش دهیم؟

سرعت اینترنت گوشی دغدغه بسیاری از افراد است و به دنبال راهکارهای مختلفی برای افزایش آن هست…