استعلام و اعتراض خلافی خودرو

۱۰
1
زمان مطالعه: 2 دقیقه
امروزه دیگر نیازی به پرداخت خلافی‌های خودرو در مراکز مختلف نیست و به راحتی می‌توان آنها را در منزل از طریق اینترنت و به روش های دیگری نیز پرداخت نمود.
استعلام و پرداخت خلافی خودرو

امروزه با پیشرفت تکنولوژی برای استعلام خلافی خودرو می‌توان با روش‌های ساده و در خانه خود، جهت پرداخت خلافی اقدام کرد. در این نوشته از مجله دلتا به بررسی روش‌های جدید برای استعلام و پرداخت خلافی خودرو پرداخته می‌شود.

خلافی خودرو

 

روش های استعلام خلافی خودرو

در صورت عدم دسترسی به اینترنت، باز هم می‌توان بدون مراجعه حضوری استعلام و پرداخت خلافی خودرو خود را انجام داد. روش‌هایی مثل تماس تلفنی و ارسال پیامک بدون نیاز به اینترنت، نیاز شما را رفع می کنند.

اپلیکشین‌های استعلام خلافی خودرو

در ابتدا باید گفت بهتر است پیش از استفاده از این اپلیکیشن‌ها، حتما اطمینان پیدا کنید که معتبر و امن هستند. برنامه‌های مختلفی برای پرداخت خلافی خودرو وجود دارد که به راحتی از طریق آن‌ها می‌توان استعلام خلافی خودرو را دریافت و آن را پرداخت کرد.

اشخاص می‌توانند تمامی جزئیات مربوط به خلافی خودرو خود، مانند تاریخ و ساعت تخلف را در این اپلیکشین‌ها مشاهده کنند.

استعلام خلافی خودرو از طریق سایت راهور

سایت راهور مخصوص راهنمایی و رانندگی است. از طریق این سایت می‌توان با وارد کردن شماره بارکد کارت خودرو، به اطلاعات مربوط به خلافی و پرداخت آن اقدام کرد. مهلت پرداخت خلافی ۶۰ روز است و درصورت عدم پرداخت در مهلت زمانی تعیین شده، هزینه جریمه دو برابر خواهد شد. برای پیشگیری از جریمه، می توان به سایت راهور مراجعه کرده و از خلافی خودرو خود مطلع شد.

نحوه اعتراض به خلافی خودرو

روش‌های مختلفی برای اعتراض به جریمه خودرو وجود دارد که می‌توان به برخی از آنان اشاره کرد. طبق ماده ۵ قانون رسیدگی به تخلفات رانندگی، در مورد اعتراض نسبت به قبض جریمه، باید به مرکز اجرائیات پلیس راهور مراجعه کرده و موضوع شکایت خود را مطرح کرد.

روش دوم برای اعتراض به پرداخت جریمه‌های رانندگی این است که می‌توان به دفاتر پلیس +۱۰ مراجعه کرده و شکایت خود را مطرح کرد. درخواست افراد از طریق سیستم به مرکز اجرائیات ارسال شده و تا ۲۴ ساعت موضوع توسط مرکز مذکور رسیدگی شده و پاسخ داده می‌شود.

پیشنهاد مطالعه مطلب تاخیر در پرداخت مبلغ معامله چه تبعاتی دارد؟ را بخوانید.

دانلود اپلیکیشن
بیشتر ببینید در نکات حقوقی

همچنین بخوانید

طلاق قبل از رابطه زناشویی چه شرایطی دارد؟

در برخی موارد، ممکن است بروز اختلافات میان زوجین، منجر به آن شود که قبل از برپایی مراسم عر…