آپارتمان محبوب تهرانی ها ، ۵۰ تا ۷۰ مترمربع است

۰
0
زمان مطالعه: 2 دقیقه
آپارتمان محبوب تهرانی ها، 50 تا 70 متر مربع مساحت دارند. آمار رسمی بانک مرکزی این متراژ را تایید می کند.
آپارتمان محبوب

آپارتمان محبوب تهرانی ‎ها ، ۵۰ تا ۷۰ مترمربع است. در پاییز سال ۹۷، آپارتمان‎های کوچک  ۵۰ تا ۷۰ مترمربعی ، از دیگر متراژهای پرمتقاضی، گوی سبقت را ربوده اند.

به گزارش مجله دلتا به نقل از دنیای اقتصاد، متراژی که در زمان کنونی طرفداران زیادی در تهران دارد، و آمار رسمی بانک مرکزی هم آن را تایید می‎کند، آپارتمان‎های محبوب ۵۰ تا ۷۰ مترمربعی هستند.

گزارش بانک مرکزی نشان می‎دهد که، در نیمه فصل پاییز امسال، آن دسته از  آپارتمان‎هایی بیشترین سهم را در معاملات انجام شده داشته‎اند، که زیربنای ۵۰ تا ۶۰ مترمربع دارند؛ یعنی معادل ۱۴.۴ درصد خرید و فروش شده‎اند.

آپارتمان محبوب تهرانی‎ها در رتبه دوم، ۶۰ تا ۷۰ مترمربعی ها هستند که با سهم ۱۳.۹ درصد، جزو آپارتمان‎های پر‎طرفدار قرار دارند. همچنین واحدهای مسکونی ۷۰ تا ۸۰ متری نیز با سهم ۱۱.۷ درصدی در رتبه بعدی جای گرفته‎اند. در مجموع، واحدهای مسکونی  که کمتر از ۸۰ مترمربع زیربنا دارند، ۵۳.۳ درصد از کل معاملات قطعی خرید و فروش انجام شده را به خود اختصاص داده و در شمار آپارتمان‎های محبوب تهرانی ها محاسبه شده‎اند.

 آپارتمان محبوب

مشاوران املاک درباره فروش آپارتمان محبوب تهرانی‎ها می‎گویند: این آپارتمان‎ها، بازه قیمتی گسترده‎ای دارند، به این معنی که قیمت پیشنهادی خانه‎های نوسازی که همین متراژ را دارند، نسبت به قیمت میانگین منطقه، بالاتر است. در واقع، خانه‎های کوچک که بین ۵۰ تا ۷۰ متر مربع زیر بنا دارند و نوساز نیستند، بیشتر خرید و فروش می‎شوند.  بنابراین، واحدهای مسکونی که به اصطلاح “به قیمت رسیده” باشند و عمر ساخت آن ها  بین ۵ تا ۱۰ سال است، این روزها مشتری بسیاری دارند.

یادآور می‎شود، بر اساس آمارهای  بانک مرکزی، قیمت خرید و فروش یک مترمربع آپارتمان مسکونی، ۹ میلیون و ۱۸۰ هزار تومان اعلام شده  که در مقایسه با سال گذشته ۹۱.۵ درصد افزایش داشته است.

 

اگر پیگیر جدیدترین اخبار روز مسکن هستید، از شما دعوت می‎شود تا از صفحه‎های  خبروگزارش  و  اخبار مسکن در مجله دلتا ، جامع ترین مجله ملکی، دیدن کنید.

دانلود اپلیکیشن
بیشتر ببینید در گزارش های ملکی

همچنین بخوانید

این کارها کلیه‌تان را نابود می‌کند!

کلیه‌ عضوی سرسخت است همین دلیل باعث می‌شود که آسیب‌هایی که عادت‌های غلط ما به آنها می‌زند …