تفرجگاه شاهان هخامنشی در کرمانشاه

۸
0
زمان مطالعه: 2 دقیقه
کوه‌های سربه فلک کشیده، باغ‌های میوه، درختان وحشی، آبشار با طراوت و البته غاری تماشایی، سراب صحنه را به بهشتی تبدیل کرده است که زیبایی‌اش وصف ناپذیر است.
سراب صحنه

صحنه، در ۵۵ کیلومتری شهر کرمانشاه قرار دارد. این شهرستان منطقه‌ای به اسم سراب صحنه دارد که طبیعت چشم‌نوازش، هر گردشگری را مجذوب می‌کند. برای آشنایی بیشتر با این جاذبه دیدنی کرمانشاه در ادامه با مجله دلتا همراه باشید.

دره زیبای سراب صحنه کجاست؟

برای رسیدن به اینجا، باید به جاده کرمانشاه-همدان بروید. به کیلومتر ۵۵ کرمانشاه که برسید، گوشه‌ای از زیبایی‌های خلقت در پوشش طبیعتی بکر، چشمانتان را نوازش می‎‌کند. شمال شهر صحنه، یکی از خوش آب و هواترین مناطق را در خود جای داده است. منطقه‌ای به اسم سراب صحنه که چشمه‌سارها و رودخانه‌ها در آن، آب و هوایی روح بخش و سرزمینی حاصل‌خیر را پدید آورده است. این جاذبه‌ها اینجا را به اصلی‌ترین منبع آب شهر صحنه تبدیل کرده است.

دره سراب صحنه

زیبایی‌های این منطقه

سراب صحنه در محلی به نام دربند قرار دارد که دره‌ای پر از درختان سرسبز است. این دره احتمالا تفرجگاه شاهان زیادی در طول تاریخ بوده است. طبیعت بی‌نظیر باعث شده که در این دره امکانات تفریحی و اقامتی زیادی ایجاد شود. آب دره از چهارچشمه که در سمت شمالی دره قرار گرفته‌اند سرچشمه می‌گیرد. در آنجا در زمان‌هایی نه چندان دور، آبشار کوچکی قرار داشت که خشکسالی، آن را به آبشار خشکه معروف کرده است. اطراف چهارچشمه، اوج زیبایی این دره است.

زیبایی های سراب صحنه

آبشار سراب صحنه

آبی که از چهارچشمه می‌جوشد، بعد از طی ۵۰۰ متر به آبشار اصلی می‌رسد. اینجاست که جوش و خروش آب، منظره‌ای تماشایی را پیش رویتان به نمایش می‌گذارد. آب با فشار زیاد از دل کوه به بیرون می‌ریزد و صحنه‌ای باشکوه را خلق می‌کند. اگر در فصل بهار به اینجا بروید، آبشار با آب فراوانش در اوج زیبایی است. البته در فصل‌های دیگر هم جلوه خاص خودش را دارد. وجود جلبکی سبز رنگ در صخره زیر آبشار، رنگ سبز چشم‎‌نوازی را پدید آورده است. آب این دره، باغ‌های زیادی را سیراب می‌کند.

آبشار سراب صحنه

قدمت منطقه سراب صحنه در کرمانشاه

قدمت شهر صحنه، به دوران قبل از اسلام برمی‌گردد. این ادعا را  گوردخمه‌ صحنه که به جای مانده از دوران هخامنشی است، اثبات می‌کند. گرداگرد این دره خوش آب و هوا را کوه‌های برافراشته احاطه کرده‌اند. از این رو امکان کوهنوردی و دیدن غار کیکاووس برایتان فراهم است.

قدمت منطقه سراب صحنه در کرمانشاه

پیشنهاد مطالعه: برای آشنایی با دیگر جاذبه‌های ایرانگردی، پربازدیدترین موزه ایران کجاست؟ را در مجله گردشگری دلتا مطالعه کنید.
دانلود اپلیکیشن
بیشتر ببینید در گردشگری

همچنین بخوانید

عجیب‌ترین رستوران‌های دنیا، جاذبه گردشگری متفاوت

رستوران رفتن یکی از تفریحات جذابی است که می‌توانید در سفر تجربه کنید. اگر از رستوران‌های ع…