پارکی که همه چیز از آنجا آغاز شد

۱۷
0
زمان مطالعه: 3 دقیقه
یلواستون نه تنها اولین پارک ملی آمریکا بلکه اولین پارک ملی جهان است که از خاص‌ترین پارک‌های ملی دنیا به شمار می آید.
پارک ملی یلواستون

پارک ملی یلواستون آمریکا، یکی از مهم‌ترین مناطق طبیعی دنیاست. این پارک یک اکوسیستم بزرگ برای گیاهان و حیوانات به شمار می‌آید. با مجله دلتا همراه باشید تا با جاذبه‌های اولین پارک ملی جهان آشنا شوید.

حوضچه چشمه آب گرم وست تامب (west Thumb)

حوضچه چشمه آب گرم وست تامب در کناره‌های ساحل دریاچه یلواستون قرار دارد. با اینکه این حوضچه یکی از کوچکترین حوض‌های آب گرم پارک ملی یلواستون است اما ویژگی زمین گرمایی خاصی به نام دهانه مخروطی دارد. تا قبل از سال ۱۹۱۱ ماهیگیرانی که در دریاچه یلواستون در کنار این آب گرم مشغول ماهیگیری بودند، ماهی‌هایی که همچنان بر قلاب بودند را روی دهانه مخروطی این چشمه آب گرم می‌گذاشتند تا ماهی‌ها پخته شوند. این کار در سال ۱۹۱۱ غیر قانونی شد. این حوضچه از آنجایی که شبیه انگشت شست است به نام وست تامب معروف است.
حوضچه چشمه آب گرم وست تامب در در پارک ملی یلواستون

دریاچه یلواستون (Yellowstone)

دریاچه یلواستون یکی از بزرگ‌ترین دریاچه‌های آب شیرین در ارتفاعاتی بیش از ۲۱۰۰ متر در شمال آمریکا است. این دریاچه مثل دریاچه‌های معمولی دیگر نیست. در زیر سطح آن چشمه‌های آب گرم و دره‌هایی با عمق ۱۲۰ متر قرار دارند. در دریاچه یلواستون نقطه‌ای وجود دارد که در آن، دمای ۱۲۲ درجه سانتی گراد هم به ثبت رسیده است. وقتی به سطح این دریاچه نگاه می‌کنید، به نظر می‌آید که مثل بقیه دریاچه‌های آمریکاست اما در واقع دریاچه‌ای استثنائی است. در این دریاچه انواع مختلفی از ماهی‌ها مثل قزل‌آلای بی‌رحم زندگی می‌کنند. در این دریاچه می‌توانید ماهی‌گیری و قایق سواری کنید.
دریاچه یلواستون در پارک ملی یلواستون

کوه واش برن (Washburn)

کوه واش برن یکی از محبوب‌ترین محل‌های کوه‌نوردی در پارک ملی یلواستون است. برای بالا رفتن از این کوه دو راه مختلف دارید. در هر دوی این مسیرها می‌توانید تصاویری خیره‌کننده از طبیعت اطراف را ببینید. با این که مسیر بالا رفتن از این کوه نسبتا آسان است اما ارتفاع بلند آن گاهی باعث می‌شود که بعضی از کوهنوردان دچار مشکلات ارتفاع شوند. وقتی در این مسیرها در حال حرکت هستید گاهی حیوانات وحشی مثل بز کوهی و خرس را هم در دوردست می‌توانید ببینید.
کوه واش برن در پارک ملی یلواستون

حوضچه آب گرم نوریس (Norris)

حوضچه آب گرم نوریس، قدیمی‌ترین بخش پارک ملی یلواستون است. این حوضچه، گرم‌ترین بخش این پارک هم هست و اسیدهای خیلی نادری در آن وجود دارد. در این حوضچه جاذبه‌ های توریستی و دیدنی‌های زیادی وجود دارد. حوضچه آب گرم نوریس در پارک ملی یلواستون

پیشنهاد مطالعه: برای آشنایی با دیگر جاذبه‌های جهانگردی، ورود لاغرها به این هتل ممنوع است! را در مجله گردشگری دلتا مطالعه کنید.

دانلود اپلیکیشن
بیشتر ببینید در گردشگری

همچنین بخوانید

اوج هیجان در پل‌های معلق ایران

به مرور زمان به دلیل ساختار و ظاهر متفاوت و القای هیجان مورد توجه گردشگران نیز قرار گرفتند…