۶ تغییر عجیب در بدن، پس از مرگ

۱۶
0
زمان مطالعه: 2 دقیقه
وقتی آخرین نفس زندگی خود را بکشید، بدن شما دچار تغییرات ظاهری بسیاری خواهد شد. 
تغییرات بدن پس از مرگ

رخدادهای پس از مرگ در بدن همیشه مورد توجه فیزیولوژیست‌ها بوده و شاید هم بسیاری از افراد کنجکاو هستند که بدانند پس از مردن چه اتفاقاتی در بدن انسان رخ می‌دهد. برخی تغییرات بدن پس از مرگ باعث تعجب می‌شود. در مجله دلتا آن‌ها را بررسی می‌کنیم.

پوست بدن پس از مرگ تغییر رنگ می‌دهد

پوست شما بسته به آنچه برای شما اتفاق می‌افتد تغییر رنگ می‌دهد. جودی مولینک، متخصص پاتولوژی پزشکی قانونی، می‌گوید: اگر فردی از مسمومیت مونوکسید کربن بمیرد، خون به رنگ قرمز گیلاسی تغییر می‌کند. خون قربانیان مسمومیت گاز سولفید هیدروژن به رنگ سبز در می‌آید.

ممکن است پس از مرگ ناله کنید

هر هوایی که در بدن شما باقی مانده باشد، می‌تواند طناب‌های صوتی شما را از طریق گلو به ارتعاش درآورد و باعث ایجاد صدای ناله شود. این تنها زمانی اتفاق خواهد افتاد که کسی روی قفسه سینه فرد مرده فشار آورد یا به بدن وی دست بزند.

چشم‌ها تغییر رنگ می‌دهند

بسیاری از افراد با چشمان باز می‌میرند و وقتی که سفیدی چشم آن‌ها شروع به خشک شدن می‌کند، به رنگ آبی یا خاکستری در می‌آید. این رخداد به نام «سیاه شدن چشمان» شناخته می‌شود و غالبا بخشی از معاینات هیئت پزشکی قانونی است، تا ببینند آیا پاتولوژیست‌ها آن را به عنوان تغییرات پس از مرگ تشخیص می‌دهند یا اینکه فرد دچار مشکلی در سلامتی و یا مسمومیت بوده است.

چشم‌ها تغییر رنگ می‌دهند

چروک‌ها پس از مرگ به تدریج محو خواهند شد

ظاهرا مرگ همانند آخرین بوتاکس زندگی است! بعد از مردن، عضلات صورت سفت خواهند شد که باعث می‌شود تمام چین و چروک‌ها صاف شود. به این ترتیب مرگ، باعث صاف شدن ابدی پوست خواهد شد.

بعضی از قسمت‌های بدن به مدت طولانی‌تری زنده می‌مانند

به گفته دکتر ملینک، در حالی که بعضی از بخش‌های بدن سریعا کارایی خود را از دست می‌دهند، برخی قسمت‌های دیگر تا چند ساعت بعد از مرگ زنده می‌مانند. چشم‌ها، قلب، استخوان و پوست تا ۱۵ ساعت پس از مرگ هنوز هم قابل پیوند زدن به بدن اشخاص دیگر هستند.

بدن پس از چند ماه از گذشت مرگ از بین خواهد رفت

در ۵۰ درجه فارنهایت، حدود ۴ ماه طول می‌کشد تا بافت نرم تجزیه شود. اما در دماهای بالاتر، بدن شما سریع‌تر تجزیه خواهد شد و پس از آن تنها اسکلت، ستون مهره‌ها و کمی از پوست خشک شده باقی خواهند ماند.

پیشنهاد مطالعه: مطلب «ربات‌‌‌های شگفت‌‌‌انگیز انسان‌نما را بشناسید!» را در مجله دلتا بخوانید.

دانلود اپلیکیشن
بیشتر ببینید در دانستنی ها

همچنین بخوانید

ماشین کوچک تاشدنی تحولی در ماشین‌های کوچک

ماشین کوچک تاشدنی : این خودروی جالب این قابلیت را دارد که تا شده و کوچک‌‌تر شود. شما به‌را…