هتلی که هر سال آب می‌شود

۹
0
زمان مطالعه: 3 دقیقه
هتل‌های مجلل برفی در شمال اروپا و کانادا هر ساله پذیرای مهمانان ثروتمندی هستند که از کمی هیجان در مناظر برفی لذت برده و پول خوبی هم خرج می‌کنند. هتل یوکاس یروی در سوئد هم از جمله این هتل‌ها و معروف‌ترین و قدیمی‌ترین آن‌هاست.
هتل یخی سوئد

۲۵ سال پیش برای نخستین بار میهمانان هتل یخی سوئد در اتاق‌هایی با دیوارهای برفی، شب را به روز رساندند. با مجله دلتا همراه باشید تا با هتل یوکاس یروی آشنا شوید.

داستان ساخته شدن هتل یخی

هر سال وقتی که دمای هوای سرزمین‌های شمالی سوئد به زیر صفر سقوط می‌کند، قالب‌های بلورین یخ از یک دریاچه محلی جمع‌آوری شده و به اشکال هندسی فوق‌العاده‌ای تراش می‌خورند. در منطقه‌ای به نام یوکاس یروی، زیرساخت‌های لازم برای ساخت یک هتل یخی بی‌نظیر آماده می‌شود.

داستان ساخته شدن هتل یخی سوئد

قبل از هر چیز برف فشرده‌شده، نقش پشتیبان را بازی می‌کند تا خانه اسکیمویی یا همان ایگلوی بزرگ و محکمی ساخته شود که در واقع نقش پوسته بیرونی هتل یوکاس یروی را بازی می‌کند. آنچه این خانه قطبی را به یک قلعه برفیِ جادویی تبدیل می‌کند، مجسمه‌های زیبای یخی و نورپردازی ویژه‌ای است که توسط هنرمندانی چیره‌دست طراحی، ساخته و پرداخته می‌شوند.
هتل یخی سوئد

هتل یخی، یکی از جاذبه‌های توریستی سوئد

هتل یخی سوئد یا آیس هتل، یکی از جاذبه های توریستی سوئد است که هر ساله هزاران نفر را از نقاط مختلف جهان به سوئد می‌کشاند. هتل یخی، معمولا از ماه مه به بعد شروع به آب شدن و از بین رفتن می‌کند و ساخت آن، اکتبر هر سال آغاز می‌شود تا در فصل زمستان پذیرای توریست‌ها باشد. به مساحت و امکانات تفریحی این هتل که اولین پایه‌های آن در دهه ۱۹۷۰ میلادی ریخته شد، هر ساله اضافه می‌گردد.

هتل یخی سوئد ، یکی از جاذبه‌های توریستی سوئد

مسافرین هتل یخی سوئد

مسافرین هتل یخی سوئد اغلب از افراد ثروتمند تشکیل شده‌اند، چون هزینه اقامت در آن به علت زمان محدود و هزینه بالای ساخت هر ساله آن، بسیار بالاست. این هتل به امکانات تکنیکی مدرنی مجهز است که موجب می‌شود، درجه دمای آن ثابت مانده و تا حد امکان استفاده از استخر آب گرم نیز وجود داشته باشد.

هتل یخی سوئد یا آیس هتل

تجهیزات و تزئینات هتل یخی سوئد

هر ساله برای ساخت ساختمان اصلی هتل از بیش از ده هزار تن برف و یخ استفاده می‌شود و در مرحله بعد، صنعت‌کاران به ساخت وسایل آن مشغول می‌شوند. برخی از برجسته‌ترین هنرمندان و مجسمه‌سازان جهان هر ساله دست به خلق آثار زیبایی از یخ می‌زنند که به‌عنوان تزئینات هتل مورد استفاده قرار می‌گیرد. لیوان‌ها و بشقاب‌ها نیز در این هتل همگی از یخ هستند.

هتل یخی

پیشنهاد مطالعه: برای خواندن مطالب بیشتر تجربه یک گردش حیرت‌انگیز در پارک سراوان را مطالعه کنید.

دانلود اپلیکیشن
 • دیدنی های ارومیه

  جاهای دیدنی ارومیه را بشناسید

  ارومیه شهری با فرهنگ و تاریخ غنی‌ست. حتی برخی مورخان آن را زادگاه زرتشت می‌شناسند. زبان مر…
 • ۱۰ شهر دیدنی روسیه را حتما ببینید

  روسیه با نام رسمی فدراسیون روسیه که در روسیه آر. اف نیز خطاب می‌شود، پهناورترین کشور جهان …
 • راهنمای مسافرت با بچه ها

  ترفندهای سفر آسان با بچه‌ها

  معمولا مسافرت‌ یک روزه همراه کودکتان راحت‌تر است اما اگر برنامه سفر چند روزه دارید، پیشنها…
بیشتر ببینید در گردشگری

همچنین بخوانید

جاهای دیدنی ارومیه را بشناسید

ارومیه شهری با فرهنگ و تاریخ غنی‌ست. حتی برخی مورخان آن را زادگاه زرتشت می‌شناسند. زبان مر…