عواقب بدحجابی در خودرو

۱۴
1
زمان مطالعه: < 1 دقیقه
طبق ماده ۶۳۸ قانون مجازات اسلامی بخش تعزیرات، نداشتن حجاب جرم است؛ اما کشف حجاب در داخل خودرو علاوه بر آنکه دارای ۱۰۰ هزار تومان جریمه و ۱۰ نمره منفی است در شرایطی هم باعث توقیف ماشین می‌شود.
بدحجابی در خودرو

باید گفت طبق قانون، نداشتن حجاب و کشف حجاب در هر مکان عمومی که باشد جرم است. برخی بر این باورند که خودرو حریم خصوصی است و مانند خانه می‌توانند در آن حجاب نداشته باشند، اما واقعیت این است که خودرو هم از جهت منطقی و هم از جهت قانونی حریم خصوصی نیست که فرد بتواند در آن کشف حجاب کند. در این نوشتار از مجله دلتا به بررسی موضوع بدحجابی در خودرو و جریمه آن می‌پردازیم.

بدحجابی در خودرو

کشف حجاب در خودرو کشف حجاب در اماکن عمومی محسوب می‌شود و فارغ از جرم بودن آن جریمه هم دارد که شامل ۱۰۰ هزار تومان جریمه به همراه ۱۰ نمره منفی مجازات آن خواهد بود. اگر در خودرو، شخص بی‌حجابی دیده شود، از طریق پیامک به مالک خودرو تذکر داده و شماره پلاک ماشین ثبت می‌شود.

پس از ارسال پیامک مبنی بر کشف حجاب لازم است فرد به پلیس امنیت مراجعه کند که در اینجا تعهد کتبی می‌دهد و توقیف خودرو انجام نمی‌شود؛ اما اگر ظرف مدت ۱ ماه از تاریخی که به وی پیامک ارسال شده به پلیس امنیت مراجعه نکند خودرو توقیف و به پارکینگ منتقل می‌شود.

پیشنهاد مطالعه: برای مطالعه نکات حقوقی بیشتر مطلب جلوگیری از کلاهبرداری در واریز اینترنتی پول را در مجله حقوقی دلتا مطالعه کنید.

دانلود اپلیکیشن
بیشتر ببینید در نکات حقوقی

همچنین بخوانید

در عقد موقت از چه راهی می‌توان مهریه‌ را دریافت کرد؟

مطالبه مهریه چه در عقد دائم و چه در عقد موقت، حق مسلم و غیر قابل انکار زن است. مهریه در عق…