کشیت، بهشتی رویایی و عجیب در ایران!

۹
1
زمان مطالعه: 2 دقیقه
دره کشيت به طول سه کيلومتر مملو از نخلستان و درختان ميوه است. در اين منطقه آبشاری به ارتفاع ۱۲ متر وجود دارد که مردم محلی به آن دريا می‌گويند و در کل به نام آبشار کشیت معروف است.
آبشار کشیت کرمان

در استان کرمان و در منتهی‌الیه جنوب‌شرقی شهرستان کرمان، در ۴۰ کیلومتری جنوب شرقی شهرستان شهداد و در بخش گلباف جاذبه‌ بسیار چشم‌گیری وجود دارد که با وجود کویری بودن، منطقه‌ای بسیار خوش آب و هوا و پر‌درخت است. در بخش ایران‌گردی امروز  مجله دلتا قصد داریم تا شما را به آبشار کشیت کرمان ببریم، پس با ما همراه باشید.

آبشار کشیت کرمان

دره کشیت

جایی در دل کویر خشک و داغ لوت، منطقه‌ای بسیار خوش آب و هوا و جادویی وجود دارد که روزگاری در مسیر جاده‌ ابریشم قرار داشته است و تمام مسافران جاده‌ ابریشم از راه‌زنان آن‌جا خوف داشتند.

دره کشیت از رودخانه و آبشارهای کوچک و بزرگی سرشار است. آبشارهایی که از دیواره دره به داخل جریان پیدا می‌کنند و در نهایت رودخانه آب شیرین را در انتهای دره شکل می‌دهند. پدیده‌ای که رویای بهشتی در کویر را محقق می‌کند.

وجود قلعه تاریخی کشیت که اقتباسی از ارگ بم و ارگ راین است نیز، نشان از تاریخ کهن این منطقه دارد. این روستا از بافت تاریخی منحصربه‌فردی نیز برخوردار است و دارای جاذبه گردشگری است.

دره کشیت کرمان

آبشار کشیت کرمان جادوی طبیعت

آبشار کشیت کرمان فضایی انتزاعی را برای شما تداعی می‎‌کند. نمونه‌های خاصی از سرخس‌ها و گل‌سنگ در اطراف این دره رشد کرده است. این دره که در بخش غربی روستا واقع شده است، مسیر قدیمی جریان آب کویر است که عمق و طول آن افزایش یافته است.

آبشار کشیت حوضچه‌‎ای طبیعی و بزرگ را بوجود آورده است که حدود ۶۰۰ متر مربع وسعت دارد و به اعتقاد مردم محلی، عمق این حوضچه که به دلیل ریزش آبشار به وجود آمده تاکنون اندازه‎‌گیری نشده است.

وجود ده‌‎ها آبشار در این دره در میانه کویر سوزان لوت و وجود هزاران اصل نخل و مرکبات، همگونی زیبایی را در منطقه بوجود آورده است.

پیشنهاد مطالعه: مطلب ایرانگردی سرزمین رنگ‌های ایران را بخوانید.

دانلود اپلیکیشن
بیشتر ببینید در گردشگری

همچنین بخوانید

عجیب‌ترین رستوران‌های دنیا، جاذبه گردشگری متفاوت

رستوران رفتن یکی از تفریحات جذابی است که می‌توانید در سفر تجربه کنید. اگر از رستوران‌های ع…