کشیت، بهشت رویایی که مثل نامش عجیب است!

۴
1
زمان مطالعه: 2 دقیقه
دره کشيت به طول سه کيلومتر مملو از نخلستان و درختان ميوه است. در اين منطقه آبشاری به ارتفاع ۱۲ متر وجود دارد که مردم محلی به آن دريا می‌گويند و در کل به نام آبشار کشیت معروف است.
آبشار کشیت کرمان

در استان کرمان و در منتهی‌الیه جنوب شرقی شهرستان کرمان در ۴۰ کیلومتری جنوب شرقی شهرستان شهداد و در بخش گلباف جاذبه‌ای بسیار چشمگیری وجود دارد که با وجود کویری بودن، منطقه بسیار خوش آب و هوا و پر از درخت است. در بخش ایرانگردی امروز  مجله دلتا قصد داریم تا شما را به آبشار کشیت کرمان ببریم، پس با ما همراه باشید.

دره و آبشار کشیت کرمان

دره کشیت از رودخانه و آبشارهای کوچک و بزرگی سرشار است. آبشارهایی که از دیواره دره به داخل جریان پیدا می‌کنند و در نهایت رودخانه آب شیرین را در انتهای دره شکل می‌دهند. پدیده‌ای که رویای بهشتی در کویر را محقق می‌کند.

آبشار کشیت کرمان و دره کشیت

آبشار کشیت کرمان فضایی انتزاعی را برای شما تداعی می‎‌کند. نمونه‌های خاصی از سرخس‌ها و گل‌سنگ در اطراف این دره رشد کرده است. این دره که در بخش غربی روستا واقع شده، مسیر قدیمی جریان آب کویر است که عمق و طول آن افزایش یافته است.

آبشار کشیت کرمان بهشتی در دل کویر

آبشار کشیت حوضچه‌‎ای طبیعی و بزرگ را بوجود آورده است که حدود ۶۰۰ متر مربع وسعت دارد و به اعتقاد مردم محلی، عمق این حوضچه که به دلیل ریزش آبشار به وجود آمده تاکنون اندازه‎‌گیری نشده است. وجود ده‌‎ها آبشار در این دره در میانه کویر سوزان لوت و وجود هزاران اصله نخل و مرکبات، همگونی زیبایی را در منطقه بوجود آورده است.

آبشار کشیت کرمان از دیدنی های گلباف

پیشنهاد مطالعه: برای آشنایی با دیگر جاذبه‌های گردشگری ایران، آرامگاه عشاق ایران را مطالعه کنید.

دانلود اپلیکیشن
بیشتر ببینید در گردشگری

همچنین بخوانید

رستورانی که هر لحظه در آن زلزله‌ای ۸ ریشتری می‌آید!

معمولا همه از زلزله می‌‌‌‌ترسند اما در کافه دیزستر مردم پول می‌دهند تا در حالی که از طعم غ…