شومینه های مدرن و زیبا

۱
4
زمان مطالعه: 2 دقیقه
به طور معمول برای زیبا کردن شومینه، متناسب با معماری داخلی و دکوراسیون خانه، از سنگ، گچ، شیشه و چوب استفاده می شود.
شومینه

اگرچه از شومینه به دلیل مصرف بالای سوختی که دارد، در بسیاری از ساختمان‎ها استفاده نمی‎شود، اما استفاده از شومینه می‎تواند دکوراسیونی جذاب و متفاوت به خانه  شما هدیه کند. در شیوه‎های مدرن معماری، شومینه را در محلی ایجاد می‎کنند که زیبایی شومینه بیشتر دیده شود و لذت بصری ایجاد کند.

شومینه های مدرن و زیبا

به طور معمول برای زیبا کردن شومینه، متناسب با معماری داخلی و دکوراسیون خانه، از سنگ، گچ، شیشه و چوب استفاده می‎شود.  استفاده از رنگ‎های مختلف، احساس دلپذیری به شما می دهد. شعله‎های زیبای آتش، انرژی گرم و صمیمی به محیط اضافه کرده و موجب زیباتر شدن  فضای اتاق نیز می‎شود.

شومینه انواع مختلفی دارد. مثل: هیزمی، سنگی، دیواری، الکلی، مدرن، برقی، گازی و دیواری.

شومینه های مدرن و زیبا

به گزارش مجله دلتا ، شومینه‎های مدرن  طرح‎های مختلف و بدون محدودیت دارند. ابعاد شومینه، طراحی قطعات آن، پرداخت دیوارهای اطراف، کف شومینه و لوازم فرعی شومینه، هنگام طراحی بسیار اهمیت دارد. همچنین این شومینه‌ها از ترکیب شیشه و استیل هستند و  به‌عنوان نقطه کانونی، موجب جداسازی فضاها از یکدیگر شده و حتی  می‎توانند به‌صورت دوطرفه ساخته شوند تا هر دو فضا بتوانند از گرما و شعله آتش برخوردارشوند.

شومینه های مدرن و زیبا

برخی از این شومینه ها را می‎توان در وسط اتاق قرار داد و برخی دیگر را می‎توان از دیوار آویزان کرد. شومینه‎ها، به طور معمول در گوشه اتاق، وسط دیوار، بین در و دیوار که برای شومینه‎های دو طرفه هستند و یا در وسط فضا قرار می گیرند.

 

شما را به خواندن جامع ترین مجله ملکی دعوت می‎کنیم.

دانلود اپلیکیشن
بیشتر ببینید در یادداشت روز

همچنین بخوانید

نکاتی که باید در مورد دکور اتاق خواب بدانید

اگر اتاق خواب کوچکی دارید از فضای بالای سر خود به بهترین شکل استفاده کنید. برای این منظور …