خانه دانستنی ها راز مثلث برمودا کشف شد!

راز مثلث برمودا کشف شد!

۱
1
زمان مطالعه: 2 دقیقه
محققان سرانجام موفق به کشف علت بروز سانحه‌های دریایی و هوایی مرموز درمثلث برمودا شدند.
راز مثلث برمودا

کارشناسان در جدیدترین پژوهش‌های خود به نتیجه‌های منحصربه فردی درباره مثلث برمودا دست یافتند. متخصصان گمان می‌کنند یکی از دلایل ناپدید شدن صد‌ها کشتی و هواپیما درطول سال‌ها به دلیل موج‌های سرکش با ارتفاع بیش از ۳۰ متر است. برای کشف راز مثلث برمودا با مجله دلتا همراه باشید.

مثلث برمودا

به نظر می‌رسد نوعی گره دریایی بین سواحل فلوریدا، پورتوریکو و برمودا وجود دارد که بر حرکت کشتی و هواپیما‌ها اثرمی‌گذارد.

درطول سال‌ها نظریه‌های مختلفی درباره مثلث برمودا مطرح شده است برخی وجود هرم‌های زیر دریایی، ابر‌های شش ضلعی و حتی پایگاه هوشمندان فرازمینی در این منطقه را علت بروز سانحه‌های مختلف اعلام کرده‌اند.

بررسی‌هایی درباره اثر گذاری امواج سهمگین دریایی با ارتفاع بیش از ۳۰ متر در ناپدید شدن کشتی و سقوط هواپیما‌ها به وسیله دانشمندان دانشگاه ساوتهمپتون انجام شده است.

محققان در این پژوهش به دوباره سازی مدل کشتی تجاری مشهور به نام USS Cyclops پرداختند که درسال ۱۹۱۸ درمحدوده مثلث برمودا با ۳۰۰ نفر مسافر و خدمه غرق شد و از سرنوشت مسافران آن هیچ وقت اطلاعاتی به دست نیامد.

کارشناسان اعتقاد دارند دلیل غرق شدن این کشتی وجود نیرو‌های مرموز در آن منطقه از اقیانوس نیست، بلکه وجود امواج طوفانی فوق العاده قدرتمند است که سبب منحرف شدن کشتی و غرق شدن آن شده است.

عجایب جهان

دانشمندان اعتقاد دارند در منطقه مثلث برمودا در اقیانوس اطلس، محل تشکیل سه طوفان عظیم است که از جهت‌های مختلف به همدیگر متصل می‌شوند و به این ترتیب زمینه ساز شکل گیری امواج و گرداب‌هایی فوق العاده قدرتمند را ایجاد می‌کنند.

کارشناسان اعلام کرده‌اند پژوهش‌ها نشان می‌دهد هیچ فرکانس غیرطبیعی درمنطقه مثلث برمودا وجود ندارد و آمار‌های جهانی نشان می‌دهد میزان سانحه‌های دریایی و هوایی درمثلث برمودا مانند دیگر مناطق جهان است.

بیشتر بخوانید: مطلب «چگونه پنگوئن‌ها یخ نمی‌زنند!» را در مجله دانستنی دلتا بخوانید.

بیشتر ببینید در دانستنی ها

همچنین بخوانید

روش‌های نگهداری گیاهان و گل‌های خانگی

انتخاب گلدان و گیاهان سالم و عاری از بیماری نیز یکی از شرایط عمده برای جلوگیری از گسترش آ…