با این اختراع با مردگان خود صحبت کنید!

۸
0
زمان مطالعه: < 1 دقیقه
این فناوری می‌تواند به ایجاد یک ربات از شخصیتی داستانی یا شخصیتی تاریخی منجر شود.
صحبت با افراد مرده

همه ما افرادی را از دست داده‌ایم. مشخصا بهتر است که با نبود آن‌ها کنار بیاییم اما شاید پس از مدت‌ها بد نباشد با آن‌ها صحبت کنیم. به نظر می‌رسد که صحبت با افراد مرده از طریق اختراع مایکروسافت ممکن خواهد شد. با مجله دلتا همراه باشید تا بیشتر با این اختراع آشنا شوید.

اختراع مایکروسافت، صحبت با افراد مرده

این فناوری از محتوایی مانند تصاویر، داده‌های صوتی، پست‌های شبکه‌های اجتماعی و پیام‌های الکترونیکی برای ایجاد یک ربات چت استفاده می‌کند که شخص خاصی را شبیه‌ سازی می‌کند. پس متوجه می‌شویم که فعلا این حق اختراع عمدتا برای افرادی که در دهه اخیر فوت شده‌اند عملی است.

البته مفهوم استفاده از هوش مصنوعی برای تکثیر افراد مرده چیز جدیدی نیست. این موضوع در قسمت “Be Right Back” از سریال Black Mirror به نمایش درآمده است.

اگر این حق ثبت اختراع به فناوری ملموسی منجر شود، توجه به این نکته مهم است که فقط مربوط به ایجاد چت از طرف بستگان مرده نیست. این فناوری همچنین می‌تواند به روش‌هایی مانند ایجاد یک چت از یک شخصیت داستانی یا یک شخصیت تاریخی استفاده شود.

اختراع مایکروسافت توضیح می‌دهد: «شخص خاص( برای ایجاد ارتباط و صحبت )ممکن است با موجودی در گذشته یا حال (یا نسخه‌ای از آن) مشابهت داشته باشد، مانند دوست، بستگان، آشنایان، افراد مشهور، شخصیت داستانی، شخصیت تاریخی، موجود تصادفی و غیره.»

پیشنهاد مطالعه: مطلب عواملی که هوش را کاهش می‌دهند! را بخوانید.

دانلود اپلیکیشن
بیشتر ببینید در دانستنی ها

همچنین بخوانید

دزدیدن اطلاعات از طریق گوشی، هکرها ۴ کشور را پشت سر گذاشتند!

بدافزار جدیدی می‌تواند به طور خودکار اطلاعات شما را سرقت کند. در این مطلب به بررسی بدافزار…