خانه دانستنی ها صحبت با مردگان از طریق مایکروسافت!

صحبت با مردگان از طریق مایکروسافت!

۱
0
زمان مطالعه: < 1 دقیقه
این فناوری می‌تواند به ایجاد یک روبات از شخصیتی داستانی یا شخصیتی تاریخی منجر شود.
صحبت با افراد مرده

همه ما افرادی را از دست داده‌ایم. مشخصا بهتر است که با نبود آن‌ها کنار بیاییم اما شاید پس از مدت‌ها بد نباشد با آن‌ها صحبت کنیم! به نظر می‌رسد که صحبت با افراد مرده از طریق حق اختراع مایکروسافت ممکن خواهد شد! با مجله دلتا همراه باشید.

اختراع مایکروسافت

این فناوری از محتوایی مانند تصاویر، داده‌های صوتی، پست‌های شبکه‌های اجتماعی و پیام‌های الکترونیکی برای ایجاد یک ربات چت استفاده می‌کند که شخص خاصی را شبیه‌ سازی می‌کند. پس متوجه می‌شویم که فعلا این حق اختراع عمدتا برای افرادی که در دهه اخیر فوت شده‌اند عملی است.

البته مفهوم استفاده از هوش مصنوعی برای تکثیر افراد مرده چیز جدیدی نیست. این موضوع در قسمت “Be Right Back” از سریال Black Mirror به نمایش درآمد.

اگر این حق ثبت اختراع به فناوری ملموسی منجر شود، توجه به این نکته مهم است که فقط مربوط به ایجاد چت بات از بستگان مرده نیست. این فناوری همچنین می‌تواند به روش‌هایی مانند ایجاد یک چت بات از یک شخصیت داستانی یا یک شخصیت تاریخی استفاده شود.

اختراع مایکروسافت توضیح می‌دهد: «شخص خاص ممکن است با موجودی در گذشته یا حال (یا نسخه‌ای از آن) مشابهت داشته باشد، مانند دوست، بستگان، آشنایان، افراد مشهور، شخصیت داستانی، شخصیت تاریخی، موجود تصادفی و غیره.»

پیشنهاد مطالعه: در مجله دانستنی دلتا مطلب «آیا تشخیص ابتلا به ویروس کرونا با اپل واچ ممکن است؟» را بخوانید.

بیشتر ببینید در دانستنی ها

همچنین بخوانید

خودروهای برقی را بیشتر بشناسیم!

کشورهای جهان این روزها استفاده از خودروهای برقی و الکتریکی به جای انواع احتراقی را راه حلی…