خانه دانستنی ها چگونه بفهمیم گوشی‌مان هک شده است؟

چگونه بفهمیم گوشی‌مان هک شده است؟

۲۲
3
زمان مطالعه: 2 دقیقه
همانطور که برنامه‌های هوشمند ویژه تامین امنیت گوشی‌ها رو به افزایش است، همزمان برنامه‌های خطرناک جاسوسی نیز روندی افزایشی دارند. در واقع بسیاری از افراد نگران هستند که با برنامه‌های جاسوسی مواجه شوند که قصد دارند اطلاعات کاربران را رصد کنند.
هک تلفن همراه

برنامه‌های هک و جاسوسی می‌تواند بسیار خطرناک باشد. دانستن علائم هک شدن یا نصب برنامه‌های جاسوسی در تلفن شما می‌تواند بسیار مفید باشد. تلفن‌ها و رایانه‌های ما دو وسیله ارتباطی اصلی هستند که هر روز از آن‌ها استفاده می‌کنیم؛ بنابراین اگر هک تلفن همراه برای شما اتفاق بیفتد، دسترسی به اطلاعاتی مانند آدرس‌های ایمیل و شماره تلفن‌ها (از لیست مخاطبین شما)، تصاویر، فیلم‌ها، اسناد و پیام‌های متنی می‌تواند خطرات زیادی را ایجاد کند. اما نصب جاسوس افزار یا برنامه‌های هک چه علائمی دارد؟ برای پاسخ به این سوال با مجله دلتا همراه باشید.

بد افزارهای هک تلفن همراه

باتری گوشی شما سریع تخلیه می‌شود: یکی از معایب پیشرفت تکنولوژی ساخته شدن بدافزارهای جاسوسی است. یکی از علائم بارز هک تلفن همراه شما این است که باتری گوشی شما بسیار سریع‌تر از حد لزوم تخلیه می‌شود. درواقع با توجه به این که جاسوس افزار تلفنی همیشه فعال است، بنابراین از انرژی زیادی استفاده می‌کند و باتری شما در این فرآیند تخلیه می‌شود.

تلفن شما بیش از حد داغ است: در کنار سرعت بالای خالی شدن شارژ تلفن همراه شما، گاهی تلفن شما بیش از حد داغ می‌شود که این موضوع احتمالی مصرف سریع‌تر داده‌های اینترنت از حد معمول است.

پیام‌های خطرناک و مشکوکی دریافت می‌کنید: شاید پیامی برای حضور در یک مهمانی ناشناس دریافت کنید، شاید یک لینک از شما تقاضای پول می‌کند، شاید افرادی ناشناس تقاضای اطلاعات شخصی شما را دارند و بسیاری از موارد مشابه که می‌توانند خطرناک باشند.

شما از شارژ عمومی استفاده کرده‌اید: درست است که این روزها در بسیاری از کافه‌ها و مراکز عمومی ایستگاه‌های شارژ وجود دارد، اما گاهی هکرها با کمک درگاه‌های USB اطلاعات کاربران را سرقت می‌کنند. بنابراین باید بسیار مراقب باشید که در اماکن ناشناس و با USB دیگران گوشی خود را شارژ نکنید.

دریافت تماس یا متن از شماره‌های ناشناس: ممکن است شما تماس‌ها و متن‌هایی دریافت کنید که ناشناس هستند و از آن خطرناک‌تر، ممکن است شماره‌هایی به دفترچه تلفن شما اضافه شوند که نمی‌شناسید، این موضوع می‌تواند نشانه‌ای بسیار خطرناک باشد. شاید یک بدافزار جاسوسی روی گوشی شما نصب شده باشد که می‌تواند شما را در معرض خطر قرار دهد.

تشخیص هک تلفن همراه

پیشنهاد مطالعه: “اتاق خواب فانتزی با ایده‌های خلاقانه” را در مجله دکوراسیون دلتا بخوانید.

بیشتر ببینید در دانستنی ها

همچنین بخوانید

عمیق‌‌ترین استخر جهان را می‌شناسید؟

عمیق ترین استخر جهان با 40 متر عمق است.این مکان عجیب در هتل چهار ستاره Terme Millepini د…