خانه یادداشت روز ساختمان یا چرخ ‎و ‎فلک ۲۷ طبقه!

ساختمان یا چرخ ‎و ‎فلک ۲۷ طبقه!

۰
1
زمان مطالعه: 2 دقیقه
این ساختمانی است که هر واحدش مانند چرخ‌وفلک به سمت پایین و اطراف می‌چرخد. در واقع این بنا یک چرخ‌وفلک ۲۷ طبقه است که چشم انداز ۳۶۰ درجه را برای ساکنانش ممکن می‌کند.

این ساختمانی است که هر واحدش مانند چرخ‌وفلک به سمت پایین و اطراف می‌چرخد. در واقع این بنا یک چرخ‌وفلک ۲۷ طبقه است که چشم انداز ۳۶۰ درجه را برای ساکنانش ممکن می‌کند.

ساختمان

این ساختمان طبق یک جدول زمانی از پیش تعیین‌شده حرکت می‌کند و با یک سیستم بالابر، هر واحد یک بار به پایین‌ترین طبقه بنا حرکت می کند و پس از مدتی دوباره به طبقه بالا برمی‌گردد.

به گزارش مجله دلتا به نقل از تیتر شهر، برای اطمینان از ایمنی این کار از قبل، خطوط برق و لوله‌های گاز و آب به صورت اتوماتیک قفل می شوند تا نوبت بعد که باز این طبقات با هم جابه‌جا شوند.

معماری

به عقیده طراح ساختمان، ثروتمندان همیشه در بالاترین طبقات زندگی می‌کنند و منظره های اطراف را به بهترین نحو می بینند. از طرفی ساختمان‌ها بلند و بلندتر می‌شوند و مردمی که در طبقات پایین‌تر زندگی می‌کنند، دیدشان محدود و محدوتر می‌شود.

معماری مدرن

از آن جا که طبقات بالا و پایین در قیمت اجاره و خرید با هم تفاوتی فاحش دارند، بنابراین در آینده ، طبقات بالای این ساختمان‌ها متعلق به کسانی می‌شود که درآمدهای بالاتر و طبقات پایین که دید محدودتری دارند به افرادی تعلق می‌گیرد که درآمدی محدودتر دارند.

معماری جهان

طراح این بنا هدف از طراحی چنین ساختمانی را رفع نابرابری‌های اجتماعی و اقتصادی می‌داند. او معتقد است: با این ایده می‎توان برای ساخت یک هتل مجلل یا حتی آپارتمانی ساده استفاده کرد.

بیشتر ببینید در یادداشت روز

همچنین بخوانید

چگونه پرده و فرش را با هم ست کنیم؟

هر کدام از افراد برای هماهنگ کردن و یا ست‌کردن اتاق پذیرایی یا نشیمن خود، خوب است که اصول …