خانه نکات حقوقی برای جلوگیری از کلاهبرداری در واریز پول چه باید کرد؟

برای جلوگیری از کلاهبرداری در واریز پول چه باید کرد؟

۶
0
زمان مطالعه: 2 دقیقه
برای آنکه دچار کلاهبرداری‌های اینترنتی هنگام پرداخت نشوید باید به نکات مهمی توجه کنید.
کلاهبرداری در واریز پول

امروزه با گسترش استفاده از رایانه و حضور بیشتر افراد در فضای آنلاین، کلاهبرداری اینترنتی و سوءاستفاده‌های اینترنتی نیز افزایش یافته است. در همین راستا ضروری است که همه اشخاص در فضا مجازی و اینترنت با احتیاط عمل کنند و با شناخت قوانین و افزایش اطلاعات در حوزه دیجیتال، از تحقق جرایمی مانند کلاهبرداری اینترنتی پیشگیری کنند. در این نوشتار از مجله دلتا به بررسی موضوع کلاهبرداری در واریز اینترنتی پول می‌پردازیم.

کلاهبرداری در واریز اینترنتی پول

برای آنکه در دام کلاهبرداران اینترنتی هنگام پرداخت‌های آنلاین نیفتید باید به نکات حقوقی مربوط به آن توجه کنید. برای پرداخت آنلاین به جای باز کردن درگاه بانکی با استفاده از موتور‌های جستجوگر، باید نشانی دقیق سایت را در نوار آدرس وارد کنید. همچنین نکته حائز اهمیت دیگری که باید به آن توجه کرد این است که سایت‌های اصلی http دارای پسوند s است، ولی سایت‌های فیشینگ و جعلی این پسوند را ندارد.

کلاهبرداری در واریز پول

همچنین توجه داشته باشید که پس از ورود به صفحه پرداخت، یک بار به صورت آزمایشی از صفحه خارج شده و مجدد وارد شوید در صورت تغییر نکردن حروف و اعداد انگلیسی در تصاویر امنیتی، از ادامه عملیات خودداری کنید.

کاربر هنگام تراکنش بانکی و ثبت اطلاعات مورد نیاز برای جابجایی پول، باید حداقل یک یا ۲ نوبت یکی از اطلاعات خواسته شده را اشتباه وارد کند اگر درگاه اینترنتی، اطلاعات اشتباه وارد شده را تایید کرد برای پیشگیری هر گونه سوءاستفاده احتمالی بلافاصله رمز کارت بانکی خود را تغییر دهید. اگر این اقدامات به درستی انجام شوند امکان فیشینگ یا همان کلاهبرداری های اینترنتی به صفر می‌رسد.

پیشنهاد مطالعه: برای مطالعه مطلب امسال چه بارانی بپوشیم؟ به مجله مد و فشن دلتا مراجعه کنید.

بیشتر ببینید در نکات حقوقی

همچنین بخوانید

راهنمای کامل خرید انواع کفش مردانه

کفش‌ها همراهان جدایی ناپذیری که در بیشتر لحظات زندگی و خاطرات خوب و بد همراهی‌مان می‌کنند.…