جلوگیری از کلاهبرداری در واریز اینترنتی پول

۱۹
1
زمان مطالعه: 2 دقیقه
برای آنکه دچار کلاهبرداری‌های اینترنتی هنگام پرداخت نشوید باید به نکات مهمی توجه کنید.
کلاهبرداری در واریز پول

امروزه با گسترش استفاده از رایانه و حضور بیشتر افراد در فضای آنلاین، کلاهبرداری اینترنتی و سوءاستفاده‌های اینترنتی نیز افزایش یافته است. در همین راستا ضروریست که همه اشخاص در فضای مجازی و اینترنت با احتیاط عمل کنند و با شناخت قوانین و افزایش اطلاعات در حوزه دیجیتال، از تحقق جرایمی مانند کلاهبرداری اینترنتی پیشگیری کنند. در این نوشتار از مجله دلتا به بررسی موضوع کلاهبرداری در واریز اینترنتی پول می‌پردازیم.

کلاهبرداری در واریز اینترنتی پول

برای آنکه در دام کلاهبرداران اینترنتی هنگام پرداخت‌های آنلاین نیفتید، باید به نکات حقوقی مربوط به آن توجه کنید. برای پرداخت آنلاین بجای باز کردن درگاه بانکی با استفاده از موتور‌های جستجوگر باید نشانی دقیق سایت را در نوار آدرس وارد کنید. همچنین نکته حائز اهمیت دیگری که باید به آن توجه کرد این است که سایت‌های اصلی http دارای پسوند s است، اما سایت‌های فیشینگ و جعلی این پسوند را ندارد.

کلاهبرداری در واریز پول

همچنین توجه داشته باشید که پس از ورود به صفحه پرداخت، یکبار به صورت آزمایشی از صفحه خارج شده و مجدد وارد شوید، در صورت تغییر نکردن حروف و اعداد انگلیسی در تصاویر امنیتی از ادامه عملیات خودداری کنید.

کاربر هنگام تراکنش بانکی و ثبت اطلاعات مورد نیاز برای جابجایی پول باید حداقل یک یا ۲ نوبت یکی از اطلاعات خواسته شده را اشتباه وارد کند اگر درگاه اینترنتی، اطلاعات اشتباه وارد شده را تایید کرد، برای پیشگیری از هرگونه سوءاستفاده احتمالی بلافاصله رمز کارت بانکی خود را تغییر دهید. اگر این اقدامات به درستی انجام شوند امکان فیشینگ یا همان کلاهبرداری های اینترنتی به صفر می‌رسد.

پیشنهاد مطالعه: برای مطالعه مطلب کلاهبرداری با کارتخوان‌ سیار مجله حقوقی دلتا را دنبال کنید.

دانلود اپلیکیشن
بیشتر ببینید در نکات حقوقی

همچنین بخوانید

چگونه خیانت همسر خود را ثابت کنیم؟

به‌طور کلی هرگونه روابط خارج از عرف و خارج از چارچوب خانواده، شامل تمامی تعاملات نامشروع م…