آمار خرید ‎و‎ فروش خانه در تهران در مهرماه ۹۷

۰
1
زمان مطالعه: 2 دقیقه

تازه‎ترین آمار رسمی از بازار مسکن تهران در مهرماه ۹۷ حاکی از آن است که، رکود تورمی در این ماه نیز ادامه یافته و به‎رغم کاهش ۴۸ درصدی معاملات، قیمت‎ها ۴۵ درصد رشد داشته است.

به گزارش مجله دلتا به نقل از اقتصادآنلاین، آمار رسمی دفتر برنامه‎ریزی و اقتصاد مسکن وزارت راه و شهرسازی درباره معاملات مسکن مهرماه در شهر تهران نشان می‎دهد، تعداد کل معاملات انجام‎شده در مهرماه، ۹ هزار و ۵۶۱ مورد بوده که در مقایسه با شهریور۹۷ با ۱۰ هزار و ۵۳۷  معامله،  ۱۰.۲ درصد و در مقایسه با مهرماه سال گذشته با ۱۴ هزار و ۱۹۵ مبایعه نامه ، ۴۸.۴ درصد کاهش یافته است.

آمار خرید ‎و‎ فروش خانه در تهران در مهرماه 97

بنابراین گزارش، میانگین قیمت یک متر مربع واحد مسکونی در مهرماه امسال ۸ میلیون و ۶۳۰ هزار تومان برآورد شده است که نسبت به شهریور۹۷، ۵.۹ درصد و مهرماه سال گذشته ، ۴۵.۳ درصد افزایش نشان می‎دهد.

بیشترین تعداد مبایعه‎نامه های امضا شده طی مهرماه ۹۷ در شهر تهران، به منطقه ۵ با هزار و ۳۲۷ مورد  و کمترین آن به منطقه ۱۹ با ۶۴ مورد اختصاص دارد. ضمن اینکه پس از منطقه ۵، مناطق ۲ و ۴ پایتخت به ترتیب با امضای ۷۸۹ و ۷۳۳ مورد مبایعه‎نامه در رتبه‎های بعدی قرار دارند.

گران‎ترین منطقه پایتخت در مهرماه امسال مانند ماه‎های گذشته، منطقه یک تهران با میانگین یک متر مربع واحد مسکونی  ۱۸ میلیون و ۵۳۲ هزار تومان تخمین زده شده است و در رتبه‎های بعدی به ترتیب مناطق ۳ و ۲ تهران با میانگین متری ۱۵ میلیون و ۷۲۲ هزار تومان و ۱۳ میلیون و ۴۸۲ هزار تومان قرار دارند.

ارزان‎ترین مناطق تهران در معاملات مسکن را منطقه ۲۰ با میانگین قیمت متری ۳ میلیون و ۹۵۲ هزار تومان، از آن خود کرد و پس از آن منطقه ۱۹ با میانگین قیمت متری ۴میلیون تومان و منطقه ۱۷ با میانگین قیمت ۴ میلیون و ۴۰ هزار تومان قرار داشته‎اند.

این گزارش حاکی است، پنج منطقه۱، ۲، ۳، ۵، ۶ با میانگین قیمت بالای ۱۰ میلیون تومان جزء پرارزش‎ترین محلات پایتخت قرار داشته و در نه منطقه ۹، ۱۰، ۱۱، ۱۲، ۱۵، ۱۶، ۱۷، ۱۸، ۱۹، ۲۰ مسکن در بازه قیمتی ۳ تا ۵ میلیون تومان خرید و فروش شده‎اند.

دانلود اپلیکیشن
بیشتر ببینید در همه عناوین

همچنین بخوانید

دیوار بزرگ گرگان، دومین دیوار طولانی جهان

در دوران اوج ایران، دیواری بسیار بزرگ در گرگان وجود داشت که از نظر طول و استقامت با دیوار …