خانه گردشگری دریاچه خال خالی در کانادا!

دریاچه خال خالی در کانادا!

۰
0
زمان مطالعه: 3 دقیقه
دریاچه فقط در فصل تابستان به این ظاهر جادویی در می‌آید، جالب است که دریاچه خالدار در ماه‌های زمستان و بهار مثل دریاچه‌های معمولی دیگر است اما در فصل تابستان بیشتر آب دریاچه تبخیر می‌شود و سر و کله این لکه‌های عجیب و غریب پیدا می‌شود.
دریاچه خالدار

در شهر اوسویوس کانادا دریاچه‌ای عجیب و غریب وجود دارد که از پدیده‌های نادر طبیعی به حساب می‌آید. در اینجا با دریاچه‌ای روبرو می‌شوید که با چندین و چند گودال دایره‌ای رنگارنگ پوشیده شده و به خاطر به آن دریاچه خالدار می‌گویند. برای آشنایی با این دریاچه با مجله دلتا همراه باشید.
دریاچه خالدار در کانادا

این لکه‌ها بر روی این دریاچه چگونه به وجود می‌آیند؟

در واقع این دریاچه کوچک، معدنی ترین دریاچه دنیاست و در آن مواد معدنی زیادی مثل کلسیم، سدیم سولفات و منیزیوم سولفات پیدا می‌شود. این مواد معدنی و نمک‌ها از تپه‌های اطراف وارد این دریاچه شده‌اند.
دریاچه خالدار شهر اوسویوس
در طول تابستان‌های گرم، بیشتر آب این دریاچه تبخیر می‌شود و تجمع این مواد معدنی به شکل لکه‌هایی در دریاچه نمایان می‌شود. در طول تابستان اندازه و رنگ این لکه‌ها با میزان تبخیر تغییر می‌کند. بسته به مواد معدنی‌ای که هر کدام از لکه‌ها از آن تشکیل شده‌اند رنگ این لکه‌ها بین آبی، سبز و زرد متفاوت است.
معدنی ترین دریاچه دنیا

گذشته دریاچه خالدار

این دریاچه کمیاب، قرن‌ها به عنوان دریاچه‌ای که مردم را شفا می‌دهد مورد احترام بود چون مردم اعتقاد داشتند که هر کدام از این دایره‌ها مواد دارویی خاص و خاصیت درمانی مخصوص به خودش را دارد. قبیله اوکاناگان از آب این گودال ها برای درمان بیماری‌هایی مثل زگیل، بیماری‌های پوستی، دردهای بدنی و زخم جنگ‌ها استفاده می‌کردند و آنقدر این دریاچه خواص درمانی زیادی داشت که از نظر آن‌ها مقدس بود.
گذشته دریاچه خالدار
زمین پیرامون دریاچه تا حدود ۴۰ سال مالکیت خصوصی داشت و سال‌ها در اختیار خانواده‌ای به اسم ارنست اسمیت بود این خانواده بعد از مدتی تصمیم می‌گیرد که از این دریاچه به عنوان چشمه آب گرم استفاده کند برای همین مردم بومی این ناحیه تصمیم می‌گیرند تا برای حفاظت از دریاچه آن را از خانواده اسمیت خریداری کنند. سرانجام در سال ۲۰۰۱ بعد از چانه زنی‌های بسیار افراد بومی موفق می‌شوند تا این دریاچه را به قیمت ۷۲۰ هزار دلار از این خانواده بخرند.
دریاچه مقدس
هدف آن‌ها برای پرداخت این مقدار پول این بود که از اینجا به عنوان یک مکان مقدس و شفادهنده محافظت کنند. با این خرید خیال مردم بومی راحت شد که اطراف این دریاچه با اهمیت تاریخی بسیاری که دارد از رشد و توسعه در امان می‌ماند و نسل‌های بعد می‌توانند مثل اجداد خود از این دریاچه استفاده کنند، همچنین گردشگران هم می‌توانند این پدیده طبیعی باورنکردنی را تماشا کنند.
دریاچه شفادهنده
اینجا جادویی‌ترین مکان کاناداست پس تعجب برانگیز نیست که این دریاچه زیبا و منحصربه‌فرد گردشگران زیادی دارد و از آن جاذبه‌هایی است که هر مسافری در شهر اوسویوس در بریتیش کلمبیای کانادا از آن دیدن می‌کند.

بیشتر ببینید در گردشگری

همچنین بخوانید

دریاچه‌ای زیبا اما مرگبار که میزبان هیچ قایقی نیست!

زیست شناسان معتقدند که مکانی که این دریاچه در آن قرار گرفته، جای برخورد یک شهاب سنگ با زمی…