این بیابان رنگ عوض می کند!

۲۰
0
زمان مطالعه: 3 دقیقه
گاهی در طبیعت چشم اندازهایی را می بینیم که فقط تغییر کمی در نور، ظاهر آن‌ها را تغییر می‌دهد. آسمانی که در روز همه آن را آبی می بینیم در هنگام غروب ناگهان قرمز می شود و شن و ماسه هایی که تا همین چند لحظه قبل رنگ نارنجی‌شان چشم‌ها را می‌گرفت ناگهان بنفش می شوند.
بیابان فارافرا
فارافرا نام یک بیابان در کشور مصر است که یکی از عجایب موجود در جهان هستی می‌باشد. در بیابان فارافرا یا پارک بیابانی سفید، صخره‌هایی که به شکل‌های گوناگون چیده شده‌اند وجود دارد. به هر کدام از این صخره‌ها نامی داده شده است که بتواند بیانگر حالت آن باشد. برای مثال، صخره‌های یکپارچه، صخره‌های قارچی شکل، صخره‌های بستنی، صخره‌های چادری و صخره‌های صاف. با مجله دلتا همراه باشید تا با این بیابان آشنا شوید.
بیابان فارافرا با رنگ متغیر

موقع غروب خورشید، رنگ این بیابان تغییر می‌کند و در زیر اشعه‌های خورشید، به رنگ طلایی خوش رنگی در می‌آید ودر روز‌های ابری هم بیابان فارافرا در مصر به رنگ تیره‌ مایل به مشکی در می‌آید، پدیده‌ عجیبی که در کمتر جایی در جهان دیده می‌شود.

سرگذشت بیابان فارافرا

در زمان‌های دور، تمام بیابان فارافرا در بستر دریا بود و لایه‌های رسوبی صخره‌ها به وسیله‌ جانداران دریایی بعد از خشک شدن دریا تشکیل شده است. بعد‌ها این بیابان به جایگاهی برای پرسه‌ گله‌های حیواناتی مثل فیل، زرافه و حیوانات دیگر تبدیل شد.
این بیابان بستر گیاهان و درختان سبز بود. منطقه‌ای که در آن دریاچه‌های زیادی به چشم می‌خورد و در دریاچه هایش ماهی‌های زیادی وجود داشت. بنابراین، اینجا شکارگاه بسیار خوبی برای انسان‌های ماقبل تاریخ بود.
بیابان فارافرا در مصر
با وجود این که دوران بسیار طولانی‌ از خشک شدن دریای این منطقه می‌گذرد، اما هنوز هم در بخش‌هایی از آن صخره‌هایی دیده می‌شود که به شکل امواج دریا می‌باشند. بیابان فارافرا در مصر یکی از عجایب طبیعی این کشور است که امروزه از مناطق محافظت شده محسوب می‌شود و به نام پارک بیابانی سفید شناخته می‌شود.
صخره های عجیب

سفر به مصر

اگر به مصر سفر کردید تا بیابان فارافرا را مشاهده کنید، مثل تعداد زیادی از گردشگران هوشمند دیگر می‌توانید کمپینگ شب و غروب را انتخاب کنید تا بتوانید هم از طلوع آفتاب و هم از غروب آن لذت ببرید و هردو را مشاهده کنید و ببینید که رنگ این بیابان چطور تغییر می‌کند.
فارافرا

معمولا در تور‌هایی که در کشور مصر برای بازدید از بیابان فارافرا انجام می‌شود، بعد از سافاری هیجان انگیز در دل صحرا، از صخره‌های گوناگون و متنوع آن بازدید می‌شود، چون این صخره‌ها بخش مهمی از جذابیت بیابان فارافرا در مصر را تشکیل می‌دهند.

پارک بیابانی سفید
رنگ سفید گچی  فارافرا در ترکیب با اشکال عجیب و غریب و ناشناخته‌ای که در آن دیده می‌شود، تخته سنگ‌های سفید بزرگی که سراسر سطح این منطقه را پوشانده‌اند و در نور خورشید و در گرمای ظهر رنگ سفیدتری به خود می‌گیرند، یک جای عجیب و فوق‌العاده ساخته است.
صخره‌های بستنی
جدای از بیابان قدیمی، بخش دیگری در این صحرا وجود دارد که به بیابان اخیر مشهور هست. این قسمت از بیابان که فقط به وسیله‌ شتر قابل دسترس است دارای رنگی سفیدتر از قسمت‌های دیگر بیابان است. تخته سنگ‌های این قسمت هم بزرگ‌تر و بلندتر هستند و شکل و شمایل عجیب‌تری هم دارند و به همین علت توصیه می‌کنیم در صورت سفر، این قسمت را حتما مشاهده نمایید.
دانلود اپلیکیشن
بیشتر ببینید در گردشگری

همچنین بخوانید

کشور کانگوروها را بهتر بشناسید

همچنین بخوانید: جزیره مرگباری که ورود به آن ممنوع است! وحشتناک‌ترین موزه‌های دنیا چه وسایل…