خانه گردشگری بیابانی که رنگ عوض می‌کند!

بیابانی که رنگ عوض می‌کند!

۰
0
زمان مطالعه: 3 دقیقه
رنگ سفید گچی این بیابان در ترکیب با اشکال عجیب و غریب و ناشناخته‌ای که در آن دیده می‌شود یعنی تخته سنگ‌های سفید بزرگی که سراسر سطح این منطقه را پوشانده‌اند از این مکان جاذبه‌ای دیدنی ساخته است.
بیابان فارافرا
در بیابان فارافرا یا پارک بیابانی سفید صخره‌هایی که به شکل‌های گوناگون چیده شده‌اند، وجود دارد. به هر کدام از این صخره‌ها نامی داده شده است که بتواند بیانگر حالت آن باشد. برای مثال، صخره‌های یکپارچه، صخره‌های قارچی شکل، صخره‌های بستنی، صخره‌های چادری و صخره‌های صاف. با مجله دلتا همراه باشید تا با این بیابان آشنا شوید.
بیابان فارافرا با رنگ متغیر

سرگذشت بیابان فارافرا

در زمان‌های دور، تمام بیابان فارافرا در بستر دریا بود و لایه‌های رسوبی صخره‌ها به وسیله‌ جانداران دریایی بعد از خشک شدن دریا تشکیل شده است. بعد‌ها این بیابان به جایگاهی برای پرسه‌ گله‌های حیواناتی مثل فیل، زرافه و حیوانات دیگر تبدیل شد. این بیابان بستر گیاهان و درختان سبز بود، منطقه‌ای که در آن دریاچه‌های زیادی به چشم می‌خورد و در دریاچه هایش ماهی‌های زیادی وجود داشت. بنابراین، اینجا شکارگاه بسیار خوبی برای انسان‌های ماقبل تاریخ بود.
بیابان فارافرا در مصر
با وجود این که دوران بسیار طولانی‌ای از خشک شدن دریای این منطقه می‌گذرد، اما هنوز هم در بخش‌هایی از آن صخره‌هایی دیده می‌شود که به شکل امواج دریا می‌باشند. بیابان فارافرا در مصر یکی از عجایب طبیعی این کشور هست که امروزه از مناطق محافظت شده محسوب می‌شود و به نام پارک بیابانی سفید شناخته می‌شود.
صخره های عجیب
اگر به مصر سفر کردید تا بیابان فارافرا را مشاهده کنید، مثل تعداد زیادی از گردشگران هوشمند دیگر می‌توانید کمپینگ شب و غروب را انتخاب کنید تا بتوانید هم از طلوع آفتاب و هم از غروب آن لذت ببرید و هردو را مشاهده کنید و ببینید که رنگ این بیابان چطور تغییر می‌کند.
صخره با اشکال عجیب
معمولا در تور‌هایی که در کشور مصر برای بازدید از بیابان فارافرا انجام می‌شود، بعد از سافاری هیجان انگیزی در دل صحرا، از صخره‌های گوناگون و متنوع آن بازدید می‌شود، چون این صخره‌ها بخش مهمی از جذابیت بیابان فارافرا در مصر را تشکیل می‌دهند.

پارک بیابانی سفید
رنگ سفید گچی این بیابان در ترکیب با اشکال عجیب و غریب و ناشناخته‌ای که در آن دیده می‌شود، تخته سنگ‌های سفید بزرگی که سراسر سطح این منطقه را پوشانده‌اند و در نور خورشید و در گرمای ظهر رنگ سفیدتری به خود می‌گیرند، یک جای عجیب و فوق‌العاده ساخته است.
بیابان با رنگ متغیر
جدای از بیابان قدیمی، بخش دیگری در این صحرا وجود دارد که به بیابان اخیر مشهور هست. این قسمت از بیابان که فقط به وسیله‌ شتر قابل دسترس هست دارای رنگی سفیدتر از قسمت‌های دیگر بیابان هست. تخته سنگ‌های این قسمت هم بزرگ‌تر و بلندتر هستند و شکل و شمایل عجیب‌تری هم دارند و به همین علت توصیه می‌کنیم در صورت سفر، این قسمت را حتما مشاهده نمایید.
 • دریاچه شورابیل اردبیل

  تفریح در دریاچه شورابیل

  اینجا بهترین گزینه ها را در هر زمینه ای پیش روی شما می گذارد؛ چه علاقه‌مند به تاریخ، فرهنگ…
 • جاذبه های گردشگری کرمان

  گرم ترین نقطه کره زمین کجاست؟

  چشم انداز ماورایی و وهم آلود کلوت های شهداد سالانه توریست های بسیاری را از داخل و خارج از …
 • جاذبه های فرانسه

  لوور فرانسه؛ بزرگترین موزه هنری جهان

  موزه لوور به‌عنوان زیباترین موزه‌ی جهان شناخته می‌شود و با میزبانی از ۸ میلیون نفر گردشگر …
بیشتر ببینید در گردشگری

همچنین بخوانید

تفریح در دریاچه شورابیل

اینجا بهترین گزینه ها را در هر زمینه ای پیش روی شما می گذارد؛ چه علاقه‌مند به تاریخ، فرهنگ…