سرنوشت بازار مسکن در سال آینده چه خواهد شد؟

۰
0
زمان مطالعه: 2 دقیقه

براساس مشکلات موجود در حوزه‎ی اقتصادی، روشن است که حال این روزهای مسکن وضعیت خوبی ندارد و اغلب هموطنان درگیر و دار خرید یا اجاره خانه‎ی سازگار با نیازهایشان هستند و برای دستیابی به نیاز خود دچار مشکلات ریز و درشت بسیاری شده‎اند. اما سوالی که اهمیت بسیاری دارد این است که وضعیت حوزه مسکن با توجه به نوسانات و مشکلات موجود در سال آینده به چه شکل خواهد بود؟

به گزارش مجله دلتا به نقل از نامه نیوز، «فردین یزدانی» مدیر علمی طرح جامع مسکن در پاسخ به حال و روز مسکن در سال آینده و طرح‎های موجود تصویب شده برای ساخت و ساز  در این حوزه گفت: «پیش‌بینی ساخت سالانه ۹۰۰ هزار مسکن برنامه تدوین شده ماست که امکان تغییر دارد، اما سیاست‌ها و برنامه‌های تولید مسکن همان است که در طرح جامع مسکن تدوین و اعلام شده است.»

سرنوشت بازار مسکن در سال آینده

وی با اشاره به نوسانات نرخ ارز و عدم توان مردم در خرید خانه افزود:« وضعیت بازار مسکن متناسب با افزایش قیمت ارز و هزینه تمام شده‎ی ساخت و ساز رشد کرده است. اما هم اکنون در وضعیت خوبی نیست و به علت همین نوسانات بازار، مسکن وارد رکود تورمی شده که بعید است از این حالت خارج شود.»

یزدانی در ادامه گفت:« اگر بازار ارز ثبات پیدا کند می‌توان امیدوار بود که بازار مسکن دچار ثبات خواهد شد و چون نوسانات شدیدی در اقتصاد ایران وجود دارد نمی‌توان پیش‌بینی یک سال آینده از بازار مسکن را داشت. اما بحث اصلی اینجاست که بازار مسکن دیگر کشش رشد قیمت ندارد و کاهش معاملات مسکن گواهی این موضوع است که قیمت مسکن دیگر نمی‌تواند بیش از این افزایش یابد.»

دانلود اپلیکیشن
بیشتر ببینید در همه عناوین

همچنین بخوانید

تفاوت مجازات رابطه نامشروع، برای افراد متاهل و مجرد

قانون‌گذار با تکیه بر قواعد شرع و همچنین با توجه به اوضاع و احوال جامعه جرائمی مانند زنا و…