مسکن، امن ترین بازار سرمایه‎گذاری است

۰
0
زمان مطالعه: 2 دقیقه

مسکن، امن ترین بازار سرمایه‎گذاری است. رئیس اتحادیه املاک تهران با بیان این مطلب همچنین گفت :اجاره‎بها و رهن خانه به نسبت رشد قیمت ملک در کشور افزایش نداشته است.

به گزارش مجله دلتا به نقل از خبرآنلاین، مصطفی قلی خسروی در باره بازار رهن‎و‎اجاره‎ خانه در نیمه نخست امسال به ویژه تابستان۹۷ گفت: میزان رهن و اجاره تابع قیمت ملک است و تعدادی از شهروندان وقتی با افزایش قیمت‌ها رو به رو می‌شوند به شهرستان‌ها و شهرک‌های اقماری اطراف تهران و شهرهای بزرگ کوچ می‌کنند که طبیعی است.

مسکن، امن ترین بازار سرمایه‎گذاری است

وی افزود:‌ مالکان می‎دانند  اگر بخواهند قیمت ملک را بالا ببرند مستاجران ممکن است یک‎ماه اجاره  را پرداخت کنند و در ماه‌های بعد از پرداخت اجاره بها سرباز زنند. بنابر این ، مالکان برای تخلیه ملک مجبورند چندماه وقت بگذارند  در نتیجه بیشتر مالکان معمولا با نرخ اجاره‎بهای مناسب ملکشان را اجاره می‌دهند.

رئیس کمیسیون تخصصی املاک کشور درباره طرح ارائه شده برخی مسوولان و کارشناسان برای بستن قراردادهای دوساله با مستاجران گفت: این طرح که قرار است به مجلس برود حتما” با مخالفت نمایندگان و اعضای شورای نگهبان رو به رو خواهد شد زیرا از آنجا که در اسلام مالکیت محترم  است،  نمی‌شود به مالکان دستور داد که با مستاجران قرارداد ۲ یا ۳ ساله ببندند.

وی تصریح کرد: به جای اجرای این طرح‌ها باید ساخت و ساز را افزایش داد و میان عرضه و تقاضا تعادل و توازن ایجاد و در نهایت صنعت اجاره را فعال کرد. او گفت: مسئولان بخش مسکن باید راهکارهایی برای تثبیت قیمت‌ها  ارائه دهند و امید می‎رود که قیمت‌ها در نیمه دوم امسال تثبیت شود.

مصطفی قلی خسروی، سرمایه‎گذاری در بخش مسکن را بسیار امن دانست و گفت :مردم متوجه شده‌اند که امن‌ترین بازار سرمایه‌گذاری مسکن و ملک است زیرا خرید و فروش ملک خطری ندارد  و با توجه  به شرایط کنونی طبیعی است که سرمایه‌ها به سمت مسکن روانه شوند.

دانلود اپلیکیشن
بیشتر ببینید در همه عناوین

همچنین بخوانید

این گیاهان آپارتمانی مخصوص خانه‌های تاریک هستند

شاید گاهی با خرید یک گیاه آپارتمانی و انتقال آن به محیط کم نور خانه، شاهد از بین رفتن آن ش…