واقعیت‌های جالب و شنیدنی در مورد رویاها و خواب ها

۱۱
1
زمان مطالعه: 2 دقیقه
خواب‌ها می‌توانند جالب، هیجان ‌انگیز و گاهی ترسناک باشند. گاهی اوقات رویا‌ها و خواب ها آنقدر واقعی به نظر می‌رسند که باور نکردن‌شان برای ما بسیار دشوار است!
رویاها و خواب ها

بسیاری از انسان‌ها به دنبال یافتن علت و حقایقی در مورد رویاها و خواب ها هستند. در این مطلب از مجله دلتا قصد داریم به چند واقعیت جالب در مورد این اتفاق مرموز زندگی بپردازیم.

۱. همه خواب می‌بینند

بزرگسالان و نوزادان و حتی کسانی که ادعا می‌کنند خواب نمی‌بینند، در طول شبانه روز تقریباً دو ساعت خواب می‌بینند. در حقیقت، محققان دریافته‌اند که افراد معمولاً هر شب رویا‌های زیادی می‌بینند که هر کدام به طور معمول بین ۵ تا ۲۰ دقیقه به طول می‌انجامد.

۲. اکثر رویا‌‌ها فراموش می‌شوند

بلافاصله پس از بیدارشدن، ۹۵ درصد از رویاها و خواب ها به سرعت فراموش می‌شوند. در هنگام خواب دیدن، مغز بسیاری از اطلاعات را پردازش و ذخیره نمی‌کند در نتیجه رویا‌ها به حافظه وارد نمی‌شوند.

واقعیت‌های جالب و شنیدنی در مورد رویاها و خواب ها

۳. همه رویاها و خواب ها رنگی نیستند

در‌ حالی که اکثر مردم خواب‌هایی با رنگ‌های متنوع را گزارش می‌دهند، درصد کمی از افراد هم هستند که خواب‌های سیاه و سفید می‌بینند.

در مطالعه‌ای از افرادی که تازه بیدار شده‌اند، خواسته شد از میان رنگ‌های جدول آنچه که با رویای خود مطابقت دارد را انتخاب کنند. جالب است بدانید اغلب رنگ‌های انتخاب شده، رنگ‌های گرم بودند.

۴. خواب‌های زنان و مردان متفاوت است

محققان دریافته‌اند که محتوای خواب مردان و زنان با هم متفاوت است. مردان اغلب در خواب‌هایشان اسلحه و تهاجم است، در حالی که زنان بیشتر لباس و خرید می‌بینند!

در مطالعات دیگر نشان داده شد در محتوای خواب مردان اکثرا فعالیت بدنی و تهاجمی وجود دارد ولی در محتوای خواب زنان مکالمه بیشتر از فعالیت بدنی مشاهده می‌شود. زنان بیشتر تمایل دارند که در خوابشان تعداد شخصیت‌های بیشتر و هر دو جنس بطور یکسان وجود داشته باشد. در حالی که مردان اکثرا خواب هم جنسشان را می‌بینند.

۵. حیوانات هم خواب می‌بینند

محققان معتقدند که احتمالا حیوانات هم خواب می‌بینند اما پذیرفتن و اثبات آن کار بسیار دشواری است. بسیاری فکر می‌کنند زمان‌هایی که یک سگ دم خود را تکان می‌دهد یا پاهایش حرکت می‌کند، در حال خواب دیدن است.

بیشتر بخوانید: برای مطالعه بیشتر مطلب «ساخت یک قرص معجزه‌گر برای درمان خروپف» را بخوانید.

دانلود اپلیکیشن
بیشتر ببینید در دانستنی ها

همچنین بخوانید

با خستگی وسط روز چه کار باید کنیم؟

برخی از افراد برای اینکه انرژی بیشتری داشته باشند قهوه می‌نوشند که تاثیر آن کوتاه مدت است.…