بازار مسکن‎مهر اطراف تهران رونق گرفت

۰
0
زمان مطالعه: 2 دقیقه

افزایش قیمت اجاره‎بهای مسکن و کاهش توان پرداخت آن باعث شده است که  مردم به سمت شهرک های اقماری اطراف تهران روی آوردند.

رئیس اتحادیه املاک تهران با بیان این مطلب  گفت : در بازار مسکن خرید و فروش انجام می‎شود و نمی‎توان گفت بازار در رکود است  چرا که  رکود زمانی صورت می گیرد که هیچ‎گونه  خرید و فروشی در بازار صورت نگیرد.

مسکن‎مهر اطراف تهران رونق گرفت

به گزارش مجله دلتا به نقل از اقتصادآنلاین ، مصطفی قلی خسروی در عین حال تصریح کرد: میزان خرید و فروش مسکن  در مقایسه با همین مدت در سال گذشته ۱.۷ درصد کاهش یافته است.

وی گفت: برغم افزایش قیمت مسکن، خریدو فروش  همچنان صورت می‎گیرد، در بخش رهن‎و‎اجاره نیز با افزایش قیمت ها توان مردم برای اجاره بسیار کمتر شده و کوچ به سمت شهرک های اقماری تهران زیاد شده است.

رئیس اتحادیه املاک تهران با بیان اینکه  به سبب افزایش قیمت اجاره، مردم توان پرداخت اجاره‎بها را ندارند و به ناچار به منطقه پایین تراز محل خود می‎روند  افزود: ​ در سال های ۶۸،  ۸۶ و ۹۱ هم مردم  به سمت شهرک‎های اقماری  کوچ کردند.

مصطفی قلی خسروی  در بخشی دیگر از سخنانش با بیان اینکه اعتقادی به وجود خانه‎های خالی ندارم  زیرا  خانه‎هایی که در سال ۸۶ یا ۹۱ پایان کار گرفته‎اند  برای اجاره و رهن  در اختیار  مردم قرار می‎گیرند و هیچ کس خانه خود را خالی نگه نمی‎دارد.

وی گفت: باتوجه به برنامه های اخیر دولت به عنوان طرح مسکن امید، باید بافت‎های فرسوده تقویت شود زیرا با اجرای این برنامه جلوی نابسامانی بازار خرید و فروش، تورم و افزایش قیمت مسکن گرفته می شود.

رئیس اتحادیه املاک کشور افزود: باید برای  تامین  مسکن دهک‎های پایین جامعه برنامه‎ریزی و با ساخت خانه و عرضه آن، تقاضا و قیمت را کنترل کرد.

در این باره بیشتر بخوانید:

اجاره نشین ها از پایتخت می روند

حاشیه نشینی، پیامد گرانی مسکن

بیشتر ببینید در همه عناوین

همچنین بخوانید

طلاق دادن زن بدون پرداخت مهریه

طلاق ‌دادن زن بدون مهریه یک مسئله ناراحت‌کننده برای خانم‌ها و خوشحال‌کننده برای آقایان است…