۵ پل معلق و ترسناک جهان را بشناسید

۴
0
زمان مطالعه: 3 دقیقه
پل‌های معلق، سازه‌های حیرت‌انگیز و غول‌پیکری هستند که از بسترهای آبی و روستاها عبور می‌کنند و دو ناحیه دوردست را به یکدیگر اتصال می‌دهند.
پل های معلق

عبور از پل معلق برای هر کسی، حتی با کم‌ترین ترس از ارتفاع می‌تواند چالش بزرگی باشد. اگر فکر می‌کنید شجاعت این کار را دارید، پیاده‌روی و رانندگی روی ترسناک‌ترین و طولانی‌ترین پل های معلق جهان را امتحان کنید. در مجله دلتا با ۵ تا از این پل‌ها آشنا شوید.

پل شیشه‌ای ژانگجیاجی

مکان: ژانگجیاجی، چین

«پل معلق ژانگجیاجی»، بزرگ‌ترین و بلندترین پل معلق کف شیشه‌ای در جهان است که در سال ۲۰۱۶ در چین افتتاح شد. هرکس می‌تواند در بالاترین ارتفاعات از شیشه پنجره بیرون را تماشا کند. اما ایستادن بر سطح شیشه‌ای معلق در ارتفاع تقریبی ۳۰۵ متر شجاعت می‌خواهد و عادت به آن کمی زمان می‌برد.

پل های معلق پل شیشه‌ای ژانگجیاجی

پل معلق منطقه زیبای هونگیاگو

مکان: شیجیاژوانگ، چین

درست زمانی که همه فکر می‌کردند، پل ژانگجیاجی، طولانی‌ترین پل کف شیشه‌ای در جهان است و از آن طولانی‌تر وجود نخواهد داشت، چینی‌ها با ساخت پل معلق منطقه‌ی «هونگیاگو» رکورد جدیدی را ثبت کردند.

پل منطقه‌ی هونگیاگو در سال ۲۰۱۷ با طول بیش از ۴۸۸ متر بازگشایی شد و طولانی‌ترین پل معلق کف شیشه‌ای در جهان است و از بالای آن منظره‌ی زیبای کوه‌ها، آبشارها و معابد باستانی در استان «هبی» واقع در شمال شرقی چین قابل مشاهده است.

پل معلق منطقه زیبای هونگیاگو

پل معلق کاپیلانو

مکان: ونکنوور شمالی، بریتیش کلمبیا

اگرچه پل اصلی در سال ۱۸۸۹ با استفاده از طناب کنفی و تخته‌های چوب سرو ساخته شده بود، اما مدت‌ها پیش با کابل‌های سیمی و بتن مقاوم‌سازی شده است. عبور از «پل معلق کاپیلانو» در ارتفاع ۷۰ متر در بالای رودخانه کاپیلانو، آن‌قدر هیجان‌انگیز است که حتی آرام‌ترین و خونسردترین عابران هم هنگام عبور از آن کمی مضطرب می‌شوند.

پل معلق کاپیلانو

پل معلق تنگه رویال

مکان: کلورادو، آمریکا

پل رویال، برای اولین بار در سال ۱۹۲۹ افتتاح شد و هنوز بعد از گذشت ۹۰ سال، بلندترین پل معلق آمریکا است.

«پل تنگه رویال»، بیش از ۷۰ سال به‌عنوان مرتفع‌ترین پل جهان، یکی از برترین جاذبه‌های کانن سیتی در کلورادو بوده است و از زمانی که پروژه‌های پل‌سازی چین آغاز شد، این پل عنوان خود را از دست داد. این پل در کمتر از ۶ ماه با هزینه‌ای حدود ۳۵۰ هزار دلار، تقریبا ۱۰۰ دلار بیش از هزینه برآورد شده، در سال ۱۹۲۹ ساخته شد و یکی از پل های معلق معروف جهان است.

پل معلق تنگه رویال

پل معلق چارلز کونن

مکان: رندا، سوئیس

زمانی که «پل معلق چارلز کونن» در ماه ژوئیه ۲۰۱۷ افتتاح شد، گردشگری زرمات آن را «طولانی‌ترین پل عابرپیاده معلق در جهان» نامید؛ این تعریف آن‌قدر مناسب بود که هیچ هیئت گردشگری در سرتاسر آلپ سوئیس نتوانست آن را رد کند.

پل معلق چارلز کونن

پیشنهاد مطالعه: برای آشنایی با جاذبه‌های گردشگری مطلب “وادی روم اردن؛ مریخ روی زمین” را بخوانید.

دانلود اپلیکیشن
 • باغ بهادران اصفهان

  باغ بهادران، شمال اصفهانی‌ها

  زمان تعطیلات برنامه سفر به باغ بهادران اصفهان مثل برنامه شمال تهرانی‌ها است. باغ بهادران ی…
 • بهترین بازارهای گل تهران

  بهترین بازارهای گل تهران

  ‌چرا ما عاشق گل‌و‌گیاه هستیم؟ این یک سوال ساده است؛ اما پاسخ به آن می‌تواند پیچیده باشد. ف…
 • نکاتی برای صرفه جویی در هزینه های سفر

  چگونه ارزان سفر کنید؟

  فرقی نمی‌کند که تنها به سفر می‌روید و با با دوستان خود، نکاتی برای صرفه جویی در هزینه های …
بیشتر ببینید در گردشگری

همچنین بخوانید

باغ بهادران، شمال اصفهانی‌ها

زمان تعطیلات برنامه سفر به باغ بهادران اصفهان مثل برنامه شمال تهرانی‌ها است. باغ بهادران ی…