جاده یونگاس یا جاده مرگ

۰
0
زمان مطالعه: 2 دقیقه
جاده یونگاس یک مسیر پیاده روی و دوچرخه سواری است که حدود ۶۰ کیلومتر طول آن است و این جاده مرزی با شهر های لاپاز و یونگاس در منطقه بولیوی است
جاده یونگاس

تا به حال نام جاده مرگ به گوشتان خورده است؟! در هر شهر و کشوری ممکن است جاده‌های خطرناکی وجود داشته باشد. اما جاده‌ایی که هم جاذبه گردشگری داشته باشد و هم خطرناک باشد در دنیا تعدادشان کم است. یکی از ۱۰ جاده خطرناک جهان که لقب جاده مرگ را دارد در بولیوی وجود دارد که نام آن جاده یونگاساست و به جاده مرگ معروف است. شاید برایتان سوال پیش آید که چرا به جاده یونگاس لقب جاده مرگ داده اند؟ با مجله دلتا همراه باشید …

چرا به آن جاده مرگ می‌گویند؟

این مسیر به دلیل شیب‌های تند، تک پیست باریک، نداشتن محافظ، باران و مه خطرناک تلقی می‌شد و به او لقب “جاده مرگ” داده بودند. اما به شما توصیه می‌کنم که حتما برای یکبار هم که شده به همراه تور و با رعایت اصول ایمنی به دیدن این جاده بروید و از طبیعت و جذابیت و البته شگفتی این جاده استفاده نمایید.

جاده یونگاس چرا به آن جاده مرگ می‌گویند؟

تاریخچه جاده یونگاس

این مسیر که به طور رسمی به عنوان جاده یونگاس شمالی شناخته می‌شود، توسط زندانیان جنگی پاراگوئه از درگیری مرگبار چاقو در دهه ۱۹۳۰ ساخته شد تا بتواند لاپاز را با لاس یونگاس و آمازون متصل کند. در سال ۱۹۹۵، بانک توسعه بین المللی آمریکا آن را ”خطرناک‌ترین جاده جهان” اعلام کرد. پیش از پایان ساخت جاده جدیدی بین لاپاز و کوریکو در سال ۲۰۰۶، حدود ۳۰۰ نفر در سال در این جاده، جان خود را از دست می‌دادند.

نکات ایمنی برای دوچرخه سواری در جاده یونگاس در بولیوی

مهم نیست که شما با تور و تور لیدر و دست جمعی به سمت این جاده Yungas (یونگاس) میروید و یا تکی، شما قبل از شروع دوچرخه سواری به روی این پیست باید، از وضعیت سلامت دوچرخه خود با خبر باشید. حتما هر دو ترمز دوچرخه را چک نماید. حواستان به دنده دوچرخه خود باشد. قبل از شروع دوچرخه سواری حتما کلاه ایمنی را به روی سر خود بگذارید.

تاریخچه جاده یونگاس

مراقبت‌های لازم برای گردش در جاده مرگ Yungas یونگاس

مراقب سنگ‌ها باشید!!! تعداد بسیار زیادی سنگ بزرگ در بین جاده Yungas یونگاس وجود دارد که شما باید حسابی مراقب آن‌ها باشید. به نظر می‌رسد در هر پیچ سنگ‌های بزرگی از جاده خارج می‌شوند که اگر شما حواستان به این سنگ‌ها نباشد، باعث می‌شود تا دوچرخه سواران را از جاده منحرف کند و… همیشه در محدوده خود حرکت کنید تا اطمینان حاصل کنید که می‌توانید به موقع در برابر این خطرات واکنش نشان دهید.

مراقبت‌های لازم برای گردش در جاده مرگ Yungas یونگاس

پیشنهاد مطالعه : برای آشنایی با جاذبه‌های گردشگری بیشتر “سفر به کاستاریکا؛ طبیعت بکر” را بخوانید.

دانلود اپلیکیشن
 • دیدنی های ارومیه

  جاهای دیدنی ارومیه را بشناسید

  ارومیه شهری با فرهنگ و تاریخ غنی‌ست. حتی برخی مورخان آن را زادگاه زرتشت می‌شناسند. زبان مر…
 • ۱۰ شهر دیدنی روسیه را حتما ببینید

  روسیه با نام رسمی فدراسیون روسیه که در روسیه آر. اف نیز خطاب می‌شود، پهناورترین کشور جهان …
 • راهنمای مسافرت با بچه ها

  ترفندهای سفر آسان با بچه‌ها

  معمولا مسافرت‌ یک روزه همراه کودکتان راحت‌تر است اما اگر برنامه سفر چند روزه دارید، پیشنها…
بیشتر ببینید در گردشگری

همچنین بخوانید

جاهای دیدنی ارومیه را بشناسید

ارومیه شهری با فرهنگ و تاریخ غنی‌ست. حتی برخی مورخان آن را زادگاه زرتشت می‌شناسند. زبان مر…