اولین فضاپیمای استارشیپ احتمالا ۴ سال دیگر به مریخ می‌رود

۰
0
زمان مطالعه: 2 دقیقه
«ایلان ماسک»، مدیرعامل اسپیس ایکس از برنامه این شرکت برای انجام نخستین ماموریت فضاپیمای استارشیپ به مقصد مریخ تا ۴ سال دیگر خبر داد.
فضاپیمای استارشیپ

ماسک به عنوان یکی از طرفداران پر پا قرص ترک زمین و اقامت در مریخ، امیدوار است تا ۲ سال دیگر ماموریتی رباتیکی را به سمت سیاره سرخ انجام داده و چند سال بعد اولین مسافران را روانه مریخ کند. وی طی مصاحبه‌ای اذعان کرد که احتمالا نخستین فضاپیمای استارشیپ تا سال ۲۰۲۳ آماده می‌شود که برای پنجره پرتاب سال ۲۰۲۴ بسیار مناسب است. ادامه این مطلب را درمجله دلتا بخوانید.

اولین فضاپیمای استارشیپ به مریخ

مدار گردش مریخ و زمین به دور خورشید به گونه‌ای است که هر دو سال یکبار به نزدیکترین فاصله از هم می‌رسند و این زمان بهترین فرصت برای انجام ماموریت‌های فضایی به مریخ است. ماسک درباره پنجره بعدی در سال ۲۰۲۴ گفت «فکر می‌کنم شانس خوبی برای موفقیت داریم.» به گفته وی بدین منظور تیم اسپیس ایکس باید به نوآوری‌‌های خود شتاب بخشیده و از چند شکست کوچک در مسیر هراسی نداشته باشد.

وی در پاسخ به سوال دیگری درباره فرایند توسعه فضاپیمای استارشیپ که قرار است مسافران را به مریخ ببرد گفت: «احتمالا چند فضاپیما را از دست خواهیم داد.» نمونه‌های اولیه این فضاپیما تا کنون چند پرش کوتاه انجام داده‌اند و ماسک امیدوار است پروتوتایپ‌های با قابلیت پرتاب به مدار تا سال آینده از راه برسند.»

اگر همه چیز خوب پیش برود، قابلیت سوخت‌گیری دوباره در مدار تا ۲۰۲۲ و پرواز به ماه تا مدت کوتاهی پس از آن عملی خواهد شد. البته این تنها حدس‌هایی است که ماسک می‌زند و ممکن است در نهایت فازهای بعدی با تاخیر مواجه شوند.

یکی دیگر از بخش‌های جالب سخنان ماسک به پیشگامان سفر به مریخ مربوط می‌شود. از نظر وی برای ساخت شهری پایدار در همسایه زمین باید یک میلیون نفر آمادگی سرمایه لازم برای اینکار را داشته باشند.

بیشتر بخوانید: اسپیس ایکس مشغول آزمایش نمونه اولیه راکت استارشیپ است که در صورت تأیید شدن توسط ناسا از آن به عنوان ماه نشین استفاده خواهد شد. مطلب «آزمایش نمونه اولیه ماه نشین» را بخوانید.

دانلود اپلیکیشن
بیشتر ببینید در دانستنی ها

همچنین بخوانید

ترسناک‌ترین راه برای ورود پسران به دنیای مردانگی!

در این مطلب قصد داریم سنت‌های عجیب در نقاط مختلف دنیا را به شما معرفی کنیم که در طی آن‌ها …