خانه گردشگری شهر کوتوله‌ها

شهر کوتوله‌ها

۶
0
زمان مطالعه: 2 دقیقه
دانشمندان در حال تلاش برای پی بردن به راز پدیده مرموزی هستند که موجب شده بخش بزرگی از جمعیت یک روستای چینی کوتوله شوند.
یانگسی چین

دانشمندان در تلاشند تا راز روستای یانگسی چین را دریابند موضوعی که سال‌هاست حیرت آن‌ها را برانگیخته است. بومیان یانگسی چین تلاش کرده‌اند از طریق اسطوره‌ها و داستان‌های موجود در بین اهالی و روستاهای همجوار و همچنین سالخوردگان روستا به تفسیر این پدیده بپردازند. با مجله دلتا همراه باشید.

درباره یانگسی

مردم یانگسی دهان به دهان نقل می‌کنند که این روستا، منطقه‌ای سالم و شاد بود تا اینکه ده‌ها سال قبل، در یک شب تابستانی همه چیز به هم ریخت و بیماری بدخیمی با حالاتی عجیب و غریب در بین اهالی منتشر شد و همه کودکان ۵ تا ۷ ساله را درگیر کرد. این بیماری موجب شد رشد جسمی آن‌ها متوقف شود. برخی از این افراد با ناتوانی‌های مختلفی دست و پنجه نرم می‌کنند.

هیات‌هایی از دانشمندان و کارشناسان به منظور بررسی منابع آب، خاک و دیگر محصولات به این روستا آمدند و بررسی افراد مبتلا نتایج قانع کننده‌ای در اختیار این دانشمندان قرار داد. اما با این حال، آن‌ها نتوانستند علت این بیماری را که از سال ۱۹۵۱ همچنان نسل به نسل در میان اهالی این روستا منتقل می‌شود، تشخیص دهند تا همچنان راز این روستای مرموز سر به مهر و پوشیده بماند.

یانگسی چین درباره یانگسی

به باور روستاییان نیروهای شرور توانستند به محل سکونت‌شان غلبه کرده و برخی از آن‌ها با نکوهش این منطقه آن را روستایی نفرین شده می‌‌دانند. عده‌ای دیگر براین باورند که مردی به نام “وانگ” با کشتن لاک پشتی سیاه و خوردن گوشت آن موجب انتشار این بیماری شد. آن‌ها لاک پشت را علت واقعی می‌دانند.

در طول این سال‌ها، بسیاری از اهالی به علت ترس از ابتلا به این وضعیت عجیب و غریب این منطقه را ترک کرده‌اند. اما به نظر می‌رسد که در زمان حاضر همه چیز در حال بهترشدن است. بسیاری از سالمندان این منطقه قدشان به ۸۰ سانتی متر می‌رسد اما نسل جدید به طور قابل توجهی تحت تاثیر پدیده کوتاه قدی قرار نگرفته‌اند.

درباره یانگسی

پیشنهاد مطالعه : برای آشنایی با جاذبه‌های گردشگری بیشتر،‌ جزیره‌ای با تنهاترین خانه دنیا! را مطالعه کنید.

بیشتر ببینید در گردشگری

همچنین بخوانید

موزه ای به خوشمزگی شکلات

در بعضی از کشورها هم خوراکی‌های خوشمزه و منحصربه‌فرد را در قالب یک نمایشگاه و یا حتی موزه …