این مکان‌های باورنکردنی بهشت روی زمین هستند

۰
0
زمان مطالعه: 4 دقیقه
مکان‌های باورنکردنی در جهان وجود دارند که به علت دورافتادگی بهشتی بکر مانده‌اند با ما باشید تا این مکان‌ها را به شما معرفی کنیم.
مکان های باورنکردنی

بر روی این کره‌ خاکی، مکان های باورنکردنی طبیعی وجود دارد که گاهی اوقات تداعی کننده‌ بهشت است. گویی قطعه‌ای از بهشت بر روی زمین به تصویر کشیده شده است با مجله دلتا همراه باشید تا بهشت روی زمین را پیدا کنید .

پیانو گراند (Piano Grande)، آمبریا (Umbria)، ایتالیا

پیانو گراند (Piano Grande)، آمبریا (Umbria)، ایتالیا

پیانو گراند در ایتالیا، یکی از بهترین و با‌شکوه‌ترین مکان‌ های باورنکردنی در قاره اروپا است که در ارتفاع ۴۰۰۰ فوتی قرار دارد و توسط رشته‌کوه‌های زیبا محاصره شده است. در اواخر ماه مه و اوایل ماه ژوئن، می‌توان نمایشی خیره‌کننده و فوق‌العاده از گل‌های معروف این منطقه را دید.

Seljavallalaug، ایسلند

Seljavallalaug، ایسلند

استخر طبیعی مناسب برای شنا با آب گرم که در میان تپه‌های پای کوه، در جنوب ایسلند پنهان شده است. کمتر کسی از وجود این استخر پنهان باخبر است. زمانی که در این آب طبیعی و خودجوش در میان طبیعتی زیبا قرار می‌گیرید، حس عجیبی به شما دست می‌دهد، گویی شما تنها کسی هستید که در این سیاره زندگی می‌کنید.

گویانا (Guyana)

گویانا (Guyana)

یکی از مکان های باورنکردنی که تقریبا می‌توان گفت تنها منطقه‌ای است که در این جنگل بارانی و در جهان، بکر و دست‌نخورده باقی‌مانده، زیرا هیچ جاده‌ای برای دسترسی به آن وجود ندارد. آبشار کایتور نیز که در این جنگل وجود دارد، یکی از مواردی است که به هیچ عنوان نمی‌توانید از آن چشم بردارید.

مکان های باورنکردنی در جنوب چین

بهشت روی زمین | مجله دلتا

یکی از مکان های باورنکردنی جهان، کوه‌هایی است که در محدوده کارست (karst mountains) در نزدیکی گویلین (Guilin) در جنوب چین قرار گفته است. این کوه‌های جادویی، شبیه به یک نقاشی و اثری خلاقانه هستند. این دقیقا همان چیزی است که در جهان واقعی باید دیده شود.

ایسلا د پروویدنسیا (Isla de Providencia)، کلمبیا بهشت روی زمین

جزیره‌ای کوچک و شاعرانه در کارائیب، که توسط دریای هفت رنگ احاطه شده است. دسترسی به این منطقه سخت بوده و تقریبا می‌توان گفت توریستی نیست. شبیه به یک شایعه است، اما گفته می‌شود که گنج هنری مورگان، دزدان دریایی در این منطقه‌ کوچک مدفون شده است.

Parc National des Calanques، فرانسه

Parc National des Calanques، فرانسه

طیف وسیعی از صخره‌های شگفت‌انگیز سنگ آهکی و مسیر‌های پیاده‌روی، فقط در جنوب غرب مارسی قابل مشاهده است؛ جایی که در سواحل جنوب غربی اروپا قرار دارد و هیچ جاده‌ ساحلی در آن وجود ندارد. این صخره‌ها را فقط می‌توان در این مکان های باورنکردنی پیدا کرد.

فرانسچوک (Franschhoek)، آفریقای جنوبی

مکان های باورنکردنی

اصلا جای تعجب ندارد که دریانوردان، کاوش خود را در دهه ۱۵۰۰ با رسیدن به این دشت سر‌سبز روی زمین که دارای طبیعتی باور‌نکردنی است، متوقف کرده‌اند. حتی گفته می‌شود این منطقه، دارای بهترین کشاورزی در کشور است.

آتاکاما (Atacama)، شیلی

مکان های باورنکردنیاین نوار ۶۲۰ مایلی از آند، مرتفع‌ترین و خشک‌ترین بیابان جهان است. در نگاه اول بیشتر شبیه به جهنم به نظر می‌رسد تا بهشت روی زمین، گویی زمینی بی‌روح توسط هیولای آتشفشانی، حلق آویز شده است. در بررسی دقیق‌تر، متوجه اکو سیستم متفاوت این منطقه خواهید شد. نقاط اشتراک این بیابان، با مریخ بیشتر از زمین است. تنوع رنگی فوق‌‌العاده‌ای در این منطقه حاکم است. رنگ صخره‌ها قرمز، تالاب به رنگ آبی کبالت و کوه ها به رنگ بنفش در کنار حیات‌وحش غنی، بر زیبایی‌های این زمین افزوده است. باید دقیق‌تر بنگرید تا چشم‌انداز فوق‌العاده این بیابان خاص را درک کنید.

گلندالف (Glendalough)، ایرلندمکان های باورنکردنی

عبارت «کشور خود خدا» اولین بار توسط ادوارد دو بویز (Edward du Bois) در سال ۱۸۰۷ برای توصیف کوه‌های ویکلو (Wicklow) ایرلند مورد استفاده قرار گرفت. گلندالف، یکی از مناطق برجسته است و در مرکز آن، شهری باستانی و ماندگار به جا مانده که آثار مذهبی قدیمی و برجی ۳۰ متری در آن مشاهده می‌شود.

 

بیشتر ببینید در گردشگری

همچنین بخوانید

بندر پارسیان، بهشتی در هرمزگان

اگر فکر می‌کنید جای یک سفر جنوبی در حاشیه خلیج فارس بین سفرهایتان خالی است، پیشنهاد ما به …