خانه گردشگری آبشار آتش کجاست؟

آبشار آتش کجاست؟

۰
0
آبشار آتشین یوسمیت دومین آبشار بلند در دره یوسمیت است که بدون هیچ منبع رودخانه‌ای، آب از آن جریان پیدا می‌کند.
آبشار آتش

آبشار آتشین یوسمیت

یکی از جذاب‌ترین پدیده‌های طبیعی در پارک ملی یوسمیت کالیفرنیا، آبشار آتش یوسمیت است. این آبشار که البته رنگ آبی در آن دیده نمی‌شود به هورستیل فایرفال (The Horsetail Firefall) نیز معروف است. این آبشار، رنگی نارنجی و بسیار عجیب دارد و آن هم کاملا طبیعی است! اما این رنگ نارنجی چیست؟! آیا لاوا یا گداخته‌های آتشفشانی در آن روان است؟ با این بخش از مجله دلتا همراه باشید.

آبشار آتشین یوسمیت

آبشار هورس تِیل که به معنی دم اسب است در پارک ملی یوسمیت در کالیفرنیا یک نمایش شگفت‌انگیز است. این آبشار فصلی در اوایل زمستان و اوایل بهار جریان دارد. شاید در زمان نامناسب که این آبشار را ببینید، چندان هم حیرت‌انگیز به نظر نرسد اما از اواسط فوریه، زمانی که هوا مناسب باشد، در آخرین ساعاتی که آفتاب به این آبشار می‌تابد، شما به طرز حیرت‌انگیزی می‌بینید که رنگ این آبشار نارنجی شده و گویا به جای آب آتش از آن روان است.

 

آبشار یوسمیت

شاید اولین افرادی که این آبشار را به این صورت دیده‌اند، با خود به این فکر کرده‌اند که شاید یک حفره آتشفشانی در بالای این صخره وجود دارد و این چیزی که می‌بینند، نه آب، بلکه لاوا یا گدازه‌های آتشفشان است.

درخشش آبشار

اگر آسمان حتی ابر کوچکی داشته باشد این پدیده شکل نمی‌گیرد. پس می‌توان گفت که هوا در غروب هنگام باید کاملا صاف باشد. هیچ ابر، باران یا برفی نباید در آسمان باشد و ببارد، زیرا در این صورت نور آفتاب مسدود خواهد شد و به این آبشار نخواهد رسید. خوشبختانه، هوای زمستان در یوسمیت بسیار متغیر است. حتی اگر روزی با ابرهای متراکم شروع شود، امکان این وجود دارد که به مرور ابرها کنار رفته و هوا صاف و خالی از هرگونه ابری شود.

آبشار یوسمیت کالیفرنیا

بلندترین آبشار

آبشار آتش یوسمیت دومین آبشار بلند در دره یوسمیت است که بدون هیچ منبع رودخانه‌ای، آب از آن جریان پیدا می‌کند. این آبشار به طور کلی توسط آب شدن برف‌ها و نه هیچ روش دیگری به وجود می‌آید. از آنجایی که هیچ رودخانه یا جویباری به این آبشار نمی‌رسد، در دیگر مواقع سال که از آب شدن برف‌ها می‌گذرد یا هوا بسیار سرد است، آن را نخواهید دید.

آبشار آتش یوسمیت

پارک ملی یوسمیت

یوسمیت یکی از پارک ملی‌های ایالت متحده است که در بخش غربی سیرا نوادا در کالیفرنیا واقع شده است. این پارک از سال ۱۹۸۴، به‌عنوان یکی از میراث‌های جهانی در نظر گرفته شد. این پارک ملی که جایگاه آبشار آتشین یوسمیت نیز هست، به خاطر صخره‌های گرانیتی، آبشارهای بی‌نظیر، رودخانه‌های زلال، دریاچه‌ها، کوه‌ها، یخچال‌های طبیعی و به طور کلی تنوع بیولوژیکی معروف است.

 

پیشنهاد مطالعه : برای آشنایی با جاذبه‌های گردشگری بیشتر “سفر به جهنم دره! قطعه‌ای از بهشت” را بخوانید.

بیشتر ببینید در گردشگری

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

همچنین بخوانید

واقعیت هایی درباره روسیه که نمی دانستید

این کشور در آسیای شمالی و اروپای خاوری واقع است و با اقیانوس آرام شمالی و اقیانوس منجمد شم…