آبشار آتش کجاست؟

۸
0
زمان مطالعه: 2 دقیقه
این آبشار، رنگی نارنجی و بسیار عجیب دارد! اما این رنگ نارنجی چیست؟! آیا گداخته‌های آتشفشانی در آن روان است؟
آبشار آتش

یکی از جذاب‌ترین پدیده‌های طبیعی در پارک ملی یوسمیت کالیفرنیا، آبشار آتش یوسمیت است. این آبشار که البته رنگ آبی در آن دیده نمی‌شود به هورستیل فایرفال (The Horsetail Firefall) نیز معروف است و دومین آبشار بلند در دره یوسمیت است که بدون هیچ منبع رودخانه‌ای، آب از آن جریان پیدا می‌کند. با این بخش از مجله دلتا همراه باشید.

آبشار آتشین یوسمیت

آبشار هورس تِیل که به معنی دم اسب است در پارک ملی یوسمیت در کالیفرنیا یک نمایش شگفت‌انگیز است. این آبشار فصلی در اوایل زمستان و اوایل بهار جریان دارد. شاید در زمان نامناسب که این آبشار را ببینید، چندان هم حیرت‌انگیز به نظر نرسد اما از اواسط فوریه، زمانی که هوا مناسب باشد، در آخرین ساعاتی که آفتاب به این آبشار می‌تابد، شما به طرز حیرت‌انگیزی می‌بینید که رنگ این آبشار نارنجی شده و گویا به جای آب، آتش از آن روان است.

آبشار یوسمیت

شاید اولین افرادی که این آبشار را به این صورت دیده‌اند، با خود به فکر کرده‌اند که شاید یک حفره آتشفشانی در بالای این صخره وجود دارد و این چیزی که می‌بینند، نه آب، بلکه لاوا یا گدازه‌های آتشفشان است.

درخشش آبشار

اگر آسمان حتی ابر کوچکی داشته باشد این پدیده شکل نمی‌گیرد. پس می‌توان گفت که هوا در غروب هنگام باید کاملا صاف باشد. هیچ ابر، باران یا برفی نباید از آسمان ببارد، زیرا در این صورت نور آفتاب مسدود خواهد شد و به این آبشار نخواهد رسید. خوشبختانه، هوای زمستان در یوسمیت بسیار متغیر است. حتی اگر روزی با ابرهای متراکم شروع شود، امکان این وجود دارد که به مرور ابرها کنار رفته و هوا صاف و خالی از هرگونه ابری شود.

آبشار یوسمیت کالیفرنیا

بلندترین آبشار

آبشار آتش یوسمیت دومین آبشار بلند در دره یوسمیت است که بدون هیچ منبع رودخانه‌ای، آب از آن جریان پیدا می‌کند. این آبشار به طور کلی توسط آب شدن برف‌ها و نه هیچ روش دیگری به وجود می‌آید. از آنجایی که هیچ رودخانه یا جویباری به این آبشار نمی‌رسد، در دیگر مواقع سال که از آب شدن برف‌ها می‌گذرد یا هوا بسیار سرد است، آن را نخواهید دید.

آبشار آتش یوسمیت

پارک ملی یوسمیت

یوسمیت یکی از پارک ملی‌های ایالت متحده است که در بخش غربی سیرا نوادا در کالیفرنیا واقع شده است. این پارک از سال ۱۹۸۴، به‌عنوان یکی از میراث‌های جهانی در نظر گرفته شد. این پارک ملی که جایگاه آبشار آتشین یوسمیت نیز هست، به خاطر صخره‌های گرانیتی، آبشارهای بی‌نظیر، رودخانه‌های زلال، دریاچه‌ها، کوه‌ها، یخچال‌های طبیعی و به طور کلی تنوع بیولوژیکی معروف است.

پیشنهاد مطالعه : برای آشنایی با جاذبه‌ های توریستی بیشتر، مطلب “غار ملودی، موسیقی از جنس اقیانوس” را بخوانید.

۸ دیدگاه

 1. ناشناس

  ۳ اسفند ۱۳۹۹ در ۹:۳۴ ب٫ظ

  چقدر باشکوه بود

  پاسخ

 2. حسین

  ۳ اسفند ۱۳۹۹ در ۷:۴۹ ب٫ظ

  عالی بود

  پاسخ

 3. حسین

  ۳ اسفند ۱۳۹۹ در ۷:۴۹ ب٫ظ

  عالی بود

  پاسخ

 4. حسین

  ۳ اسفند ۱۳۹۹ در ۷:۴۹ ب٫ظ

  عالی بود

  پاسخ

 5. ناشناس

  ۳ اسفند ۱۳۹۹ در ۱:۵۳ ب٫ظ

 6. ناشناس

  ۳ اسفند ۱۳۹۹ در ۱۱:۱۱ ق٫ظ

 7. ناشناس

  ۲ اسفند ۱۳۹۹ در ۱:۰۰ ب٫ظ

 8. ناشناس

  ۲۲ آذر ۱۳۹۹ در ۴:۰۳ ب٫ظ

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بیشتر ببینید در گردشگری

همچنین بخوانید

مقایسه قیمت خرید ویلا در مازندران و گیلان

دو استان گیلان و مازندران به دلیل موقعیت جغرافیایی و آب و هوای مطبوع خود، همیشه برای افراد…