خانه گردشگری باغ بومارزو، سرزمین هیولاها

باغ بومارزو، سرزمین هیولاها

۰
0
زمان مطالعه: 2 دقیقه
سفر به باغ بومارزو که به عنوان سرزمین هیولاها شناخته می‌شود بسیار هیجان انگیز است.
باغ بومارزو

سرزمین هیولاها

این پارک را یک دوک ایتالیایی برای مقابله با فاجعه مرگ همسرش بنا کرده است. در حقیقت هیولاهای طراحی شده در این بنا مرز بین عشق و جنون را به نمایش می‌گذارند، تا بازدید کنندگان بدانند از دست دادن عشق برای همیشه می‌تواند هر انسانی را به مرز جنون برساند و وادار به خلق آثاری کند که هیچ مصداق واقعی از آن‌ها وجود ندارد.

در حقیقت باغ بومارزو با هیولاهای خاص و تخیلی خود به شهرت رسیده است. با وجود این که طراحی این باغ حامی هنر بوده است، هنوز در رابطه با چگونگی ایجاد این باغ مرموز و عجیب نظرات متفاوتی وجود دارد! عده‌ای تصور می‌کنند که دوک این باغ را به عنوان یک اثر هنری متفاوت خلق کرده است، در صورتی که دسته دیگر باغ را نشان دهنده غم و اندوه دوک تصور می‌کنند که به صورت مجسمه‌های وحشتناک تجلی کرده است! با بخش گردشگری مجله دلتا همراه باشید.

سرزمین هیولاها

خالق بومارزو سرزمین هیولاها کیست؟

پی­یر فرانچسکو اورسینی یک مدافع هنر و یک دوک ایتالیایی بود که در سال ۱۵۳۲ متولد شد. زندگی در اواسط سال ۱۵۰۰ روی بد خودش را به پی­یر نشان داده و وی برای همیشه همسرش را از دست داد. پیر سال‌ها در جنگ شرکت داشته و پس از کشته شدن دوستش، توسط آلمانی‌ها دستگیر و یک زندانی جنگ بوده است.

پس از بازگشت از زندان پی­یر فرانچسکو به بومارزو، وی دیگر آن آدم سابق نبود و خودش را از زندگی عادی و معمول که همه از آن لذت می‌برند، دور کرد. پی­یر خودش را در هنر غرق کرد. وی آثار هنرمندان دیگر را بررسی می‌کرد، اما همه از نظر پی­­یر پذیرفتنی نبودند. او با سر نترس قصد داشت یک باغ متفاوت با دیدگاه جدید خودش خلق کند. این باغ که تنها ۵۰ مایل با شهر رم پایتخت ایتالیا فاصله دارد، در دل طبیعت بی‌همتای خودش هیولاهایی را پنهان کرده است.

باغ

باغ بومارزو از جاذبه‌های گردشگری ایتالیا

در قرن نوزدهم و بیستم توجه به سمت بومارزو، سرزمین هیولاها کم شد و درخت‌های آن بیش از حد رشد کرده و خزه‌ها اطراف مجسمه‌ها را پوشاندند؛ اما در سال ۱۹۴۸ هنرمندی به نام Salvador Dali فیلمی درباره طرح اول مجسمه‌ها و ساخت آن‌­ها در این باغ ارائه کرد که موجب تجلیل از وی شد. پس از آن باغ دوباره مورد بازسازی قرار گرفت و به معرض دید علاقه‌مندان گذاشته شد.

بیشتر بدانید: برای آشنایی بیشتر با مطالب گردشگری “سفر به سرزمین قصه‌ها‌” را مطالعه کنید.

بیشتر ببینید در گردشگری

همچنین بخوانید

تنگ تامرادی یاسوج، آشیانه‌ هزاران پرستو

اینجا مکانی است که از دل تاریخ بیرون آمده و روزگاری شاهد جنگ‌های سپاه هخامنشی در مقابل اسک…