رئیس اتحادیه املاک تهران: شرایط اجاره نشین‎ها را درک می‎کنم

۰
0
زمان مطالعه: 2 دقیقه

اجاره نشین هستم و شرایط مستاجران را هم درک می­­­­­­­­­­­­­­­­­­‎کنم. رئیس اتحادیه مشاوران املاک با بیان این مطلب توضیح داد:

هم اکنون هم اجاره نشین هستم وهم مالک، یعنی خانه‎ای که در آن زندگی می‎کنم درمالکیت  من است اما، برای دفتر کارم آپارتمانی  را

اجاره کرده‎ام، پس هم وضع اجاره نشین‎ها و هم شرایط موجران را در بازار مسکن کنونی درک می‎کنم .

اجاره نشین

 

به گزارش مجله دلتا به نقل ازاقتصاد آنلاین؛ مصطفی قلی خسروی افزود: پیش از این، چند سالی مستاجر یک خانم مسیحی بودم که

صاحب خانه‎ای بسیار منصف بود، وقتی که یک سال از سکونتم در خانه اش می­­‎گذشت، از من پرسید که چقدر کرایه را اضافه کنم تا شما راضی باشی؟ و طبیعی است که من هم می­‎گفتم هیچی!

مصطفی قلی خسروی افزود: در نهایت از هیچی گفتن من و منصف بودن او درمورد اجاره بهای جدید، افزایشی معقول و منطقی را در اجاره لحاظ و با همین روند چندین سال در آن خانه زندگی می‎کردیم.

وی در بخشی دیگر از سخنانش با بیان اینکه روی سخن من با موجران است گفت: موجران باید متوجه باشند که اگر فقط به سبب اندکی افزایش اجاره‎بها، مستاجر خود را تغییر دهند، لازم است هزینه نقاشی، خسارت و بازسازی ملک خود را بپذیرند، در حالی که با کمی خویشتن‎داری و قناعت می‎‎شود این هزینه‎ها را کاهش داد.

رئیس اتحادیه مشاوران املاک، با تاکید بر اینکه در تمام سال‎های اجاره‎نشینی، از خانه‎ای که در آن زندگی می‎‎کرده به بهترین شکل مراقبت کرده است، تاکید کرد: اجاره نشین‎ها نیز باید متوجه باشند که مراقبت از محل زندگیشان به نفع خود و موجر است .

مصطفی قلی خسروی با تاکید براینکه پس از چند سال زندگی در آن خانه اجاره‎ای در نهایت، آپارتمانی را در طبقه بالای همان ساختمان خریده است افزود: هم اکنون برای فعالیت افرادی که در کنار من کار می‎‎کنند، آپارتمانی را اجاره کرده‎ام و ­به خوبی درک می‎کنم که اجاره نشین‎ها، با چه مشکلاتی دست به گریبانند.

دانلود اپلیکیشن
بیشتر ببینید در همه عناوین

همچنین بخوانید

چه کنیم که از مدارک گم شده، سوءاستفاده نشود؟

گم شدن مدارک همواره عاملی برای ایجاد دردسرهای تازه است و صاحبان مدارک گمشده بایستی برای گر…