نحوه انصراف از خرید اینترنتی

۰
0
زمان مطالعه: < 1 دقیقه
در صورت انصراف از خرید اینترنتی اگر فروشنده از قبول کالای خریداری شده خودداری کند، می‌توانید ظرف یک هفته توسط یکی از دفاتر خدمات قضایی اظهار نامه‌ای مبنی بر پشیمانی از خرید برای فروشنده ارسال کنید.
انصراف از خرید اینترنتی

شاید برای شما هم پیش آمده باشد که در فضای مجازی خریدی کرده باشید و پس از مدتی از آن پشیمان شده باشید و بخواهید کالای اینترنتی خریداری شده را مرجوع کنید. اما باید بدانید که برای پس دادن خرید اینترنتی رعایت نکات قانونی و حقوقی ضروری است. در این نوشتار به بررسی‌ قواعد انصراف از خرید اینترنتی پرداخته‌ایم. در ادامه با مجله دلتا همراه باشید.

چگونه باید از خرید اینترنتی انصراف داد؟

اگر کالایی اینترنتی خریداری شده باشد، اما پس از دریافت آن از خرید کالا پشیمان شده باشید می‌توانید بدون هیچ دلیلی انصراف خود را اعلام کنید و کالا را پس بفرستید.

قواعد انصراف از خرید اینترنتی

اگر فروشنده از قبول کالای خریداری شده خودداری کند، می‌توان ظرف یک هفته توسط یکی از دفاتر خدمات قضایی اظهار نامه‌ای مبنی بر پشیمانی از خرید برای فروشنده ارسال کرد تا او نتواند موضوع را انکار کند.
همچنین فروشنده حق گرفتن هیچ وجهی در قبال پرداخت خسارت، باز پس گرفتن کالا و امثال این‌ها را ندارد و تنها هزینه‌ای که خریدار باید بپردازد هزینه پس فرستادن کالا است.
امروزه خرید‌های گوناگونی از طریق اینترنت صورت می‌گیرد که با دانستن چند نکته مهم می‌توان از بسیاری کلاهبرداری‌های اینترنتی جلوگیری کرد.

پیشنهاد مطالعه : برای آشنایی بیشتر با کلاهبرداری در فضای مجازی “کلاهبرداری در فضای مجازی” را مطالعه کنید.

بیشتر ببینید در نکات حقوقی

همچنین بخوانید

اجاره‌بهای ملک موروثی به چه کسانی می‌رسد؟

در جامعه ما بسیاری از افراد با پیش‌بردن روش‌های سنتی و باتوجه‌به این روش‌ها معاملات خود را…