خانه گردشگری جاذبه هایی دیدنی ناشناخته!

جاذبه هایی دیدنی ناشناخته!

۱
0
زمان مطالعه: 3 دقیقه
در سراسر جهان جاذبه‌های ناشناخته‌ یا کمتر شناخته شده‌ای وجود دارند که می‌توانند حتی بیشتر از جاذبه‌های معروف شما را شگفت‌زده کنند.
جاذبه های گردشگری کمتر شناخته شده

در هر کشوری جاذبه‌های ناشناخته و پنهانی وجود دارند که مورد توجه قرار نگرفته‌اند و برخی از آن‌ها می‌توانند شما را متعجب و شگفت‌زده کنند. بنابراین بهتر است در سفر به هر کشور درپی جاذبه‌های کمتر شناخته‌شده باشید. مجله دلتا را در معرفی جاذبه های گردشگری کمتر شناخته شده دنیا ورق بزنید.

موزه عطر فراگونار، پاریس

اگر علاقه‌مند به عطر باشید گشت‌وگذار در موزه‌ عطر فراگونارد (Fragonard Perfume Museum) و استشمام عطرهای مختلف لذت وصف‌ناپذیری برای شما خواهد داشت و می‌توانید از بطری‌های عطر عتیقه دیدن کنید و با برخی از رازهای پنهان تجارت عطر آشنا شوید. این موزه در قلب محله‌ اپرا در یک کارخانه‌ عطرسازی متعلق به قرن نوزدهم ایجاد شده و هنوز فضای قدیمی کارخانه در آن حفظ شده است.

  • هزینه‌ بازدید: ۸ یورو برای هر نفر
  • مدت زمان بازدید: ۳۰ دقیقه

موزه عطر فراگونار، پاریس

کارخانه‌ شکلات‌سازی زوتر، شانگهای

اگر فیلم ویلی ونکا و کارخانه‌ی شکلات‌سازی را تا به حال تماشا کرده باشید، با بازدید از کارخانه‌ شکلات‌سازی زوتِر (Zotter Chocolate Factory) در شانگهای همان فضا را از نزدیک تجربه خواهید کرد. یک سالن برای چشیدن طعم شکلات‌های مختلف، یک کافه فروش انواع شکلات‌ها، دیدن کیک‌های شکلاتی و خوراکی‌های شیرین در گوشه و کنار موزه نیز شما را وسوسه می‌کند. در این کارخانه می‌توانید قاشقی بردارید و شروع به چشیدن شکلات‌های اطرافتان کنید.

  • هزینه‌ بازدید: ۲۷ یورو برای هر نفر
  • مدت زمان بازدید: ۱ ساعت و ۳۰ دقیقه

کارخانه‌ شکلات‌سازی زوتر، شانگهای

تماشای پنگوئن‌ها، دبی

در دبی، شهر شگفتی‌ها امکان تماشای پنگوئن‌ها از نزدیک فراهم شده است، شما می‌توانید در طبقه زیرین پیست اسکی دبی که در امارات مال، بزرگ‌ترین مرکز خرید جهان، قرار دارد، پس از پوشیدن لباس گرم، وارد محل نگهداری پنگوئن‌ها شوید و در دمای زیر صفر درجه پنگوئن‌های جِنتو و شاه‌پنگوئن‌ها را از نزدیک ببینید که در حال این طرف و آن‌طرف رفتن و لیزخوردن روی یخ‌ها هستند. اگر کمی خوش‌شانس باشید می‌توانید شنای سرگرم‌کننده پنگوئن‌ها در استخرها را از پنجره‌هایی که زیر استخرها نصب شده‌اند، مشاهده کنید.

  • هزینه‌ بازدید: ۶۰ یورو برای هر نفر
  • مدت زمان بازدید: ۴۰ دقیقه

پنگوئن‌ها در اسکی دبی

برج جنگل، کپنهاگ

برج رصد جنگل‌ (Gisselfeld Klosters Forest) که به‌عنوان «برج جنگل» شناخته می‌شود یکی دیگر از جاذبه های گردشگری کمتر شناخته شده واقع در کپنهاک است و گردشگران با استفاده از پله‌هایی که در اطراف این برج ۱۴۰ متری ایجاد شده‌اند، می‌توانند از آن بالا بروند. تمام قسمت‌های این برج فقط از چوب درخت بلوط و فولاد ساخته شده است. در بالای برج می‌توانید مناظری گسترده از تپه‌ها، دریاچه‌ها، چمنزارها و رودهای اطراف ببینید.

  • هزینه‌ بازدید: ۱۴۱ یورو برای هر نفر
  • مدت زمان بازدید: سه ساعت

برج جنگل جاذبه های گردشگری کمتر شناخته شده

عرشه‌ رصد پانوراماپونت، برلین

روی عرشه‌ رصد گردشگری پانوراماپونت (Panoramapunkt) می‌توانید نمای گسترده از چشم‌انداز برلین را ببینید. دیدن منظره‌ طلوع آفتاب از این ارتفاع لذت‌بخش است. پانوراماپونت یکی از بلندترین نقطه‌های رصد برلین محسوب می‌شود و قطعا عکاسی از بهترین مکان‌ها و جاذبه‌های این شهر از بلندترین نقطه‌‌‌ آن تجربه‌ای شگفت‌انگیز است.

  • هزینه‌ بازدید: ۸ یورو برای هر نفر
  • مدت زمان بازدید: یک ساعت

عرشه‌ رصد پانوراماپونت برلین جاذبه های گردشگری کمتر شناخته شده

پیشنهاد مطالعه : درباره “ترسناک ترین پل های معلق جهان” در مجله دلتا بخوانید.

بیشتر ببینید در گردشگری

همچنین بخوانید

دریاچه‌ نفرین‌شده‌ای که حیوانات را سنگ می‌کند!

اتفاقاتی در این دریاچه رخ‌ داده است که ذهن هرکسی را درگیر می‌کند. همه می‌گویند رمز و رازی …