آیا وصیت نامه باید با خط متوفی نوشته شود؟

۳
0
زمان مطالعه: 2 دقیقه
بسیاری از افراد قبل از فوت، وصیت‌نامه‌ای را می‌نویسند تا پس از مرگ آن‌ها دارایی‌هایشان به همان صورتی که خودشان خواسته‌اند تقسیم شود، البته برای نوشتن این وصیت‌نامه باید موارد قانونی طی شود.
وصیت نامه

گاهی افراد تصمیم می‌گیرند که در زمان حیات اقدام به نوشتن وصیت نامه کنند. بر اساس قانون؛ وصیت نامه‌ای دارای ارزش است که به خط فرد فوت شده یا وکیل او نوشته شده باشد . همچنین وصیت نامه باید دارای تاریخ و توسط فرد وصیت کننده امضاء رسیده باشد. اما گاهی اوقات این سؤال پیش می‌آید که آیا وصیت نامه حتماً باید به خط خود موصی ( وصیت‌کننده) باشد یا فرد دیگری هم می‌تواند آن را بنویسد؟ در این نوشتار به این پرسش پاسخ داده شده است. در ادامه با مجله دلتا همره باشید.

نوشتن وصیت نامه

وصیت نامه نیاز به امضای موصی دارد؟

بسیاری از افراد قبل از فوت، وصیت‌نامه‌ای را می‌نویسند تا پس از مرگ آن‌ها دارایی‌هایشان به همان صورتی که خودشان خواسته‌اند تقسیم شود، البته برای نوشتن این وصیت‌نامه باید موارد قانونی طی شود. اما در پاسخ به این سؤال که وصیت‌نامه حتماً باید با خط متوفی نوشته شود، باید گفت که در همه موارد مهم نیست که موصی با خط خودش وصیت‌نامه را بنویسد. زیرا گاهی اوقات فرد سواد ندارد و یا از قوانین آگاه نیست، به همین دلیل او می‌تواند از وکیل خود یا فرد دیگری درخواست کند که برای او وصیت‌نامه بنویسد و در حضور شهود وصیت‌نامه را امضاء کند. نوشتن وصیت‌نامه به خط خود فرد چندان اهمیت ندارد. بلکه موضوع مورد اهمیت این است که وصیت‌نامه توسط فرد به امضا رسیده و برای آن شاهدی وجود داشته باشد.

پیشنهاد مطالعه : برای آشنایی بیشتر با نحوه ارث بردن زن و شوهر از یکدیگر “زن و شوهر چگونه از یکدیگر ارث می برند؟” را مطالعه کنید.

بیشتر ببینید در نکات حقوقی

همچنین بخوانید

در چه شرایطی زن بعد از طلاق نیز ارث می‌برد؟

از جمله افرادی که از متوفی ارث می‌برد، همسر دائم وی است و شرایط ارث بردن زن بعد از طلاق یک…