مارمیشو؛ دریاچه‌ای ناشناخته در ارومیه

۱۲
1
زمان مطالعه: 2 دقیقه
دریاچه مارمیشو یکی از بکرترین جاذبه‌های طبیعی آذربایجان‌غربی است که با چشم‌اندازی زیبا مکانی مناسب برای استراحت و آرامش است و هر مسافری را شیفته خود می‌کند.
دریاچه مارمیشو

دریاچه زیبای مارمیشو از جاهای دیدنی ارومیه است و در ۴۵ کیلومتری غرب ارومیه و در دره‌ای در نزدیکی مرز ایران و ترکیه قرار دارد. این دریاچه زیستگاه بسیاری از جانوران و گونه‌های گیاهی ارزشمند است. در ادامه مجله دلتا را با معرفی این دریاچه ناشناخته ورق بزنید.

علت پیدایش دریاچه مارمیشو

نکته قابل‌توجه در مورد این دریاچه زیبا، علت پیدایش آن است. قسمتی از کوه بر اثر زلزله، ریزش کرده و سدی طبیعی را به وجود آورده است. این اتفاق باعث ایجاد دریاچه فعلی شده است. همچنین، از آنجایی که در حدود سال‌های ۱۲۰۰ شمسی، ساکنان قبلی مارمیشو مسیحیان بودند، این دریاچه نام خود را از رهبر این مسیحیان یعنی بنیامین مارشیمون گرفته است.
علت پیدایش دریاچه مارمیشو

جاذبه‌های اطراف دریاچه مارمیشو

یکی از جالب‌ترین مناظری که در این سفر خواهید دید، چادرهای ایلات و عشایر است که در این منطقه اتراق کرده‌اند. آشنایی با نحوه زندگی عشایر بسیار جذاب است، که در کنار بازدید از دریاچه و دیدن مناظر اطراف آن، می‌تواند خاطره‌انگیز باشد.
اگر کمی خوش‌شانس باشید ممکن است در بین راه گذرتان به زنبورداران این منطقه بخورد. این فرصتی است تا بتوانید طعم واقعی عسل طبیعی را به سفره‌تان هدیه کنید. اطراف دریاچه را درختان انبوهی فراگرفته که همچون حلقه‌ای سبزرنگ می‌درخشند. این ناحیه در فصل بهار و تابستان سراسر سبز است. این منظره در پاییز یک‌پارچه رنگین می‌شود و صحنه‌ای را به وجود می‌آورد که کمتر جایی می‌توانید مشابه آن را ببینید.
جاذبه‌های اطراف دریاچه مارمیشو

کمپ در دل طبیعت زیبا

اگر هم کمی بیشتر اهل هیجان و ماجراجویی باشید، می‌توانید چادر مسافرتی خود را بردارید و چند روزی را در دل این طبیعت زیبا و در همسایگی عشایر مهمان‌نواز و دوست‌داشتنی بگذرانید.
در کنار بازدید و اتراق در کنار دریاچه مارمیشو، می‌توانید از آبشار زیبایی که در نزدیکی دریاچه و در مسیر رودخانه نازلی‌چای قرار گرفته است، دیدن کنید. این آبشار فصلی است و در فصل بارندگی از میان صخره‌های کوه‌های اطراف رودخانه نازلی‌چای به آن می‌ریزد.
طبیعت اطراف دریاچه مارمیشو
پیشنهاد مطالعه: برای آشنایی با دیگر جاذبه‌های ایرانگردی، از دالاهو چه می‌دانید؟ را در مجله گردشگری دلتا مطالعه کنید.

دانلود اپلیکیشن
بیشتر ببینید در مطالب پیشنهادی

همچنین بخوانید

آبشارگردی، تفریحی ارزان برای آخر هفته

آبشارها یکی از زیباترین جاذبه‌های طبیعی‌اند. در تهران، برای اینکه بتوانید از این جاذبه‌‌ها…