خانه مد و زیبایی فر کردن مو با اتو مو

فر کردن مو با اتو مو

۳
1
زمان مطالعه: 2 دقیقه
فر کردن مو یکی از جذاب‌ترین کارهایی است که افراد برای آرایش موی خود انجام می‌دهند. در ادامه روش این کار را به شما آموزش می‌دهیم.
فر کردن مو با اتو

مدل‌های مختلف آرایش مو، سبب ایجاد تغییرات عمده‌ای در چهره و زیبایی فرد می‌شود. یکی از کارهایی که روی مو انجام می‌شود فر کردن آن و امروزه بسیار پر طرفدار است. برای فر کردن مو‌ روش‌های گوناگونی وجود دارد. یکی از آسان‌ترین روش‌ها، تکنیک فرکردن مو با اتو مو است که شما با اندکی تمرین می‌توانید به زیبایی هرچه تمام‌تر مو‌های خود را حالت دهید. در این مطلب مجله دلتا، مراحل فر کردن مو با اتو مو را خواهید دید.

موی فر شده

مرحله اول

برای فرکردن مو با اتو مو، به یک اتو مو باریک با عرض ۴ سانتی‌متر یا کم‌تر نیاز دارید. چنانچه موی شما بسیار ضخیم و زبر است اتو باید زیاد داغ شود؛ یعنی حداقل ۴۰۰ درجه فارنهایت و یا ۲۰۰ درجه سانتی‌گراد. دنبال یک اتوی صاف با لبه‌های گرد باشید که از غیرطبیعی شدن مو جلوگیری شود.

مرحله دوم

یک ژل سبک به موهای خود بزنید که به این ترتیب یک محافظ حرارتی برای جلوگیری از آسیب مو روی ساقه مو ایجاد شود. اگر به محصولات طبیعی علاقه دارید، می‌توانید از روغن بادام شیرین به عنوان یک محافظ استفاه کنید.

پیشنهاد مطالعه: برای آشنایی بیش‌تر با روغن بادام شیرین “خواص روغن بادام شیرین برای پوست و مو” را مطالعه کنید.

مرحله سوم

موی خود را به طور کامل خشک کنید. هنگام فر کردن مو با اتو مو، حتی موی کمی مرطوب هم خوب فر نمی‌شود. حرارت ملایم سشوار باعث می‌شود در ابتدا مو به خوبی صاف شود و بدون فر خوردگی حالت بگیرد.

مرحله چهارم

حدود ۲ تا ۵ سانتی‌متر از مو را تا نیمه به صورت رشته‌ای گیره بزنید تا بتوانید به راحتی از اتو استفاده کنید و اتو را در جهتی که می‌خواهید حلقه‌های فر ایجاد شود، بچرخانید.

فر کردن مو

مرحله پنجم

اتوی مو را به آرامی میان دسته‌های مو بکشید، در حالی که فرم منحنی حلقه‌های مو حفظ بشود.

مرحله ششم

روی بخش‌های کوچکی از مو این مراحل را تکرار کنید تا تمام موهای سر فر شود. نگران نباشید، هرچه بیش‌تر این کار را انجام دهید، سریع‌تر به هدف خود خواهید رسید.

مرحله هفتم

بعد از فر کردن مو با اتو باید مو‌ی فر شده را اسپری کنید تا مدت طولانی‌تری به همین حالت باقی بماند. از اسپری‌هایی که در هوا پخش می‌شوند استفاده کنید تا از مرطوب شدن بیش از حد مو و رشد قارچ‌های پوستی جلوگیری شود؛ همچنین در نظر داشته باشید که از لایه‌های زیرین شروع به اسپری کردن کنید.

کلام آخر

دمای زیاد به مو آسیب می‌زند و باعث خشکی و شکنندگی آن می‌شود. بهتر است از ماسک‌های خانگی یا روغن‌های گیاهی مناسب برای تقویت آن استفاده کنید.

پیشنهاد مطالعه: برای آشنایی با یکی از روغن‌های مناسب مو “روغن جوجوبا؛ سرم طبیعی تقویت پوست و مو” را مطالعه کنید.

بیشتر ببینید در مد و زیبایی

همچنین بخوانید

با سرهمی استایل خیابانی متفاوتی بسازید

جامپ‌سوت، انواع و مدل‌های مختلفی دارد که یکی از معروف‌ترین آن‌ها اورآل است که درواقع همان …