خانه گردشگری جای جزیره سانتورینی در سفر یونان خالی بود!

جای جزیره سانتورینی در سفر یونان خالی بود!

۶
2
زمان مطالعه: 4 دقیقه
خوب است بدانید وقتی به سفر یونان می‌روید، یکی از جزیره‌ هایی که باید در صدر فهرست‌تان باشد، جزیره‌ سانتورینی است. با آب های شفاف و خوش رنگ، جاذبه های تاریخی بی نظیر و سواحل تمیز که این آخری از شاخصه های آن است.
سانتورینی

چندی پیش در مجله دلتا مطلبی در همین سرویس گردشگری مان، با نام “به یونان سفر کنیم، خیلی هم خوب” منتشر کردیم. دوستی کامنت کرده بودند: «جای جزیره سانتورینی در مطلب‌تان خالی بود.» به همین ترتیب تصمیم گرفتیم مطلبی راجع به این جزیره دیدنی منتشر کنیم و زیبایی هایش را برایتان بشماریم. با ما همراه شوید تا ببینیم چرا جای جزیره سانتورینی در مطلب‌مان خالی بوده است.
سانتورینی

جزیره سانتورینی (Santorini)

خوب است بدانید وقتی به سفر یونان می‌روید، یکی از جزیره‌ هایی که باید در صدر فهرست سفرهای‌تان باشد، جزیره‌ی سانتورینی است. با آب های شفاف و خوش رنگ، جاذبه های تاریخی بی نظیر و سواحل تمیز که این آخری از شاخصه های آن است. ونیزی ها نامش را گذاشتند. در قرن سیزدهم. در دریای اژه است و ۷۲ کیلومتر مربع وسعت دارد. سواحل سیاه شنی آتشفشانی اش معروف است و سبک زندگی مجلل و شیک آن مشهور.
جزیره سانتورینی

 • ثرا (Thera) مرکز سانتورینی

  اگر عکس مرکز سانتورینی یعنی شهر «ثرا» را هر جا ببینید بلافاصله خواهید شناخت. اینجا خانه‌های مکعبی و تراس‌های سفیدی دارد که کمتر نقطه از جهان این شکلی‌است. کوچه‌های پر پیچ و خم و کلیساهایی با گنبد آبی رنگ دارد که آن را هم شاید فقط در یونان بیابید. البته بیشتر خانه‌های آن امروز به مسافرخانه، هتل، کافه رستوران، فروشگاه‌ سوغاتی و زیورآلات تبدیل شده‌اند. اگر از بندر«اسکالا» (Skala) به ثرا بیایید باید از یک مسیر شیب دارد و حدود ۵۵۰ پله به اینجا برسید اما این مسیر به قدری دیدنی است که پیاده روی تان هم پر از عکس های زیبا خواهد بود. پله‌ های پیچ در پیچ اگر خسته تان می‌کند می‌توانید با تراموای برقی هم خود را به شهر توریستی برسانید.

ثرا مرکز سانتورینی (Thera)

 • ساحل کاماری (Kamari Beach) پرچم آبی ستانتورینی

  در نزدیکی ثرا، یکی از محبوب‌ ترین تفرجگاه‌ های ساحلی سانتورینی به نام «ساحل کاماری» وجود دارد که موفق به دریافت گواهینامه پرچم آبی شده است. این ساحل از همان سواحل آتشفشانی با  ماسه‌های سیاه است که امکاناتی مانند تخت آفتابگیر، چتر، دوش و تفریحات آبی زیادی دارد. مانند قایق سرعتی و اسکوبا دایوینگ و… که خاطرات بسیار خوشی را برای گردشگران رقم می‌زند.

ساحل کاماری Kamari Beach

 • دهکده اویا (Oia) خانه های سفید سانتورینی

  دهکده ای خوش‌ منظره با خانه‌ های سفید، در شمال سانتورینی وجود دارد که برخی از آن‌ها به هتل‌هایی لوکس با استخرهای دیدنی تبدیل شده‌اند. اینجا هم مانند ثرا، یک مقصد گردشگری و توریستی است. منظره‌ی شگفت‌ انگیز غروبش شهرت دارد و حتی می‌گویند زیباترین منظره‌ غروب خورشید روی کره‌ زمین را  دارد. در اویا گاهی تعداد زیادی از بازدیدکنندگان را خواهید دید که منتظر تماشای غروب خورشید در اویا نشسته‌اند و مانند یک فیلم سینمایی درانتظار شروعش هستند.

دهکده اویا (Oia)

 • موزه باستان شناسی ثرا(Archaeological Museum of Thera)

  آثار کشف‌ شده از مکان‌ های تاریخی متعدد را در این موزه به معرض نمایش گذاشته اند. البته ساختمان اصلی موزه در یک زلزله تخریب شد، و بنای جدیدی را در سال ۱۹۶۰ ساختند. موزه آثار چندین دوره‌ تاریخی تا اواخر عصر رومی‌ را پوشش می‌دهد وَ همینطور میراثی به قدمت دوران نوسنگی را هم در خود دارد. برخی از آثار قابل توجه موزه شامل کوره‌ پخت سفال، وان حمام و اشکال سفالی و … است که قدمت آن به قرن هفتم باز می‌گردد.

موزه ثرا Archaeological Museum of Thera

 • کلیسا جامع ارتدکس(Orthodox Metropolitan Cathedral)

  یکی از جاذبه‌های دیدنی سانتورینی «کلیسای جامع ارتدکس» است که در سال ۱۸۲۷ ساخته شده ولی بعد از زلزله‌ سال ۱۹۵۶ دوباره آن را از نو بنا کرده‌اند. اینجا هم به رنگ سفید است و در تلألو آفتاب می‌درخشد. طاق‌ها و گنبد زیایی دارد و مناره های این کلیسا حیرت انگیز و دیوارنگاره های آبرنگی (فرسکو های) خیره کننده یک هنرمند بومی در کلیسا به چشم می‌خورند که سوژه ای برای عکاسان است. این کلیسا بر بلندی صخره‌ واقع شده و با رفتن به آن نمایی دیدنی از شهر را خواهید داشت.

Orthodox Metropolitan Cathedralکلیسای جامع سانتورینی

 • عمارت آرگیروس (Argyros Mansion) سانتورینی

  جورج آرگیروس از ثروتمندان این منطقه در سال ۱۸۸۸ عمارتی با نام «عمارت آرگیروس» را بنا کرد چهارمین نسل از این خانواده هنوز مالک آن هستند. معماری بی نظیری دارد ترکیب نئوکلاسیک با تزئینات باواریایی این عمارت را به یک جاذبه دیدنی چشم نواز تبدیل کرده است. این خانه را برای بازدید عموم آزاد گذاشته اند و تورهای متعددی که به یونان می‌آیند حتماً برنامه سر زدن به این عمارت را دارند. این عمارت بسیار مجلل و دلفریب است. موزه‌ای هم در طبقه اول قرار دارد با آثار تاریخی یونانی و نقاشی‌ هایی قرن نوزدهمی.

 عمارت آرگیروس Argyros Mansion

حرف آخر

فکر می‌کنم حق با خواننده مان بود. جزیره سانتورینی با تصویر های کارت پستالی و خانه های فانتزی اش، حقش نبود که جایش در مطلب یونان خالی باشد. چه خوب که توانستیم در یک مقاله کامل به آن بپردازیم. ممنون که مطالب دلتا را می‌خوانید.

جزایر یونان

برای دیدن ویدئوی این مطلب اینجا کلیک کنید

بیشتر ببینید در گردشگری

همچنین بخوانید

فستیوال‌های رنگارنگ‌ تایلند

تایلند نه تنها سواحل درخشان و جنگل‌هایی بکر با درختان سر به فلک کشیده‌ای دارد، بلکه دارای …