خانه یادداشت روز ایران زیبای ما (+ویدئو)

ایرانگردی، گزارش تصویری

ایران زیبای ما (+ویدئو)

۶
0
زمان مطالعه: 3 دقیقه
با هم عکسهای زیبا از گوشه و کنار ایران قشنگ‌مان ببینیم و جانمان تازه شود.
عکسهای زیبا

ایران ما روی نقشه جغرافیا شکل گربه است. گربه‌ای که روی دست‌های خود نشسته و جهان را نظاره می‌کند. در بعدازظهر روز تعطیل، با صفحه گردشگری مجله دلتا همراه باشید تا با هم به سرتاسر این گربه زیبا سفر کنیم و عکسهای زیبا از گوشه و کنار ایران عزیزمان ببینیم.

ویدئویی از آبشارهای زیبای ایران:

یک موزه فاخر!

این تصویر، بخشی از موزه هنرهای ملی در تهران است. این موزه در محدوده میدان بهارستان واقع شده و گنجینه ارزشمندی از هنرهای ایرانی را در خود جای داده است.

عکسهای زیبا

تهران زیباست

این عکس متعلق به یک کشور خارجی نیست. بلکه تصویری زیبا از غروب خیابان نسلون ماندلا در تهران است. این خیابان به نام‌های خیابان آفریقا و جردن نیز شناخته می‌شود.

عکسهای زیبا

جاده رویایی

جاده رویایی اسالم به خلخال. عکسهای زیبا ی جاده اسالم به خلخال، همیشه حال آدم را خوب می‌کند. فرقی ندارد بهار باشد یا چشم اندازی پاییزی!

عکسهای زیبا

روستایی با شهرت بین المللی

اهالی روستای زیبای ابیانه همچنان طبق رسوم کهن خود با لباس‌های سنتی در سطح روستا تردد می‌کنند. در این تصویر، گردشگری را می‌بینید که با اشتیاق مشغول عکاسی از بومیان روستا است.

عکسهای زیبا

شما صدف خورده‌اید؟

این عکس زیبایی از صدف‌های خوراکی است که از سواحل خلیج فارس صید می‌شود. بومیان هرمزگان از این صدف به عنوان ماده غذایی استفاده می‌کنند. قسمت بیرونی صدف‌ها نیز برای ساخت صنایع دستی مورد استفاده قرار می‌گیرد.

هتل کاروانسرای باشکوه عباسی

اینجا هتل شاه عباسی اصفهان است. این مکان در اصل کاروانسرایی قدیمی بوده که امروزه به هتلی مجهز و پنج ستاره تبدیل شده است. این هتل در خیابان چهارباغ عباسی قرار دارد.

عکسهای زیبا

 

ساحل مریخی! جل الخالق

اینجا ساحل مریخی هرمزگان است. شکل منحصر به فرد عارضه‌های این ساحل برای بسیاری از افراد هیجان انگیز است.

عکسهای زیبا

 

این عشایر دوست داشتنی

تصویری بسیار زیبا از چیدن پشم گوسفندان. پسرک عشایر با ابزار سنتی، مشغول چیدن پشم گوسفندی از گله است. از پشم گوسفند برای بافتن قالی و سایر زیراندازهای سنتی استفاده می‌شود.

 

عکسهای زیبا

تخت جمشید، شکوه ایران باستان

عکسهای زیبا از تخت جمشید، همیشه روی بروشورهای تبلیغاتی ایران برای گردشگران خارجی دیده می‌شود. تخت جمشید در اطراف شیراز قرار دارد و یکی از جذاب‌ترین مقاصد سفر به ویژه برای خارجی‌ها است.

عکسهای زیبا

 

این پارچه‌ها طبیعی است!

شَعربافی یکی از هنرهای سنتی کاشان به شمار می‌رود. پارچه‌هایی که از این نوع نساجی سنتی تهیه می‌شود، ضد حساسیت هستند. چون با الیاف طبیعی بافته می‌شوند. از این پارچه‌ها برای طراحی پوشاک به سبک ایرانی استفاده می‌شود.

عکسهای زیبا

بیشتر ببینید در یادداشت روز

همچنین بخوانید

شهری که روی آب شناور است

به طور معمول شهرها در نقاطی مانند کرانه رودخانه‌ها، دشت‌های وسیع، دامنه کوه‌ها، کنار جاده‌…