خانه گزارش های ملکی پیش‌بینی کاهش قیمت خانه‌های کوچک

پیش‌بینی کاهش قیمت خانه‌های کوچک

۱۱
2
زمان مطالعه: 2 دقیقه
توقف ، افزایش یا ادامه کاهش قیمت در نیمه دوم سال به وضعیت بازارهای تاثیرگذار گره خورده است.
کاهش

نایب رییس اتحادیه املاک تهران می‎گوید: در صورتی که نرخ ارز و حامل های انرژی افزایش نداشته باشند ،واحدهای زیر ۱۵۰ متر نیز در نیمه دوم سال با کاهش قیمت به میزان ۲۰ تا ۳۰ مواجه می‎شوند.

 به گزارش مجله دلتا به نقل از اقتصادآنلاین، حسام عقبایی گفت: هم اکنون کاهش قیمت،  واحدهای مسکونی بالای ۱۵۰ متر را شامل شده است اما این انتظار می رود که نیمه دوم سال با کاهش قیمت خانه‌های متراژ پایین نیز روبه‎رو شویم.

وی با اشاره به آخرین گزارش دفتر برنامه ریزی و اقتصاد مسکن وزارت راه و شهرسازی که از رشد بسیار کند قیمت خانه در تیر ماه  امسال خبر می دهد، گفت: قبلا هم پیش بینی کرده بودیم که قیمت ها تا پایان تابستان به سمت ثبات پیش خواهد رفت .

به گفته عقبایی واحدهای مسکونی بالای ۱۵۰ متر تا پایان شهریور ممکن است دوباره افت قیمت داشته باشند. اما از آنجا که توان خرید مردم کاهش یافته است و متقاضیان واحدهای زیر ۱۵۰ متر بیشتر هستند ،تا پایان شهریور قیمت خانه های کوچک متراژ در سراشیبی سقوط قرار نخواهند گرفت.

وی در خصوص اوضاع بازار مسکن در نیمه دوم امسال گفت: توقف ، افزایش یا ادامه کاهش قیمت در نیمه دوم سال به وضعیت بازارهای تاثیرگذار گره خورده است.

او پیش بینی کرد که در صورت ثبات نرخ ارز، خانه‌های کوچک هم از ۵ تا ۱۰ درصد و حداکثر بین ۲۵ تا ۳۰ درصد کاهش قیمت داشته باشند

بر اساس تحلیل نایب رییس اتحادیه املاک تهران، مسکن به طور کلی تا پایان تابستان با کاهش ۲۰ درصدی قیمت‌ ها مواجه  خواهد شد.

به گفته او ، از سال گذشته آغاز دوره رکود مسکن را شاهد هستیم و به تازگی وارد دوره عمیق رکود مسکن شده‎ایم که مهمترین مشخصه آن ثبات قیمت‌ها است.

حسام عقبایی افزود: در این موقعیت، سیاستمداران می‌توانند برنامه‌های زیادی مثل مدیریت زمین، افزایش ساخت، راه‌اندازی موسسات استیجاری، افزایش رقم تسهیلات برای بالابردن توان خرید مردم را در برنامه  های خود قرار دهند.

بیشتر ببینید در گزارش های ملکی

همچنین بخوانید

۵ توصیه مهم برای خرید بلوز زنانه

یکی از روش‌هایی که به شما کمک می‌کند تا در خرید لباس تصمیم درستی بگیرید آن است که از خودتا…