ترفندهای خانگی

رفع بوی فاضلاب با روش های خانگی

۱۸
79
زمان مطالعه: 2 دقیقه
یکی از روش‎های خانگی که می‎توانید با آن بوی بد فاضلاب را از بین ببرید، تهیه مخلوطی از  یک چهارم پیمانه آبلیمو و یک چهارم پیمانه جوش شیرین است.
رفع بوی فاضلاب

رفع بوی فاضلاب با روش‎های خانگی هم به صرفه‎تر است و هم سریع‎تر. اگر هنگام ظرف شستن، باقی‎مانده مواد غذایی در لوله و سینک ظرفشویی باقی بماند و پایین نرود، این مواد پس از مدتی فاسد می‎شود و بوی بسیار نامطبوعی ایجاد خواهد کرد.

برای رفع بوی فاضلاب، اگرچه مواد شیمیایی مختلف ساخته شده‎اند، اما این مواد گازهای مضر تولید می‎کنند که برای سلامتی و تنفس خطرناک هستند و از طرفی موجب پوسیده شدن یا سوراخ شدن لوله‎های عبور فاضلاب می‎شوند و دردسرهای مربوط به خود را دارند.

رفع بوی فاضلاب

در این مطلب اختصاصی مجله دلتا ترفندهایی خانگی برای از بین بردن بوی بد فاضلاب آشپزخانه را برای شما آماده کرده‎ایم؛ همراه ما باشید.

آبلیمو و جوش شیرین

یکی از مزایای استفاده از مواد طبیعی این است که هم خوش‎عطر هستند و هم می‎توان سریع به آن دسترسی یافت. یکی از روش‎های خانگی که می‎توانید با آن بوی بد فاضلاب را از بین ببرید، تهیه مخلوطی از  یک چهارم پیمانه آبلیمو و یک چهارم پیمانه جوش شیرین است.

رفع بوی فاضلاب

این ترکیب، واکنش‎هایی دارد که برای رفع بوی فاضلاب و بوی ناشی از آلودگی بسیار مفید و مناسب است. این مخلوط را در لوله فاضلاب خود بریزید و ۱ دقیقه منتظر بمانید. سپس شیر آب سرد را باز کنید و اجازه دهید با شدت و سرعت زیاد این مواد را به سمت پایین هل دهد. با این روش خانگی، بوی بد را از بین خواهید برد.

سرکه و جوش شیرین

یک راه حل خانگی دیگر استفاده از نصف پیمانه سرکه و نصف پیمانه جوش شیرین است. ابتدا جوش شیرین را داخل سینک یا لوله مورد نظر ریخته و بعد از چند ثانیه سرکه را روی آن بریزید. مخلوطی بسیار قوی، گازدار و اسیدی تولید خواهد شد که به سرعت آلودگی و بوی بد آن را از بین خواهد برد.

اجازه دهید  این مخلوط  ۵ دقیقه داخل لوله ها بماند تا واکنش بین اسید و سطح به طور کامل انجام شود. بعد از این مدت، شیر آب داغ را به مدت ۳۰ ثانیه باز کنید. بوی بد تمام خواهد شد.

بیشتر ببینید در یادداشت روز

همچنین بخوانید

۷ مدل شیک و جذاب پرده چین‌دار، برای اتاق پذیرایی

چین‌های روی پرده‌ها بر شکل ظاهری آن‌ها و نحوه باز و بسته شدنشان تاثیر می‌گذارد. در این مطل…